Autor Tema: Joga  (Pročitano 22941 puta)

Van mreže marimari

  • Član
  • **
  • Poruke: 22
  • Pol: Žena
  • marimari
Odg: Joga
« Odgovor #15 poslato: Maj 21, 2010, 09:49:46 posle podne »
radim. u bolnici. med sestra

Hendi-društvo

Odg: Joga
« Odgovor #15 poslato: Maj 21, 2010, 09:49:46 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110095
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Joga
« Odgovor #16 poslato: Maj 21, 2010, 10:02:19 posle podne »
Mislio sam na jogu. Radiš te vežbe?

Van mreže marimari

  • Član
  • **
  • Poruke: 22
  • Pol: Žena
  • marimari
Odg: Joga
« Odgovor #17 poslato: Maj 21, 2010, 10:21:59 posle podne »
da.sjajne su.opustajuce i mnogo lakse ustajem iz kreveta ujutru.mislim da su pun pogodak.

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: Joga
« Odgovor #18 poslato: Maj 22, 2010, 12:17:23 posle podne »
Pozdrav marimari. Svi pricaju o jogi, ali joga vezbi ima mnogo, ako imas neki link, molim te postavi ga, da vidimo o kakvim se vezbama radi. Joga moze da bude meditaciona, humana itd.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Joga
« Odgovor #19 poslato: Maj 22, 2010, 01:25:43 posle podne »

Van mreže marimari

  • Član
  • **
  • Poruke: 22
  • Pol: Žena
  • marimari
Odg: Joga
« Odgovor #20 poslato: Maj 22, 2010, 07:53:44 posle podne »
pozdrav devojci u prvom licu.nemam ni jedan link o jogi ja vise volim knjigu pa sam nabavila izdanje joga od jasmine puljo i radim one vezbe koje mi prijaju.jogu me je inace naucio moj svekar koji je radi 20 god. on sada ima 65 god i smrznem se kada vidim u kakvom je on odlicnom stanju.inace desnu nogu koju sam slabije osecala sad koristim mnogo bolje.postoje i mnogi kursevi joge.....

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133558
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Joga
« Odgovor #21 poslato: Avgust 10, 2010, 10:53:23 pre podne »
Izdvojite 20 minuta i posvetite se sebi
Joga opušta i vraća u formu
CDC/MA | 10. 08. 2010.

Joga odlično deluje protiv mišićne napetosti i daje novu energiju, a najlepše od svega je što vežbe uopšte nisu teške! Proverite koje se najbolje uklapaju vaš dnevni plan i koje vam najviše prijaju.
Kako deluje
Joga potiče iz Indije, a vežbe predstavljaju kombinaciju tradicionalnih položaja (asana) sa tehnikama disanja (pranajama) i meditacije (đhana). Cilj je da se telo, um i duša ponovo dovedu u sklad i da se aktivira sposobnost samolečenja tela. Ako budete redovno vežbali, uskoro ćete videti i osetiti pozitivne promene. Poremećaji sna, problemi sa varenjem, bolovi u glavi i leđima biće slabiji, koža će vam biti zategnutija, sve u svemu – bićete pokretljiviji i smireniji. Svaki dan izdvojite 20 minuta vremena i isprobajte kada vam joga najviše prija: ujutru, da biste se brzo razbudili, u podne, da biste povratili energiju ili uveče, da biste se smirili? Naravno, ako vam odgovara, možete da vežbate i tri puta dnevno.
 
 ceo tekst: BLIC


Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Joga
« Odgovor #22 poslato: Avgust 10, 2010, 07:08:23 posle podne »
Besplatni časovi joge na Ušću i Adi za vikend
10. avgust 2010.

Joga centar Srbije saopštio je da će u subotu, 14. avgusta na Ušću i u nedelju, 15. avgusta na Adi Ciganliji biti održani besplatni promotivni časovi joge, kao i predavanja za zainteresovane građane.

Časovi joge i predavanja, koja vode sertifikovani instruktori tog centra, biće održani u toku vikenda kod Muzeja savremene umetnosti na Ušću i kod Trim parka na Adi Ciganliji.

Zainteresovani treba da obuku komotnu odeću i da ponesu peškir ili prostirku za vežbanje.
(Tanjug)

ceo tekst : mondo

Van mreže ticherka

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Joga
« Odgovor #23 poslato: Septembar 10, 2010, 12:08:22 posle podne »
Ja mogu reci svoja iskustva od nedelju dana samo. Joga je zaista sjajna. Zbog raznih stresova oslabila sam 6 kg i zeludac mi sad sa mukom prihvata hranu i zbog toga sam dosta nervozna. Krenula sam na jogu i vezbe su me maksimalno opustile, tako da posle joge mogu cini mi se i kamenje da pojedem a da ne pricam koliko prija psihi to duboko opustanje, jer za vreme vezbi, koncentrises se na to kako ces da radis ali i na disanje tako da ti se mozak skroz isprazni od raznih briga koje te muce. Primer  sa poslednjeg casa, razmisljala sam da li uopste da idem jer mi je stomak bio tako stegnut da me je boleo ali sam ipak otisla i tegobe su nestale tj. duboko sam se opustila. Svakome ko moze i kome lekar dozvoljava preporucujem, jer vezbe prilagodjavate svojim mogucnostima a mogucnosti se vremenom prosiruju  :D

Van mreže plava

  • Član
  • **
  • Poruke: 507
  • Pol: Žena
  • Avon dama
Odg: Joga
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 02, 2012, 07:44:58 posle podne »
Бави ли се неко од вас јогом, било да похађа часове или да вјежба код куће...?
Ја сам данас свечано одрадила ''Пет Тибетанаца'' по први пут... :ye:

Van mreže plava

  • Član
  • **
  • Poruke: 507
  • Pol: Žena
  • Avon dama
Odg: Joga
« Odgovor #25 poslato: Decembar 23, 2012, 11:52:35 pre podne »
Да исправим себе...
''Тибетанци'' не спадају у јогу. :n12:

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Joga
« Odgovor #26 poslato: Decembar 23, 2012, 03:56:33 posle podne »
ja sam radila tibetane pre par godina..stigla sam do kraja..aah,dobra stara vremena  :m2:..zasto mislis da ne spada u jogu ?

Van mreže plava

  • Član
  • **
  • Poruke: 507
  • Pol: Žena
  • Avon dama
Odg: Joga
« Odgovor #27 poslato: Decembar 24, 2012, 12:32:03 pre podne »
Не мислим него знам. Чланци на Нету који их сврставају у јогу нису у праву.
Пише у  књизи Фонтана младости...

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Joga
« Odgovor #28 poslato: Decembar 24, 2012, 10:20:47 pre podne »
ma nebitno.imam ja knjigu ,iz nje sam i radila vezbe,ali i dalje mislim da je i to vrsta joge  :n14:

Van mreže plava

  • Član
  • **
  • Poruke: 507
  • Pol: Žena
  • Avon dama
Odg: Joga
« Odgovor #29 poslato: Decembar 24, 2012, 11:50:41 pre podne »
Пише да им је можда коријен из јоге... Али, на полеђини књиге су сврстане у ''будизам'',  а јога је аскетска дисциплина хиндуизма.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.