Autor Tema: Kratko pitanje  (Pročitano 3232 puta)

Van mreže GagiNP

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 4
Kratko pitanje
« poslato: Oktobar 13, 2010, 12:18:29 posle podne »
Pozdrav svima :n23:

Ja sam Dragan, pitanje koje ću vam postaviti tiče se moje žene.
Naime, ona ima 23 godine, imala je tu nesreću da ostane bez palca desne ruke.
Danas smo dobili rešenje  u kome stoji da joj se odbija zahtev za priznavanje prava na novčanu naknadu
jer je povreda nastala van rada. Tu još stoji potvrda o postojanu telesnog oštećenja od 30% 8. stepena.
Počev od doktora koji nas je još prvi put primio, preko dr u bolnici pa sve do ovih u PIO u opstini i Novom Sadu
niko nam nije ni nagovestio da ne ispunjava uslove za novčanu nadoknadu a znali su da je nastala van rada.

Moje pitanje glasi:
Da li vredi ulagati žalbu, da li se moze nesto uraditi ili je to to? :m3:

Hvala.

Hendi-društvo

Kratko pitanje
« poslato: Oktobar 13, 2010, 12:18:29 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110210
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kratko pitanje
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 13, 2010, 04:09:11 posle podne »
1 sat pre i posle radnog vremena, takođe se računa kao radno vreme. Ako je povreda nastala u tom rasponu, žalite se. Ako ne, mislim da gubite vreme. Ima li supruga kakvo osiguranje?

Van mreže GagiNP

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Kratko pitanje
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 13, 2010, 07:56:34 posle podne »
Nije bilo ni sat pre ni sat posle... Firma je ugovorila osiguranje radnika od nezgode kod jedne od vecih osiguravajucih kuca. Medjutim ubacili su napomenu da osiguranje vazi samo u toku radnog vremena. Na osnovu te napomene firma je ustedela neku smesnu cifru po polisi a radnici kao u slucaju moje zene su ostali bez osiguranja 24h.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110210
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kratko pitanje
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 13, 2010, 09:35:33 posle podne »
Mislim da ne vredi nikakva žalba.

P.S. Pošto nisam pravnik, proverite kod nekog mada mislim da je to to.

Van mreže GagiNP

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Kratko pitanje
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 15, 2010, 10:22:00 pre podne »
Danas sam bio kod pravnika, ne vredi zalba. Posle citanja clana na koji se pozivaju bilo je i meni jasno da ne vredi zaliti se. Jedina nedoumica je bila ta sto se u resenju navodi da je njen zahtev za novcanu nadoknadu odbijen pa me je zanimalo da li se misli na jednokratnu novcanu nadoknadu ili mesecnu novcanu nadoknadu. Imam drugara koji je takodje ostao bez palca ali na poslu, i on mesecno dobija od drzave odredjenu sumu.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Kratko pitanje
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 15, 2010, 10:54:00 pre podne »
naknada za telesno oštećenje,nastalo kao posledica povrede na radu ili profesionalnog obolenja,prima se mesečno .

Van mreže GagiNP

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Kratko pitanje
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 15, 2010, 10:57:11 pre podne »
Ok, sve je jasno. Hvala vam na posvecenom vremenu i odgovorima, pozdrav i sve najbolje.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Kratko pitanje
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 15, 2010, 11:03:27 pre podne »
Sve najbolje i vama dvoma :)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.