Autor Tema: Kafa  (Pročitano 46590 puta)

Van mreže Maca

  • Član
  • **
  • Poruke: 2166
  • Pol: Žena
Kafa
« poslato: April 10, 2008, 06:40:32 posle podne »
KAVA ŠTITI MOZAK


Svakodnevna konzumacija kave mogla bi značajno smanjiti rizik od razvoja demencije, objavili su istraživaći.

Ranija istraživanja pokazala su da kava smanjuje rizik od pojave Alzheimerove bolesti u kasnijoj životnoj dobi.

Najnovija istraživanja provedena na štakorima koji su bili izloženi prehrani bogatoj masnoćama i nadomjesnim preparatima kofeina, pokazala su odlićne rezultate na očuvanju zdravlja mozga.

Britanski istraživaći potvrdili su kako je ovo najbolji dokaz utjecaja kofeina na središnji živćani sustav do sada.

Općenito smatra se da kofein ima određeni učinak koji pomaže u očuvanju barijere između moždanog protoka i opće cirkulacije te bi mogao imati važnu ulogu u terapiji neuroloških poremećaja.

Smatra se kako kofein blokira određene učinke kolesterola koji oštećuju krvno moždanu barijeru omogućujući tako da potencijalno opasne tvari iz krvotoka dospiju u moždani sustav.
Izvor:Odisej.Biz

Hendi-društvo

Kafa
« poslato: April 10, 2008, 06:40:32 posle podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Kafa
« Odgovor #1 poslato: April 10, 2008, 07:05:30 posle podne »
Sa ovom kafom nikad covek ne zna na cemu je, u to ime popicu kafu, crnu i gorku.

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Odg: Kafa
« Odgovor #2 poslato: April 10, 2008, 11:56:59 posle podne »
Minimum 3 soljice kafe smanjuju rizik od parkinsonove bolesti, ali zato sa druge strane npr. postoji korelacija sa rakom mokracne besike


so, go figure  ::)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kafa
« Odgovor #3 poslato: April 11, 2008, 12:04:08 pre podne »
3 i pijem
ali velike, NES :)

Van mreže Maca

  • Član
  • **
  • Poruke: 2166
  • Pol: Žena
Odg: Kafa
« Odgovor #4 poslato: April 11, 2008, 12:19:56 pre podne »
I ja pijem po 2 šolice na dan. Moram imati i cigaretu, jer one smanjuju rizik od Parkinsona.  ;D

Van mreže BsAs

  • Član
  • **
  • Poruke: 442
  • Pol: Žena
Odg: Kafa
« Odgovor #5 poslato: April 11, 2008, 12:27:22 pre podne »
znaci za sada su dvoje protiv neuroloskih bolesti
ja sam za malignitet, pijem jednu kafu  ](*,)

Van mreže Ha Even

  • Zabranjen
  • ***
  • Poruke: 159
  • Pol: Žena
Odg: Kafa
« Odgovor #6 poslato: April 11, 2008, 10:03:44 posle podne »
Ja pijem jednu, ali baš veliku ujutro. Ne znam kako bi počela dan bez nje (nekad kažem kolegici, da nema kave ja ne bi došla na posao). Ne pijem više od jedne šalice iz nekoliko razloga
-prečesti odlasci na WC (mokrenje)
-od više šalica postajem preživahna ne u dobrom smislu
-uzimam homeopatske pripravke, a oni se moraju uzeti u određeno vrijeme,ali se ne smije prije i nakon toga cca 1h piti kava ili čaj(biljni)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kafa
« Odgovor #7 poslato: April 11, 2008, 10:11:56 posle podne »
Ja pijem jednu, ali baš veliku ujutro. Ne znam kako bi počela dan bez nje (nekad kažem kolegici, da nema kave ja ne bi došla na posao).

 mali1 Ja prvu popijem na poslu.  ;D

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Kafa
« Odgovor #8 poslato: April 25, 2008, 12:05:50 pre podne »
Najskuplja kafa na svetu


 Ekskluzivna kafa koja se dobija iz macijeg izmeta, prodaje se u jednom kaficu u Londonu za 50 funti. Jamajkanska zrnca kafe Blue Mountain i Kopi Luwak, mešaju se kako bi se dobila kafa najskuplja kafa na svetu Raro. Ono što je interesantno za ovu kafu jeste da ova zrna prvo jede macka Cibetka, a posle odredenog vremena i „odredenih radnji” same mace, dostižu cenu od fantasticnih 324 funti po kilogramu. „Male fabrike” najskuplje kafe na svetu, macke cibetke, žive u grmlju plantaža širom jugoistocne Azije i uvek jedu samo najbolja i najzrelija zrnca kafe. Nakon toga na scenu stupaju radnici s plantaža koji skupljaju macji izmet, peru ga i prže zrnca koja u njemu pronadu. Ova retka zrnca kafe lagano se prže oko 12 minuta kako bi se osiguralo da svako zrnce dostigne maksimum svog ukusa i pruži vam savršen makijato ili kapucino. (Mondo)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kafa
« Odgovor #9 poslato: April 25, 2008, 12:08:22 pre podne »
Fuuuuuj

Van mreže angely

  • Član
  • **
  • Poruke: 20871
  • Pol: Žena
  • ***ja imam problem za svako resenje***
Odg: Kafa
« Odgovor #10 poslato: April 25, 2008, 12:14:25 pre podne »
pijem mnogooo kafe bez secera iz ove solje...recimo 4-5 dnevno,jakih crnih,bez ikakvih dodataka

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Kafa
« Odgovor #11 poslato: April 25, 2008, 12:15:49 pre podne »
Meni je dosta price o kafi. Dajem ostavku. Zbogom crni napitku.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Kafa
« Odgovor #12 poslato: April 25, 2008, 12:19:34 pre podne »
Jel to znači da prestaješ da piješ? :)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Kafa
« Odgovor #13 poslato: April 25, 2008, 02:02:31 posle podne »
Znaci.

Van mreže davor.v

  • Član
  • **
  • Poruke: 3386
  • Pol: Muškarac
Odg: Kafa
« Odgovor #14 poslato: Jun 09, 2008, 02:49:04 pre podne »

 Kava sprječava nastanak tumora kože

Žene koje piju šest šalica kave na dan imaju 30% manje izgleda nego druge žene da dobiju karcinom kože.

Najčešći tumor u Americi može biti smanjen kod žena u postmenopauzi koje piju kavu. Istraživači koji izvještavaju te vijesti govore o nemelanomskim kožnim tumorima.
The National Cancer Institute ocijenio je da je u 2007. godini zabilježeno više od milijun novih slučajeva karcinoma kože te oko 2,000 smrtnih slučajeva kao posljedica iste bolesti.
Na Wayne State University Ernest Abel učinjene su studije učinka pijenja kave i karcinoma kože u više od 77000 starijih žena u SAD-u. Žene su proučavane u dugotrajnim terminima opservacijske zdravstvene studije koja je počela 1990. godine.
Kada su pridružene ispitivanju, žene su podijelile puno informacija o sebi, uključujući koliko kave i čaja piju te vrijeme kada im je dijagnosticiran karcinom kože.
Karcinom kože i kofein
Svih 7,482 žene upitano je jesu li ikada imale karcinom kože.
Istraživači su razmatrali čimbenike koji sudjeluju u nastanku spomenutog karcinoma uključujući pušenje, pijenje alkohola, godine, BMI (body mass index, koji se odnosi na rast te rast i tjelesnu masu) i područje gdje žene žive na sunčanom jugu ili blizu sjeveru gdje je studija i počela.

Poslije tih ispitivanja istraživači su pronašli da je svaka šalica kave s kofeinom povezana s 5% smanjenjem vjerojatnosti javljanja karcinoma kože.
Žene koje piju šest šalica kave na dan imale su 30% manje izgleda nego druge žene da dobiju karcinom kože.
Naprotiv, kava bez kofeina i čaj nisu povezani s povišenjem učestalosti karcinoma kože.
Studijska ispitivanja
Poput drugih opservacijskih ispitivanja ta studija ne dokazuje uzroke i njihove posljedice. Tako znanstvenici nisu testirali kavu da vide sprječava li ona karcinom kože.
Abel i kolege nisu imali datume u kojima su žene nosile sunčane naočale ili vrijeme kada su popile više ili manje kave preko godine.
Također, nalazi samo pokazuju koje žene su navele karcinom kože na početku studije. Također nije jasno tko razvije karcinom poslije.
Njihovo otkriće objavljeno je u European Journal of Cancer Research.
U srpnju iste godine istraživači su izvijestili da kombinacija kofeina i vježbanja može pomoći u sprječavanju kožnih tumora, ali Abelov tim je pronašao da fizička aktivnost nije smanjila rizik karcinoma kože, možda zbog izloženosti suncu tijekom sportskih aktivnosti.

Izvor:  Javno.hr


 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.