Autor Tema: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd  (Pročitano 20485 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« poslato: Maj 07, 2008, 08:37:53 posle podne »
Obeležen Dan obolelih od multiple skleroze

Izvor: Beta | 7. maj 2008. 15:16:17

BEOGRAD, 7. maja 2008. (Beta) - U Srbiji se danas obeležava Nacionalni dan obolelih od multiple skleroze, a tim povodom u Beogradu je otvoreno i prvo savetovalište za sve koji se bore sa tom teškom bolešću. Savetovalište je otvoreno u prostorijama Društva multiple skleroze Srbije u Sredačkoj 2, a njegov prevashodni cilj biće pružanje stručne psiho-socijalne podrške obolelima od multiple skleroze. Kako je agenciji Beta rekla predstavnica Društva multiple skleroze Vesna Savić, u Srbiji živi oko 5.000 obolelih, a multiple skleroza najčešće pogađa mlađe osobe uzrasta od 20 do 40 godina. "Ova bolest pogađa iznenada i nikada se ne zna kakav će biti njen ishod. Češće oboljevaju žene nego muškarci, odnos je dva prema jedan", dodala je Savićeva. Ona je istakla da oboleli treba da imaju optimističan pristup pošto multiple skleroza ne mora da za posledicu ima tešku invalidnost. "Jedan od najvećih problema sa kojima se suaočavaju oboleli od multiple skleroze u Srbiji su arhitektonske barijere koje otežavaju njihov slobodan život i kretanje", navela je Savićeva. Predstavnici Društva multiple skleroze Srbije danas su građanima u Knez Mihailovoj ulicu delili materijal sa informacijama o samom oboljenju i aktivnostima tog udruženja.

Izvor: http://www.glas-javnosti.co.yu/aktuelne-vesti/2008-05-07/obelezen-dan-obolelih-od-multiple-skleroze

Hendi-društvo

Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« poslato: Maj 07, 2008, 08:37:53 posle podne »

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15230
  • Pol: Žena
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #1 poslato: Maj 08, 2008, 10:03:19 posle podne »
Evo jos jednog novinskog teksta iz danasnjeg Blica vezanog uz otvaranje savetovalista za obolele od multiple skleroze.http://www.blic.co.yu/beograd.php?id=40788

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #2 poslato: Maj 09, 2008, 07:36:21 pre podne »
Obeležen Dan obolelih od multiple skleroze

Ona je istakla da oboleli treba da imaju optimističan pristup pošto multiple skleroza ne mora da za posledicu ima tešku invalidnost.

Konacno jedna optimisticna recenica u novinskim tekstovima.
Izvinjenje Sklerozici :a10:

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #3 poslato: Maj 09, 2008, 06:24:32 posle podne »
 ;) ajd, onda ni neću odgovarati na donju temu.

Van mreže BorisD

  • Član
  • **
  • Poruke: 83
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #4 poslato: Novembar 24, 2008, 02:11:44 posle podne »
Moze mala pomoc ,

Koji su termini kada je otvoreno savetopvaliste u Sredackoj.....Stanujem u blizini a posto sam ovih dana pri vremenu mogao bih da prosetam....

Imaju li neki telefon ili tako nesto...

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #5 poslato: Novembar 24, 2008, 08:50:18 posle podne »
Preko interneta nisam našao telefon. Kada rešiš da odeš do njih, nabavi nam taj telefon. :)

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #6 poslato: Novembar 25, 2008, 07:46:13 pre podne »
011/ 361 05 20

Van mreže BorisD

  • Član
  • **
  • Poruke: 83
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #7 poslato: Novembar 29, 2008, 12:09:56 posle podne »
Hvala,

Nikako da odem kod njih.... wrong time management sta li

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #8 poslato: Novembar 29, 2008, 12:17:38 posle podne »
ja bi rado posjetila savjetovaliste,sa suprugom da bi se i on upoznao sa mojom bolescu ,ali ja ne znam ni gdje to ,meni naziv ulice ne znaci nista.molim te kad posjetis savjetovaliste prenesi nam utiske

Van mreže BorisD

  • Član
  • **
  • Poruke: 83
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #9 poslato: Novembar 29, 2008, 02:29:15 posle podne »
vazi inace to je ona ulica sto od depoa na Bulevaru ide na gore

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #10 poslato: Novembar 29, 2008, 02:49:44 posle podne »
hvala ,ali meni ni  to nista ne znaci,od skoro sam u bg,ostaje mi da ipalim gps i krenem da trazim

Van mreže BorisD

  • Član
  • **
  • Poruke: 83
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #11 poslato: Novembar 29, 2008, 02:53:01 posle podne »
Ponedeljak mi je dan za setnju, idem inace u susednu ulicu da podnesem zahtev za licnu kartu i pasos pa cu malo do njih da svratim....Inace imaju dosta dobre publikacije...njihovo izdanje o vezbama je super...to sam dao jednoj nasoj "koleginici" ali nabavicu drugu.....
Imaju i knjizice koje deci objasnjavaju sta je sa njihovim roditeljima i tako...veoma korisne stvari

Van mreže Maka

  • Član
  • **
  • Poruke: 3407
  • Pol: Žena
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #12 poslato: Novembar 29, 2008, 09:59:08 posle podne »
Morate da zakazete, ne moze da se svrati. Bar je tako bilo letos.
Imas Plan plus http://www.planplus.co.yu/
Tu mozes da nadjes sve adrese, najkraci put i sl.

Van mreže lutka

  • Član
  • **
  • Poruke: 16
  • Pol: Žena
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #13 poslato: Decembar 01, 2008, 01:41:44 pre podne »
   dragi svi,

Nisam dugo bila prisutna na sajtu jer su mi se neke stvari izdesavale u zivotu, promenila sam malo svoju logiku i razmisljanje o ovoj tzv. bolesti., a i nemam nesto "novo sa neurologije" niti mislim de ce toga uopste biti.

Nisam verovala u homeopatiju, ali sam probala i dobila najoptimistickiji i najpozitivniji moguci odgovor na moje stanje! Resila sam se strahova! Bolje i pozitivnije razmisljam i sto je najvaznije mogu da vidim sebe da vec za par godina normalno hodam. Sada govorim da da cu poceti do leta da hodam, jer nekako sve ide u tom pravcu i sebe vrlo lepo zamisljam i vidim kako hodam. No, nije rec sada o homeopatiji.

Psiholosko savetovaliste je otvoreno. Individualni rad sa pacijentima. To je lepo. Ali, je hocu a idem malo dalje. Koliko je obolelih ljudi na celu neke organizacije, da li ucestvuju u radu i da li psiholog koji nije oboleo od MS-a moze da vam pruzi resenje za nehumane situacije u kojima ce te se mozda naci?
Ne mogu da govorim vise o BOLESTI vec o STANJU! Multipla je STANJE organizma  koje se desilo i desava zbog mentalnog i psiholoskog popustanja specificne osobe. Osobine te osobe mogu jako lepo da nabrojim, a u njima ce se pronaci skoro svi koji su na forumu! Po neurolozima, kao sto je to moj otac to je mnogo komplikovanije i studira se 6,7,8 godina. Ali i on se slaze sa mnom!

Nista nije izmisljotina i napamet, vec zakljucak na osnovu koga sam dosla posle dugog posmatranja i zapazanja upravo ljudi koji imaju multiplu, zajedno sa mojom majkom, profesorom dr.med.psih. Nedom Subotom, sa kojom sam radila 6 godina.

Upravo zbog toga , osnovala sam nevladinu organizaciju za grupno savetovaliste obolelim od MS-a.
Zasto ne bi neko poput mene, koji je mnogo puta lupao glavom o zid i na kraju mozda dosao do nekih resenja za mnoge, podelio to sa vama da vi ne biste toliko lutali?
Hocu da podelim sa vama svoja iskustva i da vam pruzimo moj suprug i ja ono sto je ostavljeno vama da procenite koliko je vredno, a i te kako pomaze.

Slobodno mi postavite pitanja i saljite poruke. Trenutno sam u proceduri nalaska prostora pristupacnog za ljude u kolicima. Organizacija se zove '' ČAROBNJAK ''.
Slobodno mi se mozete javiti na telefon 011 21 87 254. Ovde nema zakazivanja, a na raspolaganju smo svakim danom do 09 - 22h.

Srdacan pozdrav svima.
Lutka

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Savetovalište za obolele od multiple skleroze - Beograd
« Odgovor #14 poslato: Decembar 01, 2008, 09:01:22 posle podne »
Lutka zelim ti uspeha u buducem radu sa NVO!

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.