Autor Tema: Antivirus  (Pročitano 26468 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110197
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Antivirus
« poslato: Decembar 06, 2007, 10:59:51 posle podne »
Sada sam došao od prijatelja gde sam početnički naseo. Ubacim svoju USB memoriju da bih mu prebacio neki program i oslonim se na njegovog Nortona. Malo kasnije, videvši da mu kompjuter "kezeće", odlučim da izbacim to u da ubacim Kaspersky. Lelleeeee
Ala skiči prase.  mali1 Virus za virusom.

Sada skeniram taj USB i nadam se da nije zaražen.

Pitanje, koji antivirus koristite?  Lično, preferiram Kaspersky. Ko želi da proba, može sa ove adrese http://www.singi.co.yu/  preuzeti  KAV (Kaspersky AntiVirus) ili KIS (Kaspersky Internet Security) sa probnim ključevima, koji traju mesec dana.

Hendi-društvo

Antivirus
« poslato: Decembar 06, 2007, 10:59:51 posle podne »

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Antivirus
« Odgovor #1 poslato: Decembar 17, 2007, 01:46:40 pre podne »

Pitanje, koji antivirus koristite?

Ja sam imala ranije Avast ali vec oko godinu dana AVG i mogu reci da je odlican! Virusi, sta je to?

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110197
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Antivirus
« Odgovor #2 poslato: Decembar 17, 2007, 08:15:30 posle podne »
Nije loš AVG. Još i besplatan. ;)

Van mreže davor.v

  • Član
  • **
  • Poruke: 3386
  • Pol: Muškarac
Odg: Antivirus
« Odgovor #3 poslato: Februar 17, 2008, 05:52:12 posle podne »
Mene zaista zbunjuje slijedece:mislio sam da iako sam informaticki
pocetnik znam razliku izmedju pojmova kao sto su Firewall i antivirus
program ali sam shvatio (zahvaljujuci Sklerozici )da stvarno nemam
pojma.
Npr.mislio sam da je Zone Alarm koji imam na kucnom kompu antivirus
program i da mi je sasvim dovoljan za zastitu ali mi  Sklerozica rece
da je Zone Alarm firewall i da mi treba i antivirus :-\
Molio bih da mi neko rastumaci tu razliku i da mi pomogne da zastitu
kompa dovedem na zadovoljavajuci nivo.
Naravno mislim na savjete ina informacije
:) :a10: :a10:

Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Antivirus
« Odgovor #4 poslato: Februar 18, 2008, 02:07:13 posle podne »
AV avast kod mene i dobro je besplatno a ne koci masinu dok kasperski koci suvise... narocito na starijim masinama i ram-om od 256mb, firewall koristis stalno da te neko nebi spiunirao... izvlace ljudi sve iz masina naprosto isisavaju podatke na razne nacine... ja koristim Sygate odlican je home varijanta besplatna...
ima back track sto znaci ako neko hoce da vam gleda sta imate na kompu onda vas pita da ga pusti ili ne kao i da daje sve moguce podatke napadaca koji su dostupni... tako da moze da se istom uputi mail i upozori da ne tura nos tamo gde mu nije mesto ...  :a11:

Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Antivirus
« Odgovor #5 poslato: Februar 18, 2008, 02:14:37 posle podne »
Hajde da dodam jos nesto... ja juce postavih linkove za dve mailing liste gde se ovi problemi uveliko resavaju medju kompjuterasima licno na njima ucestvujem godinama i nemam problema oko bilo cega vezano za kompove,programe, kljucice, probleme jer tamo je masa ljudi i svako ima neko iskustvo... posto je administrator odlucio da skine linkove, kaze zbog spama, stvarno nemam pojma kakve to veze ima sa listama ali ok on je vlasnik foruma pa neka tako bude... ako nekoga to zanima neka pogleda moj profil neka mi se obrati licno na mail adresu da ga povezem sa listom da moze nesto da pita kad zatreba...

Van mreže davor.v

  • Član
  • **
  • Poruke: 3386
  • Pol: Muškarac
Odg: Antivirus
« Odgovor #6 poslato: Februar 18, 2008, 05:04:09 posle podne »
Konkretno,pored Zone Alarma koji stvarno stalno nesto prijavljuje treba li mi jos
nesto za zastitu. :-\

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110197
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Antivirus
« Odgovor #7 poslato: Februar 18, 2008, 05:53:37 posle podne »
Da, anti virus. Pogledaj u ovoj temi, upravo Avast  http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,305.msg5899.html#msg5899

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110197
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Antivirus
« Odgovor #8 poslato: Februar 18, 2008, 06:07:05 posle podne »
Hajde da dodam jos nesto... ja juce postavih linkove za dve mailing liste gde se ovi problemi uveliko resavaju medju kompjuterasima licno na njima ucestvujem godinama i nemam problema oko bilo cega vezano za kompove,programe, kljucice, probleme jer tamo je masa ljudi i svako ima neko iskustvo... posto je administrator odlucio da skine linkove, kaze zbog spama, stvarno nemam pojma kakve to veze ima sa listama ali ok on je vlasnik foruma pa neka tako bude... ako nekoga to zanima neka pogleda moj profil neka mi se obrati licno na mail adresu da ga povezem sa listom da moze nesto da pita kad zatreba...

Batice, nisi fer. Nije bilo reči o spamu već o pirateriji. Sada u ovoj poruci koju citiram, opet navodiš na to (ono boldovano). Takođe, pre postavljanja tih linkova si se izjasnio šta misliš po pitanju piraterije. To se može videti u ovoj poruci  http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,499.msg6815.html#msg6815    Ne radi se ovde o meni, jednostavno ne želim da sutra neko kaže da invalidi sa ovog sajta šire pirateriju. Ima toliko web lokacija gde toga ima, pa neka se oni bave sa tim, mi nećemo.
Sa druge strane, imamo neki pravilnik gde je to i naglašeno u tački 10. http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,539.0.html  a između ostalog vredi i drugo pročitati.  Valjda treba ovde da okupljamo da bi pomogli jedni drugima nekim savetom u vezi zdravlja i malo se opustili a ne talasali.

I zašto odjednom ta formalnost "administrator"?

Ove će poruke završiti u primedbama.

Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Antivirus
« Odgovor #9 poslato: Februar 18, 2008, 07:49:33 posle podne »
Batice, nisi fer. Nije bilo reči o spamu već o pirateriji. Sada u ovoj poruci koju citiram, opet navodiš na to (ono boldovano). Takođe, pre postavljanja tih linkova si se izjasnio šta misliš po pitanju piraterije. To se može videti u ovoj poruci  http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,499.msg6815.html#msg6815    Ne radi se ovde o meni, jednostavno ne želim da sutra neko kaže da invalidi sa ovog sajta šire pirateriju. Ima toliko web lokacija gde toga ima, pa neka se oni bave sa tim, mi nećemo.
Sa druge strane, imamo neki pravilnik gde je to i naglašeno u tački 10. http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,539.0.html  a između ostalog vredi i drugo pročitati.  Valjda treba ovde da okupljamo da bi pomogli jedni drugima nekim savetom u vezi zdravlja i malo se opustili a ne talasali.

I zašto odjednom ta formalnost "administrator"?

Ove će poruke završiti u primedbama.

Pa vidi ipak neznas o cemu pricas, kakva piraterija? mailing lista se korisrti pojedinacno i nema veze sa ovim ili bilo kojim forumom... ostavio sam linkove da pogledaju clanovi ovog foruma gde mogu dobiti najbolje odgovore na svoja pitanja iz svih oblasti... narocito u vezi antivirusa firewall-u itd, nema govora o pirateriji... mislim da razumes sada o cemu se radi...

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110197
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Antivirus
« Odgovor #10 poslato: Februar 18, 2008, 10:16:29 posle podne »
Ok, ne znam.

Moja preporuka za pomoć su forumi:

www.burek.co.yu   podforum  Pc Klinika ~ Doktori za vas kompjuter
www.mycity.co.yu  podforumi  Zaštita od virusa  i  Ambulanta
www.elitesecurity.org    podforum Zaštita


Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Antivirus
« Odgovor #11 poslato: Februar 18, 2008, 10:19:19 posle podne »
OK, gazda ;)

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Antivirus
« Odgovor #12 poslato: Februar 19, 2008, 11:30:12 pre podne »
Ja, otkad znam za IT znam i za Kaspersky. Ovaj antivirus mi skroz odgovara - ne koci mi kompjuter i ne pravi mi nikakve probleme. Sva setovanja su mi na "medium" i ok radi. Fireval, neki posebni ne koristim. Onaj integrisani u XP mi sasvim odgovara. A i nemam sta da krijem u kompjuteru i ne idem na nesigurne lokacije, pa ne trpim neke napade (ili ih ne registrujem).
pOz

Van mreže oliver111

  • Član
  • **
  • Poruke: 81
  • Pol: Muškarac
  • Dragan Grujic
Odg: Antivirus
« Odgovor #13 poslato: Februar 19, 2008, 11:39:16 pre podne »
Pa u tom slucaju je to ok... ja naprimer dnevno skidam 1 gb minimum
i odlazim na sve postojece lokacije koje mi trebaju za nesto... e tu vise nema zekanja a ja na racunaru imam more programa pa kasperski koci ko nenormalan... jer ja koristim racunar min 12h dnevno i koristim ga za vise oblasti... e to bi bilo to...

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110197
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Antivirus
« Odgovor #14 poslato: Decembar 31, 2008, 04:11:40 posle podne »
Ubačen Kaspersky internet security 2009 u laptop i apsolutno mi se ne sviđa. Sada će dobije remove opciju i ubacujem verziju 7.

Zanimljivo je da ovaj 2009 dolazi na srpskom, naravno ćirilica + latinica.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.