Autor Tema: ANKETA: Da li ste imali kontakt sa osobama koje su obolele od MS-a  (Pročitano 31269 puta)

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: ANKETA: Da li ste imali kontakt sa osobama koje su obolele od MS-a
« Odgovor #60 poslato: Decembar 19, 2011, 12:29:44 posle podne »
Tetka naseg kuma je obolela od ms pre 1,5-2 god. u 47 godina. Nisam znala da je bolesna dok joj nisam rekla da kod mene sumnjaju na to. Doduse retko se vidjamo jer ona zivi u Svedskoj. A sad izbegava da mi detaljise da se ja ne bih puno brinula.Kako njih tamo gledaju! U septembru je bila mesec dana u SPANIJI u banji (7000€ to kosta Švedsku po pacijentu), otisla sa stakom,a kad se vratila super je bila. Da ne pricam o lekovima-odmah i sta god treba. Njoj su tamo rekli da ima galopirajucu ms-ne znam koji tip bi to bio kod nas?

Galopirajuca, hm to mi ne zvuci dobro, to bi trebalo da je progresivni tok bolesti..... koliko znam ne postoji zvanicno "galopirajuca" MS...

Hendi-društvo

Odg: ANKETA: Da li ste imali kontakt sa osobama koje su obolele od MS-a
« Odgovor #60 poslato: Decembar 19, 2011, 12:29:44 posle podne »

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133565
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: ANKETA: Da li ste imali kontakt sa osobama koje su obolele od MS-a
« Odgovor #61 poslato: Decembar 19, 2011, 01:30:31 posle podne »
Dok nisam našla ovaj forum nisam imala kontakt ni sa kim ko ima ms.Zahvaljući njemu,dobila sam gomilu informacija i puno dragih prjatelja. :ok:

Galopirajuca, hm to mi ne zvuci dobro, to bi trebalo da je progresivni tok bolesti..... koliko znam ne postoji zvanicno "galopirajuca" MS...
Na taj oblik verovatno i misli.Mada ms kad krene na loše treba mnogo borbe i snage da se zaustavi.Nekad uspeva,a nekad ne. :m1: 

Van mreže djurkan

  • Član
  • **
  • Poruke: 335
Odg: ANKETA: Da li ste imali kontakt sa osobama koje su obolele od MS-a
« Odgovor #62 poslato: Decembar 20, 2011, 03:53:26 posle podne »
Dok nisam našla ovaj forum nisam imala kontakt ni sa kim ko ima ms.Zahvaljući njemu,dobila sam gomilu informacija i puno dragih prjatelja. :ok:
Na taj oblik verovatno i misli.Mada ms kad krene na loše treba mnogo borbe i snage da se zaustavi.Nekad uspeva,a nekad ne. :m1: 

Ma mora uvek da uspeva, majke joj spalim....izvinjavajte na izrazu :n11:

Van mreže aleksandra

  • Član
  • **
  • Poruke: 38
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
Odg: ANKETA: Da li ste imali kontakt sa osobama koje su obolele od MS-a
« Odgovor #63 poslato: Decembar 26, 2011, 12:59:38 posle podne »
Drugarica mog brata od pre dvadesetak godina ima MS i kada se razbolela mislila sam da ne postoji strasnija bolest od MS.Ponekad pomislim da sam je prosto svojim strahovima i ja prizvala.Poznavala sam jos i zenu iz komsiluka,a prosle godine kada je i meni postavljena dijagnoza upoznala sam jos par ljudi sa MS-om.Moju dijagnozu zna samo moja porodica jer nisam spremna jos uvek da to podelim sa drugima.

Van mreže Sara

  • Član
  • **
  • Poruke: 287
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
Odg: ANKETA: Da li ste imali kontakt sa osobama koje su obolele od MS-a
« Odgovor #64 poslato: Mart 17, 2012, 09:44:02 posle podne »
Da,moja sestra od tetke.

Van mreže vukić

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
  • Dg: MS
Odg: ANKETA: Da li ste imali kontakt sa osobama koje su obolele od MS-a
« Odgovor #65 poslato: Oktobar 27, 2012, 07:15:04 posle podne »
nismo ni ja ni suprug, sticajem okolnosti, ne sa nekom namerom..jednostavno nismo imali prilike, mada možda i jesmo a da sa tim nismo bili upoznati..čak štaviše, kada je mm oboleo od Ms-a nismo bili upoznati sa ovom bolešču, ali smo se zadnja 4 meseca zahvaljujući netu maximalno informisali..nikada čovek nezna šta će ga u životu snaći i u kojim životnim sferama će plivati..mada, ko zna zašto je sve to dobro?! Bog ima neku svrhu za svakoga od nas :)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.