Autor Tema: Vezbanje u sobi  (Pročitano 20473 puta)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Vezbanje u sobi
« poslato: Mart 26, 2008, 11:16:42 pre podne »
Da li znate sta je najpotrebnije od sprava za vezbanje koje bi smo mogli imati u svojoj kuci i tako redovno vezbati? Kolike su cene (strunjace, bicikl itd)?

Hendi-društvo

Vezbanje u sobi
« poslato: Mart 26, 2008, 11:16:42 pre podne »

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #1 poslato: Mart 26, 2008, 12:31:22 posle podne »
Sta je najpotrebnije od sprave za vezbanje ali i sami vezbi? Ovo se pitam evo neko vreme .
Zar to ne bi se trebalo opredeljivati prema trenutno stanje.?Na primer ako ima spazme jedni vezbi ako ne drugi?I ko treba to da proceni?Neurolog ili fizijater?Neurolozi ne preporucuju vezbe.Od drudu stranu fizijatri da.Ili pak svako sam da otceni svoje mogucnosti i sposobnosti.Zasto ovo pitam?Kupi li smo bicikal,pogresi li smo.Dolazi je fizijater ,isto greska.Sada moja kcerka kaze da ne zeli vise da vezba jer vezbe ,osven one lake i kratke, ne pomaze joj vec je samo zamara i stvara bol.


Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #2 poslato: April 10, 2008, 04:53:16 posle podne »

dali je neko vezbao na ovakvu spravu?www.powerplate.com
Dali uopste moze da se nadje na ovih prostora?

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #3 poslato: April 10, 2008, 06:32:48 posle podne »

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #4 poslato: April 14, 2008, 03:05:47 posle podne »
Joj Asja, meni je za vezbanje u kuci najpotrebnija volja  :-[!
Verovatno to zavisi od vrste problema .... a ja sam uvek za dogovor sa lekarima!
Ja cu napraviti sebi ripstol i sipku (koja visi sa plafona) za istezanje kicme, imam jedno roze cebe koje mi je strunjaca i ... to je sve! Opet, ja ne smem da dizem teret pa sprave za "bildovanje" misica ne smem bas da koristim ali verovatno neko drugi to bas treba da radi! Moja drugarica ima u sobi nesto sto se zove kucna teretana, cela teretana u jednoj spravi i meni ta masina izgleda jako dobro. Za nju doduse treba malo vise prostora ali je na rasklapanje. Imala sam trenazer (bajs) ali mi nije prijao jer je polozaj na njemu skroz nepravilan a ne onaj koji treba da se zauzme kad se vozi bajs.
Eto .... to je moje iskustvo ....

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #5 poslato: April 14, 2008, 07:53:19 posle podne »
Mi imamo sobni bicikl a voljeli bi da još nešto nabavimo ali nismo sigurni šta je najbolje

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #6 poslato: April 14, 2008, 08:48:29 posle podne »
Sada  razmisljam da kupimo steper.Cisto za razmdranje stapala,mislim da za to ne treba veliki napor.

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #7 poslato: April 15, 2008, 11:30:09 posle podne »
Gdje se može nabaviti steper

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110201
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #8 poslato: April 16, 2008, 12:23:37 pre podne »
Pošto nećemo reklamu, odgovor si dobio na PP. ;)

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #9 poslato: April 16, 2008, 10:15:55 posle podne »
Hvala na odgovoru samo bih volio ako neko ima iskustva da mi preporuči koji je model najbolji za vježbanje i najednostavniji za suprugu ima malo problema sa kordinacijom i ravnotežom

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #10 poslato: April 30, 2008, 03:16:04 posle podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #11 poslato: Maj 26, 2008, 10:58:51 posle podne »

Гимнастика из џепа
 
Малу справу која производи велики учинак Милутин Љубојевић је изумео пре много година али она ни данас није превазиђена
 
Дичи се својим проналаском Џепни тренажер је једноставна мала справа, изузетно лака за постављање и коришћење, али може много да учини за ваше тело. Ако редовно вежбате, за тридесет дана преобликоваћете мускулатуру, за четрдесет пет повећаће вашу снагу, кондицију и обим мишића, а за шездесет ће ојачати зглобове и видно побољшати држање вашег тела.
http://www.politika.co.yu/rubrike/Magazin/Gimnastika-iz-dzepa.sr.html

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #12 poslato: Maj 27, 2008, 12:32:13 pre podne »
Mi smo nabali steper i stvarno je dobra i korisna stvar a uz to jednostavna i nezauzima puno prostora

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #13 poslato: Novembar 11, 2008, 11:35:54 posle podne »
Čitajući neku štampu iz komšiluka iz hr naletih na ovu spravu power plate kao navodno korisna je za MS.Pošto dugo nije pisano u ovoj temi interesuje me da li je neko od vas u međuvremenu oprobao ovu spravu.Našao sam i par njihovih adresa ali nas najviše interesuju iskustva oboljelih od MS-a,pa ako je neko probao neka javi.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Vezbanje u sobi
« Odgovor #14 poslato: Novembar 12, 2008, 09:11:25 pre podne »
U New Pathways dosta pisu o tome tj. msovci salju svoje price u kojima se hvale da imaju poboljsanja. U svakom slucaju valja probati, otici u neki dobro opremljen centar za fizicke vezbe. Naravno, bilo bi idealno imati spravu u kuci ali je dosta skupa.






 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.