Autor Tema: Da li biste išli u Kinu radi transplantacije?  (Pročitano 4653 puta)

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Da li biste išli u Kinu radi transplantacije?
« poslato: Jun 01, 2008, 06:26:43 posle podne »
Posto istocna medicina polako odustaje od svoje tradicije, u mnogim istocnim zemljama sprovode se procedure koje se ispituju, ali su daleko od primene na zapadu (tj. zabranjene su). Jedna od njih je i specifican nacin transplantacije maticnih celija koje kineski lekari primenjuju na mnoge bolesti.

Pitanje je jednostavno. Da li biste se pristali na takav nacin lecenja i zasto?

Hendi-društvo

Da li biste išli u Kinu radi transplantacije?
« poslato: Jun 01, 2008, 06:26:43 posle podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Da li biste išli u Kinu radi transplantacije?
« Odgovor #1 poslato: Jun 01, 2008, 08:48:34 posle podne »
Ne bih.

Van mreže Maca

  • Član
  • **
  • Poruke: 2166
  • Pol: Žena
Odg: Da li biste išli u Kinu radi transplantacije?
« Odgovor #2 poslato: Jun 01, 2008, 10:57:35 posle podne »
Pristala bih ako mi je ovo jedini možni naćin da ozdravim. Svejedno bih možda radije išla u Indiju. I tamo imaju dobre rezultate sa matićnim ćelijama.

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Odg: Da li biste išli u Kinu radi transplantacije?
« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2008, 10:58:44 posle podne »
Maco,
Indija, Kina, Koreja na to sam i mislila kad sam rekla istocne zemlje.

U vezi svega ovoga, s vremena na vreme se pojavi vest da je neko odavde otisao bas u Kinu i posle, nista od vesti o tim ljudima.

Van mreže smerkur

  • Član
  • **
  • Poruke: 197
Odg: Da li biste išli u Kinu radi transplantacije?
« Odgovor #4 poslato: Jun 02, 2008, 11:11:01 posle podne »
Maticne celije su, mozda (!), buducnost medicine, ali koliko znam, osuvek su nedovljno ispitane.

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Odg: Da li biste išli u Kinu radi transplantacije?
« Odgovor #5 poslato: Jun 02, 2008, 11:14:25 posle podne »
@smerkur
tako je, nisu ni priblizno ispitane da bi se koristile u terapiji; zato su i zabranjene te vrste procedura koje se sprovode na istoku.

verovatno jesu buducnost, ali mnogo ce vode proteci.

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15262
  • Pol: Žena
Odg: Da li biste išli u Kinu radi transplantacije?
« Odgovor #6 poslato: Jun 02, 2008, 11:18:01 posle podne »
Kod Kineza je MS vrlo retka bolest (dobro za njih). Tako da mislim posto nemaju bas neko direktno iskustvo sa ovom bolescu oni ne mogu ni napraviti neki rezultat u lecenju iste.
Na forumu.hr se dosta zestoko reagovalo protiv ljudi koji odvode bolesne u Kinu(naravno za mnogo desetina hiljada evra) obecavajuci im cuda. Ne moram ni reci da se cuda nisu desila. Cak je i HRT imao emisiju o tome.

Van mreže sneki

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 5
  • Pol: Žena
Odg: Da li biste išli u Kinu radi transplantacije?
« Odgovor #7 poslato: Jun 03, 2008, 12:32:14 posle podne »
Ma kakvi,dosta su braca Kinezi experimentisali na nama!
A ta terapija meni licno djeluje kao naucna fantastika! ](*,)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.