Autor Tema: Lekari  (Pročitano 69495 puta)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Lekari
« Odgovor #75 poslato: Mart 26, 2009, 10:00:48 pre podne »
Naravno da je potvrdio Ms. dva puta sam lezala na Nuroloskoj meni jeste fizicki losije polako ali sigurno za sve ove godine. Ja sada tumacim kako je Ms cudna boljka u smislu da nekome u nalazima potvrdi Ms a da se ne pokazuju simptomi, ili obratno.

Ja sam pre obolevanja prelezala jaci grip i pretpostavljam da je u pitanju upala kicmene mozdine sto se odrazilo na hod. Prva dijagnoza je Myelitis, sto znaci da su u nalazima nasli retke leukocite, a kasnije posle jos jednog pogorsanja na Neuroloskoj preimenovali u ED odnosno MS.
Sada mogu sve samo da tumacim da je Ms bolest sa hiljadu lica, kod mene je tako.
I najbollje bi bilo uraditi MR, ali posto ja za to nemam fizicke snage, onda nista.

Hendi-društvo

Odg: Lekari
« Odgovor #75 poslato: Mart 26, 2009, 10:00:48 pre podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Lekari
« Odgovor #76 poslato: Mart 26, 2009, 10:07:47 pre podne »
U današnje vreme još uvek ne postoji apsolutno validan test za potvrdu dijagnoze MS.
http://www.medfak.ni.ac.rs/Acta%20Facultatis/Acta7/AFMN7X8X.html

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15285
  • Pol: Žena
Odg: Lekari
« Odgovor #77 poslato: Mart 26, 2009, 12:53:53 posle podne »
I najbollje bi bilo uraditi MR, ali posto ja za to nemam fizicke snage, onda nista.
Ali to je samo 20-ak minuta mirnog lezanja a to i nije neki napor.

Van mreže pjesma

  • Član
  • **
  • Poruke: 639
  • Pol: Žena
Odg: Lekari
« Odgovor #78 poslato: Mart 26, 2009, 01:53:56 posle podne »
ja imam fobiju od malog prostora tako da sam jedva izdrzala

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Lekari
« Odgovor #79 poslato: Mart 26, 2009, 01:59:15 posle podne »
Ali to je samo 20-ak minuta mirnog lezanja a to i nije neki napor.
Slazem se sa Racom.
Nije neki napor.

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Lekari
« Odgovor #80 poslato: Mart 26, 2009, 02:00:05 posle podne »
Nije strasno snimanje MR-om (iako tvrdili su da nije stetno, ipak je..), meni je bilo strah ishoda (t.e. koliko lezija ce da budu). LP je strasnije spored mene.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Lekari
« Odgovor #81 poslato: Mart 26, 2009, 02:08:25 posle podne »
Nije nikom prijatno ležati u aparatu,ali može da se izdrži.
Ja sam 4 puta radila MR i 2 put skener.

Na mreži Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133647
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Lekari
« Odgovor #82 poslato: Mart 26, 2009, 02:12:17 posle podne »
Samo sam jednom radila magnetnu i sećam se da su mi rekli da žmurim.ja sam žmurila ali sam morala malo,samo malo da provirim da vidim gde sam.Posle sam na nalazu videla kako škiljim na jedno oko.Radoznala  :D. Nije ništa strašno i opet bih radila bez problema ako mi zatraže.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110192
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Lekari
« Odgovor #83 poslato: Mart 26, 2009, 02:21:07 posle podne »
Ma magnetna je ništa. Malo me nerviralo ono brujanje i ništa više.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110192
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Lekari
« Odgovor #84 poslato: Mart 26, 2009, 02:29:23 posle podne »
Naravno da je potvrdio Ms. dva puta sam lezala na Nuroloskoj meni jeste fizicki losije polako ali sigurno za sve ove godine. Ja sada tumacim kako je Ms cudna boljka u smislu da nekome u nalazima potvrdi Ms a da se ne pokazuju simptomi, ili obratno.

Ja sam pre obolevanja prelezala jaci grip i pretpostavljam da je u pitanju upala kicmene mozdine sto se odrazilo na hod. Prva dijagnoza je Myelitis, sto znaci da su u nalazima nasli retke leukocite, a kasnije posle jos jednog pogorsanja na Neuroloskoj preimenovali u ED odnosno MS.
Sada mogu sve samo da tumacim da je Ms bolest sa hiljadu lica, kod mene je tako.
I najbollje bi bilo uraditi MR, ali posto ja za to nemam fizicke snage, onda nista.

Nedostak fizičke snage može doći i od atrofije mišiće. Ako si se ti lišila kretanja ili ga svela na minimum, nedostatak snage nije čudan. Sa druge strane, smatram da su lumbalna punkcija i magnetna rezonanca vrlo validni načini za postavljanje dijagnoze MS.

Treće, greške lekara su moguće? Grešim li? Opet ću pomenuti onaj moj susret sa devojkom koju su godinama lečili od MS-a da bi na kraju dr Stojsavljević utvrdio da nije MS u pitanju već nešto drugo što se leči. Tada, prilikom tog susreta, devojka je jedva hodala. Žao mi je što ne znam šta je danas sa njom.

Četvrto, primer naše Mace. I ona je dugo bila pod dijagnozom ili sumnjom na MS da bi se na kraju ispostavilo da nije. Na žalost, kod nje se još uvek ne zna šta je u pitanju.

Da sam na tvom mestu, gledao bih da odem na magnetnu rezonancu.

Van mreže pjesma

  • Član
  • **
  • Poruke: 639
  • Pol: Žena
Odg: Lekari
« Odgovor #85 poslato: Mart 26, 2009, 04:28:15 posle podne »
koliko se puta radi mr u toku godine

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Lekari
« Odgovor #86 poslato: Mart 26, 2009, 05:21:48 posle podne »
Naravno da je potvrdio Ms. dva puta sam lezala na Nuroloskoj meni jeste fizicki losije polako ali sigurno za sve ove godine. Ja sada tumacim kako je Ms cudna boljka u smislu da nekome u nalazima potvrdi Ms a da se ne pokazuju simptomi, ili obratno.

Ja sam pre obolevanja prelezala jaci grip i pretpostavljam da je u pitanju upala kicmene mozdine sto se odrazilo na hod. Prva dijagnoza je Myelitis, sto znaci da su u nalazima nasli retke leukocite, a kasnije posle jos jednog pogorsanja na Neuroloskoj preimenovali u ED odnosno MS.
Sada mogu sve samo da tumacim da je Ms bolest sa hiljadu lica, kod mene je tako.
I najbollje bi bilo uraditi MR, ali posto ja za to nemam fizicke snage, onda nista.
Na osnovu cega ti je Levic postavio dijagnozu?

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110192
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Lekari
« Odgovor #87 poslato: Mart 26, 2009, 05:58:25 posle podne »
koliko se puta radi mr u toku godine

Ne radi se u "toku godine". Ja sam ga radio jednom i pokazao je lezije. Ne znam da li će biti potrebe da se opet radi.

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15285
  • Pol: Žena
Odg: Lekari
« Odgovor #88 poslato: Mart 26, 2009, 06:24:45 posle podne »
To je skup metod da bi tako kratki vremenski period ("u toku godine") bio primenjivan. 

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Lekari
« Odgovor #89 poslato: Mart 26, 2009, 08:48:52 posle podne »
Koliko znam jednom u 2-3 godine.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.