Autor Tema: Neverne Tome  (Pročitano 6430 puta)

Van mreže Fallout

  • Član
  • **
  • Poruke: 20
Neverne Tome
« poslato: Jun 22, 2010, 03:54:05 posle podne »
 Saznao sam da bolujem od progresivnog oblika MS-a u novembru prosle godine. Ali kada sam cuo za CCSVI to mi je dalo optimizma. I meni i mojoj supruzi takodje.
 Medjutim hteo sam da kazem sledece, a to je da sam okruzen ljudima koji uopste ne veruju u to. Cak i oni koji boluju od MS-a su totalni protivnici. Da ne pricam o mom neurolugu koji kaze (citiram) " Ja to mojim pacijentima ne bih nikada preporucio". Sta se desava sa tim ljudima? O cemu se tu radi. Imate li i Vi slicna iskustva? Evo danas mi jedna poznanica prica (takodje ima MS) kako ne zeli da eksperimentisu na njoj jer je ona kao cula da je procenat uspesnosti samo 2 %.
Uglavnom ja sam se prijavio na listu cekanja za intervenciju u Nisu i jedva cekam da me pozovu. :grr:

Hendi-društvo

Neverne Tome
« poslato: Jun 22, 2010, 03:54:05 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110195
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Neverne Tome
« Odgovor #1 poslato: Jun 22, 2010, 04:51:14 posle podne »
U svojim najgorim izdanjima pod MS-om, bio sam spreman na SVE samo da se zaustavi propadanje. Možda te osobe koje nisu za CCSVI nemaju neke teže posledice i ne žele da eksperimentišu.

Van mreže Peca_Le

  • Član
  • **
  • Poruke: 1421
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Leskovac
Odg: Neverne Tome
« Odgovor #2 poslato: Jun 22, 2010, 06:51:15 posle podne »
  Vidis, izgleda se pojavljuje novi simptom MS - izvrtanje cinjenica :). Koliko sam imao prilike da citam o CCSVI procenat NEuspesnosti intervencije uklanjanja CCSVI je 2%, a cak i to nije bas do kraja tacno, jer tih 2% idu na "restenozu" ili kako se vec kaze (ponovno baloniranje, ili ugradnja stenta). Zato, prijatelju moj, pusti te neverne Tome i cekaj nared :).
 p.s. mislim da  neproverene brojke ne treba objavljivati i tako siriti defetizam.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Neverne Tome
« Odgovor #3 poslato: Jun 22, 2010, 08:36:53 posle podne »
uvesti dilataciju vena kao terapiju izbora
upoznati pacijenta sa CCSVI
ostaviti da pacijent sam odluci da li ce prihvatiti ovaj nacin lecenja MS-a

Van mreže gagani

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
  • Pol: Žena
Odg: Neverne Tome
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 04, 2010, 11:52:30 pre podne »
Jao ljudi pa moj neurolog mi je prvi rekao kako od toga nema nista... Ali uprkos tome ja sam resila da probam jer nemam sta da izgubim.

Van mreže Nesli

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 3840
  • Pol: Muškarac
  • Quidquid latine dictum sit, altum videtur :D
  • Grad: Novi Sad
Odg: Neverne Tome
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 04, 2010, 08:09:38 posle podne »
imas sta da izgubis: suzene  vene u glavi i niz kicmu

Van mreže Lili123

  • Član
  • **
  • Poruke: 21456
  • Pol: Žena
  • Grad: NS
Odg: Neverne Tome
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 04, 2010, 08:18:57 posle podne »
Danas mi je bila komsinica i dobra prijateljica ciji rodjak godinama muku muci sa MS...  :m2:
Rodjak joj zivi u Banja Luci i kaze mi da krece uskoro za Nis... Kao, culi su od nekih prijatelja (i to lekara iz BL) za Nis i intervenciju koja se tamo radi, a kada sam joj pre nekoliko meseci govorila o istom nije verovala...  :n24:
Eh...!!!  :m3:
Radujem se sto ce i on obaviti intervenciju u Nisu, doduse oni idu nekim brzim putem...  :n25:  :n16:

Van mreže gagani

  • Član
  • **
  • Poruke: 18
  • Pol: Žena
Odg: Neverne Tome
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 05, 2010, 06:19:29 posle podne »
imas sta da izgubis: suzene  vene u glavi i niz kicmu
   Xaxaxa osim toga... nemam sta da izgubim

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.