Autor Tema: Lekari  (Pročitano 68864 puta)

Van mreže ZlaZhenaBG

  • Član
  • **
  • Poruke: 1008
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Lekari
« Odgovor #120 poslato: Avgust 05, 2010, 08:52:57 pre podne »
Ja sam isto u pocetku bila kod Dragane ali se ponela krajnje neprofesionalno prema meni tako da sam odustala od nje i presla kod doktorke Dincic koja je ujedno i nacelnik neurologije. Obradovicka mi je pre neki dan rekla da nisam u relapsu a dr. Dincic kaze da je mnogo gore od moje poslednje hospitalizacije u aprilu. Jos sam ja ispala budala...

Hendi-društvo

Odg: Lekari
« Odgovor #120 poslato: Avgust 05, 2010, 08:52:57 pre podne »

Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Lekari
« Odgovor #121 poslato: Avgust 05, 2010, 01:07:47 posle podne »
Ma i ja vise nista ne znam da li me doktorka sto bi omlaidna rekla zavlaci jer vec skoro 2 meseca cekam da dobiju mitrasnakton jer ga navondo nemaju.

Van mreže ZlaZhenaBG

  • Član
  • **
  • Poruke: 1008
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Lekari
« Odgovor #122 poslato: Avgust 06, 2010, 09:56:42 posle podne »
Meni nije nista nije receno po tom pitanju, samo da posetim kardiologa (koji je inace muz dr. Obradovic) i koji je jedno takvo predivno stvorenje da ja ne mogu jos da se nacudim. On je odobrio Mitoksantron i jos treba da odem kod ocnog i posle da se javim doktorki.

Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Lekari
« Odgovor #123 poslato: Avgust 06, 2010, 10:35:25 posle podne »
Ja ponesem rezultat urino kulture iz Smedereva i ako je dobre volje dr Dragana posalje me odmah kod njenog muza  primiim terapijuu i popodnne kuci u suprotnom ostanem na odeljenju 2 dana .

Van mreže ZlaZhenaBG

  • Član
  • **
  • Poruke: 1008
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Lekari
« Odgovor #124 poslato: Avgust 10, 2010, 06:13:32 posle podne »
E taj deo mi nije jasan..kakve veze ima urino kultura sa Mitoksantronom?

Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Lekari
« Odgovor #125 poslato: Avgust 10, 2010, 07:41:11 posle podne »
To ne znam ni ja ali sam to uvek radila tih 7 meseci.Ako rezultat nije uredu u tom slucaju ne moze da se primi terapija.Dok sam jos jurila dijagnozu privatni neurolog mi je dao da primim 6 mitoksantrona i to od 20 mil ali prvo da snimim pluca,eho srca,krvna slika ali sam ja odustala jer sam svasta procitala o leku ali sam ga ipak posle primila i pokazalo se dobrim.

Van mreže ZlaZhenaBG

  • Član
  • **
  • Poruke: 1008
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Lekari
« Odgovor #126 poslato: Avgust 10, 2010, 09:38:14 posle podne »
I ja sam danas citala i bogami, uopste mi nije svejedno...

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Lekari
« Odgovor #127 poslato: Avgust 11, 2010, 01:44:23 posle podne »
  Svaki lek, pa i najbenigniji aspirin ima svoja nezeljena dajstva (ili je kontraindikovan). Mislim da sto je lek "komplikovaniji" to su ta nezeljena dejstva veca. Zato i lekari pre propisivanja odredjenog leka (n.p.r. Mitoksantrona) traze da se ispita sve sto bi moglo dovesti do nezeljenih posledica (verovatno da bi se na neki nacin zastitili, ali i zbog samog pacijenta. Ipak, vecina lekara postuje Hipokratovu zakletvu.)

Van mreže Vila

  • Član
  • **
  • Poruke: 897
  • Pol: Žena
  • Ako hoces da pobedis,ne smes da izgubis :DDD
Odg: Lekari
« Odgovor #128 poslato: Avgust 11, 2010, 04:46:45 posle podne »
Ja sam svesna toga da sam beli pacov ali nema  sta drugo dok cekam Nis.Cim me doktorka pozove idem da ga primim.

Van mreže ZlaZhenaBG

  • Član
  • **
  • Poruke: 1008
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Lekari
« Odgovor #129 poslato: Septembar 02, 2010, 10:30:08 pre podne »
  Svaki lek, pa i najbenigniji aspirin ima svoja nezeljena dajstva (ili je kontraindikovan). Mislim da sto je lek "komplikovaniji" to su ta nezeljena dejstva veca. Zato i lekari pre propisivanja odredjenog leka (n.p.r. Mitoksantrona) traze da se ispita sve sto bi moglo dovesti do nezeljenih posledica (verovatno da bi se na neki nacin zastitili, ali i zbog samog pacijenta. Ipak, vecina lekara postuje Hipokratovu zakletvu.)

Meni i Aspirin zabranjen tako da..  :)hah :)hah

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.