Autor Tema: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.  (Pročitano 154052 puta)

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« poslato: Jun 19, 2008, 06:13:03 posle podne »
Ko ovih dana vadi dokumenta ..... ma nadrljao je! Ja sam na opstini Novi Beograd i to sta se desava u SUP-u spada u kombinaciju Kafkovsko-horor dozivljaja!
 :a13:

Elem, za nepokretne invalide imaju sluzbu koja dolazi kuci. Potrebno je da neko ode, saceka jedno 6 sati u redu, ponese vase papire plus potvrdu o invalidnosti i oni ce, jednom, doci do vas!
Samo da vam kazem da ako imate i najmanjih zdravstvenih problema nemojte ni pokusavati da odete i cekate u redu, dugo se stoji (vise dana) i nema vazduha!

Hendi-društvo

Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« poslato: Jun 19, 2008, 06:13:03 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #1 poslato: Jun 19, 2008, 07:29:23 posle podne »
Polako cica-maco. Tek ćeš ti da vidiš, šta je Kafka hteo da kaže.  mali1

Negro, vrlo mi je dobro poznata situacija iz tog SUP (MUP)-a Registracija vozila, zamena lične karte (prošle godine), pasoš (pre par godina) i ono što se da primetiti je: Kod njih vreme stoji. I dalje za registraciju vozila rade dve službenice kao i davne 79-te godine.  mali1 jeste sa malo povećao broj vozila, ali šta da se radi. Lične karte, i dalje radi jedan šalter kao davne 79-te, tj. dva ali jedna službenica, to što se broj stanovnika povećao od davne 79-te za 10 puta, isto nema veze. A i stare kucaće mašine UNIS, još uvek dobro rade.  mali1 Redovi do vrata. Ko je bio u toj zgradi, zna koliko je to. Kada se tome pridodaju ljudi iz agencija koji imaju po nekoliko "predmeta", neuspeh je zagarantovan. Ništa bolja situacija nije ni sa SUP-om na Bežaniskoj Kosi. Onaj mali, kod škole. E baš njemu sam zahvalan za jedan relaps. Od tada, što može agencija da završi, neka završi. Ne želim više da rizikujem

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #2 poslato: Jun 20, 2008, 07:57:06 pre podne »
Secam se >:(
Preselila se u Zemun :)
Jednostavno resenje ;D

Van mreže VojkanTodorovic

  • Član
  • **
  • Poruke: 21
  • Pol: Muškarac
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2008, 01:32:15 posle podne »
ja treba da izvadim novu licnu kartu neznam dali u Nisu dolaze iz supa ili samo u Beogradu?

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #4 poslato: Decembar 10, 2008, 02:04:13 posle podne »
Morao bi da ih pitaš telefonom ili neko umesto tebe da ode do vašeg SUP-a i pita. ;)

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2009, 02:27:04 posle podne »
Bila danas u SUP N BG i evo šta sam uradila,ništa osim što sam platila taksu i obrazac za LK i pasoš. :-\
Treba da se ode ujutru do 8,tada dele brojeve (100 kom) sa vremenom primanja i tek onda se predaju u to vreme dokumenta tj na uvid.
Što se tiče nepokretnih nema više službe koja ide u kuću,već je potrebno da neko uzme broj i u tamo određeno vreme dovede osobu kojoj trebaju nova dokumenta mora lično prisustvo :'(

Inače od dokumenata vam je potrebno za LK izvod iz matične knjige rođenih i državljanstvo ne starije (oba dokumenta) od 6 meseci i 1 slika 5x5 i stara LK.Plaćen obrazac LK 913,32 i troškovi tehničke izrade 226,00

Za pasoš vam je potrebno izvod iz matične knjige rođenih i državljanstvo ne starije (oba dokumenta) od 6 meseci,slika ako hoćete jer vas u SUP-u slikaju i plaćen obrazac pasoša 2 000 i taksa za pasoš 170.00 i stari pasoš.
Takse su različite prema opštini na kojoj se nalazite.
Izvor : MUP Srbije

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2009, 03:08:25 posle podne »
Hvala Naco :)!

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #7 poslato: Januar 24, 2009, 12:31:06 pre podne »
Bez brze i efikasne zamene pasoša
23. januar 2009.  Izvor: B92

Beograd -- U izdavanju pasoša ima mnogo propusta, kaže zaštitnik građana Saša Janković. Ponovo gužve u nekim policijskim stanicama.

U nekim beogradskim policijskim stanicama građani ponovo moraju da čekaju u redovima da bi dobili biometrijskie pasoše i lične karte. U MUP-u ponavljaju da su proširili kapacitete u policijskim stanicama da bi se ubrzao proces izdavanja pasoša. Rad službenika u Srbiji analizirao je i zaštitnik građana Saša Janković, koji je utvrdio da u organizaciji izdavanja dokumenata ima dosta propusta.

U najvećoj beogradskoj opštini, Novom Beogradu redovi su se smanjili. Ljudi koji porane i pred stanicu dođu u zoru, u toku dana stignu da predaju dokumenta za pasoš ili ličnu kartu.

Ipak, ukoliko neko ne stigne da dobije redni broj, predaju zahteva i pored toga što je čekao u redu, moraće da odloži za neki drugi dan.

U novobeogradskoj stanici policije mesečno izdaju preko šest hiljada pasoša, s tim što očekuju da će taj broj, zbog letnje sezone, biti sve veći.

“Naši sugrađani su se već navikli na naš sistem dnevnog zakazivanja. Znači ujutru u osam sati počinje naše radno vreme, podelimo dnevno oko 100 do 150 brojeva i na tom broju je određeno tačno vreme i tu je naznačeno vreme kada građani treba da se jave upravo da bi izbegli čekanje u našoj šalter sali“, objašnjava načelnica odseka za upravne poslove Ljudmila Ostojić.

Ministar policije Ivica Dačić, rekao je da je do sada izdato oko 230 hiljada novih pasoša i podsetio Beograđane da zahteve za izdavanje ličnih dokumenata mogu da predaju u svakoj stanici policije u Beogradu.

“Mi smo na žalost limitirani određenim brojem naših radnika koji mogu da rade na tome i tehničkim mogućnostima za izdavanje pasoša, imajući u vidu da ta oprema koja je kupljena omogućava izdavanje od 50 do 60 hiljada pasoša nedeljno“, kaže Dačić.

Zaštitnik građana Saša Janković, nakon kontrole 92 stanice u Srbiji, rekao je da u porcesu izdavanja dokumenata ima dosta propusta.

On je, između ostalog, naveo nedostatak kadrova, lošu organizaciju u poslu i loše informisanje građana.

“Ali ima i neprofesionalnog i bahatog ponašanja prema građanima, za koje pretpostavljeni često ne shvataju težinu tog propusta, i zaista u mnogim slučajevima taj lični odnos - gruba reč, prek pogled, nepoštovanje nekih osnovnih civilizacijskih manira - jesu često najčešći faktor stvaranja osećaja poniženosti kod samih građana“, ocenio je ombuds

U različitim policijskim stanicama u Beogradu različiti su načini predaje dokumenata - na zakazivanje, izdavanjem brojeva ili jednostavno stajanjem u redu.

Na Čukarici policajci zakazuju termine dolaska, na Paliluli se čeka u redu, dok u ostalim, kako tvrde u MUP-u, sistem predaje dokumenata protiče bez problema.

Izvor : B92

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #8 poslato: Januar 24, 2009, 12:35:40 pre podne »
 Blago meni  :-\ ,javiću vam kako je bilo.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #9 poslato: Januar 29, 2009, 12:46:32 pre podne »
Bila sam jutros u Supu oko 7 40 ,stala u red i dočekala 8 kad su dva gospodina počela da prozivaju i dele brojeve.Ja se zapanjila,pitam ljude oko mene,a oni kažu u 7 30 jedan ih je zapisao i sad po tom spisku dele brojeve.
Ćutim ja i nadam se da će ostati neki broj za mene i zaista, dobijem 97 i na njemu napisano vreme 19-20.
Laganica pomislim,imam ceo dan svašta nešto da obavim. :)
Približilo se vreme i suprug me odveze do SUPa ,kiša šanse nema da stane,kad tamo 20 ljudi čeka.Pita me jedan gospodin koji sam broj,ja kažem a on:Tek je ušao br 70,u 19 30 izaći će službenica da nam zameni brojeve pošto neće stići da nas sve prime.
Dobro, sednem ja ,stavili su 15tak stolica u šalter salu,sačekam i dobijem broj 16 i vreme 9-10.Sva sinem ,nisam puno čekala,kad mi neko u prolazu dobaci:Danas je broj 15 ušao oko 15h. ](*,)
Odoh sutra ponovo  ::)

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #10 poslato: Januar 29, 2009, 09:31:56 pre podne »
O kom se SUP-u radi?
Ja moram da vadim detetu pasos.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #11 poslato: Januar 29, 2009, 10:41:12 pre podne »
SUP NBG Mako  :)

Sve sam završila.Bila sam u SUPu u 9 kad mi je zakazano,sreća te se pola ljudi sa brojem manjim od mog nisu pojavili,tako da sam ušla da predam dokumenta u 9 40,u 10 sam izašla. :cheers:
LK gotova za 15,a pasoš za 30 dana.

Inače stare LK treba da se zamene do 2011.a pasoš do kraja 2009.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #12 poslato: Februar 12, 2009, 11:14:59 pre podne »
Gužve za izdavanje novih ličnih dokumenata
Po pasoš u Barajevo ili Mladenovac
Autor: Jelena Ilić | 12.02.2009.

Da bi smanjili redove na Savskom vencu i Čukarici uveli su sistem zakazivanja, ali ukoliko se prijavite još danas na red nećete doći pre sredine marta. U Novom Beogradu i Zvezdari zadržali su sistem deljenja brojeva, dok u Mladenovcu ili Barajevu redova uopšte nema.

 U zavisnosti od policijske stanice važe različiti načini predaje dokumenata - zakazivanje, lično ili telefonski, izdavanje brojeva ili beskrajno stajanje u redu.
Na Čukarici policajci zakazuju termine dolaska, ali tako što ćete lično doći na prijavnicu izemeđu sedam i osam sati ujutru, dok na Savskom vencu termin možete zakazati samo putem telefona.

U ostalim policijskim stanicama funkcioniše sistem stajanja u redu. Na Voždovcu, Starom gradu i Zemunu čeka se i po četiri sata, dok se u ostalim stanicama u zavisnosti od dana čeka u proseku oko dva časa.

Po dokumenta u svaku Opštinu

 
U Beogradu je, kako bi se izbegle gužve, omogućeno građanima da bez obzira u kojoj opštini žive, zahtev za izdavanje dokumenata mogu da podnesu u bilo kojoj policijskoj stanici na teritoriji Beograda, kao i u Upravi za upravne poslove u Ljermontovoj ulici 12. Zahtev za pasoše i lične karte Beograđani mogu podneti svakog radnog dana i subotom od 8 do 20 sati.

ceo tekst
Izvor : Blic

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #13 poslato: April 20, 2009, 10:01:45 pre podne »
Nije samo u BG problem sa gužvama.

Po pasoš samo ko mora
Autor: Branko Janačković  20.04.2009.

Niška policija uvela je sistem zakazivanja kako bi se izbegle gužve i dugotrajna nepotrebna čekanja ispred kancelarija za izdavanje novih biometrijskih pasoša u sedištu Policijske uprave u Ulici Nade Tomić. Ljubiša Milovanović, šef Odseka za upravne poslove, kaže da se svakog jutra građanima dodeli od 60 do 100 brojeva, što onima koji ih dobiju daje sigurnost da će istog dana doći na red i da neće morati ceo dan da stoje ispred kancelarije.
.........
Ceo tekst : Blic

Van mreže bandja

  • Član
  • **
  • Poruke: 3438
  • Pol: Muškarac
Odg: Vadjenje novih dokumenata, licna karta, pasos i dr.
« Odgovor #14 poslato: April 20, 2009, 11:21:44 pre podne »
kad bi samo jedan posto invalida bilo ko ja nebi bilo problema, ja sam pre 2 nedelje isao za pasos i lk zavrsio bez broja,cekanja i maltretiranja za 20min..........

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.