Autor Tema: Хуманост у данашњем друштву  (Pročitano 7553 puta)

Van mreže plava

  • Član
  • **
  • Poruke: 507
  • Pol: Žena
  • Avon dama
Хуманост у данашњем друштву
« poslato: Februar 25, 2011, 11:26:53 posle podne »
Да ли сте задовољни хуманошћу друштва у којем живите?
Да ли сматрате да би то могло бити доста боље?
Да ли сте ви хумани? Образложите одговор...



Ја уопште нисам задовољна...  :( Колико видим, већина људи је себична и није их брига за друге, без обзира колико им лоше било  :(
Најтужније ми је било када сам својим очима видела да неко ко има више него довољно пара неће да да сићу за децу без родитеља...  :(
... и када сам чула једнога дечака који је јако богат како се буни што је 'морао' да да 'пуно' новца за операцију неког дечака...  :(

Саосећајна јесам, увек ме заболи туђа невоља. У последње време сам се поприлично активирала по питању хуманости, јер знам да од те саосећајности они којима је помоћ потребна немају ништа. Трудићу се да помогнем колико могу...

Hendi-društvo

Хуманост у данашњем друштву
« poslato: Februar 25, 2011, 11:26:53 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #1 poslato: Februar 26, 2011, 12:08:11 pre podne »
Kako je danas teško naći posao,ili zadržati ga,sve je manje i humanosti među ljudima.Oni koji malo imaju,pre će dati jer znaju kako je to nemati,nego oni koji imaju puno.
I princip,sit gladnom ne veruje,tj zdrav ,bolesnom ,sve je izraženiji. :'(
Ceo svoj radni vek provela sam radeći s ljudima u zdravstvu,volela sam svoj posao i moje pacijente i preko posla pomagala koliko sam umela i mogla.
Mislim da se humanost ne mora da meri količinom datog novca,al eto neki savet,preporuka i to se važi.
I ovaj forum mogu da svrstam u humani rad. ;)
Koliko sam samo saznala novoga,i koliko sam druge upoznala s nekim činjenicama na koje imaju pravo i sl..
I naravno lepa reč,razgovor,sve se to važi.
Lepo je što si se aktivirala,meni moje stanje ne dozvoljava više,al tebi puno sreće u radu. :ye1:
Moraš da naučiš da u svakom poslu pored uspeha ima i padova,i ne dozvoli da to utiče na tvoje angažovanje .

Van mreže plava

  • Član
  • **
  • Poruke: 507
  • Pol: Žena
  • Avon dama
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #2 poslato: Februar 26, 2011, 01:01:16 pre podne »
Nije to neko posebno angažovanje, ali se trudim da se ne završi samo na sažaljevanju i saosećanju već da dam iz novčanika koliko mogu ;) (a trenutno ne mogu puno, jer ne radim...)

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #3 poslato: Februar 26, 2011, 07:58:23 pre podne »
Plava,to jelepo od tebe i samo nastavi tako  :ye1:
Ova otudjenost u drustvu i obuzetost samo sobom je postala toliko rasprostranjena da je to tuzno :(
I ja se trudim da pomognem kad mogu,i koliko mogu.Mislim da je covek mnogo srecniji kad daje,nego kad prima.Divan je osecaj pomoci nekom.
I radujem se sto sam to uspela usaditi i svojoj cerkici (primecujem da uvek zeli pomoci svojim drugaricama i da je puna saosecanja).

Ne radi se samo o materijalnom,nekad je dovoljno i saslusati,pruziti utehu,pokazati interesovanje..

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2011, 08:36:16 pre podne »
Kako da budu humani kada jedva spajaju kraj sa krajem. Većina ljudi jedva živi. Od njih ni ne mogu više da očekujem. Od svojih briga, mi je i normalno da ne vide tuđe.
A ovi drugi što imaju puno brinu o tome kako su to zaradili i kako da sačuvaju. I od njih teško da se nešto može očekivati.
Društvo nam je bolesno, do srži, pa teško da se više može i očekivati.
To je tužna slika.
A da ne pričam o prevarama. Nekoliko puta sam prevarena, pa sada ni ne nasedam na razne akcije.
Opet, trudim se da pomognem. Počevši od bližih, pa dokle dobacim.
Za normalno društvo potrebna je srednja klasa, a decenijama se baš trude da je nema. Lakše se vlada ovim drugim, siromašnim, neobrazovanim i sumnjivim bogatašima.


Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2011, 02:54:28 posle podne »
ne moze jedno drustvo da ima bolju ili goru humanost,
kakvo je drustvo, takva je i humanost
svaki pomeraj u drustvenim vrednostima pravi proporcionalni pomeraj u humanosti drustva
ja nisam zadovoljan drustvom

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110206
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2011, 06:42:04 posle podne »
Nisam. Jučerašnji primer koji sam ostavio Link i zanemarite vest. Čitajte komentare.
Da li će nam biti bolje? Neće.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #7 poslato: Februar 26, 2011, 07:30:13 posle podne »
kod nas nije forsiran humanitarni rad
ljudi jednostavno ne smatraju bi trebalo da pomognu ni instituciji ni pojedincu

ja sam se zacudila kada sam naisla na vest da su npr.roditelji okrecili skolu gde im idu deca, to je bio njihov prilog, to se naravno desilo u inostranstvu

mi smo jos naviknuti u socijalizmu da *ima ko ce to da radi, to ce država, šta te briga*




Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #8 poslato: Februar 26, 2011, 07:50:15 posle podne »
A,izvini...
Nekada ,baš u to vreme koje pominješ bilo više samoinicijative,ličnog angažovanja,dobrovoljnih akcija,nego sada.
Drugačije smo vaspitavani,počev od kuće,škole... Važnost zajednice,kolektiva je bila na prvom mestu.Danas je to zanemareno.
Pa koliko ljudi nema pojma ko mu je prvi komšija,živi li sam,ima li ko da mu kupi najosnovnije,ima li da jede,da se ogreje,pa pročitamo u novinama užasnu vest,da je neko pronađen smrznut u stanu,ili da je preminuo od gladi.
Jednostavno od potrage za nekakvim pristojnim životom,mnogi ne stižu da pogledaju oko sebe...
Nas,mene lično,su u školi na pionirskim časovima,učili da poštujemo starije,bolesne,nemoćne,da pomažemo svima koliko umemo i možemo,danas toga nema.
Pa samo pogledaj ponašanje dece u školi,naskaču na nastavnike da ih biju,da ne govorimo o odnosu prema drugarima u razredu.
U gradskom autobusu,mladi sede,stari sa štapom il štakama stoje.Koliko puta sam nažalost imala priliku da vidim,kako napirlitane devojčice,momci, sede svi važni,u autobusu,a čim ugledaju da neko jedva ulazi u autobus,nabiju nos na staklo,ili naozbiljnije se bace na kuckanje poruka na mob,kao ne primećuju ništa oko sebe.
Drugo vreme došlo,naopako sasvim...

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #9 poslato: Februar 26, 2011, 08:13:17 posle podne »
ako je tako i tvoja generacija tako vaspitavana i u takvom okruzenju kako je moguce da su potomci od tako humanitarno raspolozenih roditelja sada ovakvi?


Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #10 poslato: Februar 26, 2011, 08:27:13 posle podne »
došlo neko drugačije vreme,neke druge (novac)vrednosti su na ceni.
neki su nastavili u onom starom duhu da vaspitavaju svoju decu,neki ne...

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #11 poslato: Februar 26, 2011, 10:44:32 posle podne »
kod nas nije forsiran humanitarni rad
ljudi jednostavno ne smatraju bi trebalo da pomognu ni instituciji ni pojedincu

ja sam se zacudila kada sam naisla na vest da su npr.roditelji okrecili skolu gde im idu deca, to je bio njihov prilog, to se naravno desilo u inostranstvu

mi smo jos naviknuti u socijalizmu da *ima ko ce to da radi, to ce država, šta te briga*

Pa sad, da se ne hvalim. ali i mismo okrečili učionicu, popravili sve što treba, vrata.... kupili novu tablu, tv, dvd, nešto od nameštaja. nije ovde baš sve crno.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #12 poslato: Februar 26, 2011, 10:49:50 posle podne »
Mako to je tako normalno,i mi smo isto imali više puta u školi slične akcije,pa za koga ,ako ne za našu decu.Pri tom ne mislim samo na moje dvoje,već i ostalu.

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #13 poslato: Februar 26, 2011, 10:51:28 posle podne »
naravno i ostaje sledećim generacijama

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Хуманост у данашњем друштву
« Odgovor #14 poslato: Februar 26, 2011, 10:52:06 posle podne »
tako je  :ok:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.