Autor Tema: ANKETA: Kom carstvu se privoleti?  (Pročitano 15746 puta)

Van mreže Goga

  • Član
  • **
  • Poruke: 449
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Kom carstvu se privoleti?
« Odgovor #15 poslato: Decembar 12, 2008, 07:00:41 posle podne »
Svako treba da se leci onim u sta veruje! I u jednom i u drugom slucaju mozemo mnogo i pozitivnog i negativnog da navodimo. Svako od nas. Ja licno, iako lekar :( lecim se poslednednje 3 godine, posle losheg iskustva sa konvencionalnom medicinom)  iskljucivo alternativom. I odkada sam na toj strani super sam!!! Do kada- ne znam. Ne postoji apsolutna istina ni apsolutno vazece pravilo. Ali verujem u izlecenje kao i u izlecenje od drugih "neizlecivih"  bolesti (kancer npr).

Hendi-društvo

Odg: ANKETA: Kom carstvu se privoleti?
« Odgovor #15 poslato: Decembar 12, 2008, 07:00:41 posle podne »

Van mreže analjilja

  • Član
  • **
  • Poruke: 55
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Kom carstvu se privoleti?
« Odgovor #16 poslato: Maj 22, 2009, 05:59:41 posle podne »
Ne znam, glasala sam za OBE.

Van mreže musoki

  • Član
  • **
  • Poruke: 2739
Odg: ANKETA: Kom carstvu se privoleti?
« Odgovor #17 poslato: Avgust 02, 2009, 02:05:22 posle podne »
U medicini 2+2 nikad nisu 4. Od čega se ko bolje osjeća tog treba da se drži bilo da je u pitanju konvencionalna ili alternativna medicina. Od postavljanja dijagnoze '91 nikad nisam primao nikakvu konvencionalnu terapiju. Takođe nikad nisam išao ni na bioenergetske (i ostale) tretmane. Pokušavam da organizam dovedem u kakvu-takvu ravnotežu zdravom ishranom (po mogućnosti organski uzgojenim namirnicama), masažom, psihološkim i duhovnim radom na sebi. Za sada mi to u dobroj mjeri uspjeva .
Izgleda da sam ipak skloniji alternativi.  ;)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: ANKETA: Kom carstvu se privoleti?
« Odgovor #18 poslato: Septembar 25, 2009, 10:47:27 posle podne »
musoki, posto dugo godina tvoja Ms miruje i to pripisujes ishrani, da li mozes da nam kazes koju dijetu primenjujes, i kako si uspeo da bas nista od konvencionalnih metoda ne koristis?
da li je u pitanju benigni oblik ms-a kod tebe?

Van mreže U prvom licu

  • Član
  • **
  • Poruke: 2072
  • Pol: Žena
Odg: ANKETA: Kom carstvu se privoleti?
« Odgovor #19 poslato: Septembar 27, 2009, 01:29:03 posle podne »
I ja sam znatizeljna Musoki, zato sto niti ja sam pod terapijom niti imam neki plan sta bi bilo najbolje za mene od postojecih lekova. Hvala unapred.

Van mreže musoki

  • Član
  • **
  • Poruke: 2739
Odg: ANKETA: Kom carstvu se privoleti?
« Odgovor #20 poslato: April 22, 2010, 12:52:07 posle podne »
musoki, posto dugo godina tvoja Ms miruje i to pripisujes ishrani, da li mozes da nam kazes koju dijetu primenjujes, i kako si uspeo da bas nista od konvencionalnih metoda ne koristis?
da li je u pitanju benigni oblik ms-a kod tebe?
I ja sam znatizeljna Musoki, zato sto niti ja sam pod terapijom niti imam neki plan sta bi bilo najbolje za mene od postojecih lekova. Hvala unapred.

Izvinjavam se što ranije nisam odgovorio na ova pitanja.  :-[  :n6:
Nebih  se usudio da ovaj moj način ishrane svrstam u neku dijetu. Kao što sam negdje napisao imam luksuz da živim u malom mjestu pa mi je organski uzgojena hrana dostupna. Nešto kuujem, a nešto i uzgajam. Jedem puno integralnih žitarica (i domaći hljeb koji jedem je isključivo od njih), puno povrća, nešto voća i mesa (uglavnom nemasna mesa). Sve je uglavnom sezonska hrana. Puno B vitamina, jezgra košpica kajsija (B17) itd.
Terapije nisam primao jer u vrijeme kad mi je postavljena dijagnoza ('91. god 2 mjeseca u bolnici u Zagrebu, 92. mjesec i po na VMA) sve je bilo nedostupno. '94. god trebao sam idem u Izrael 2 puta po 6 mjeseci, na tretmane tim prvim interferonima, ali se to (izgleda na sreću) izjalovilo. Kad sad pogledam unazad, u tim ratnim godinama ishrana mi je bila bazirana isključivo na povrću. Ne smijem da tvrdim ali mi se čini da je to na neki način pomoglo regeneraciji organizma (ako se uopšte može govoriti o regeneraciji). :) Kasnije, nakon istraživanja postao sam pristalica pogleda da imunitet treba podići, a ne rušiti ga nekim vrstama citostatika. Ovo je moje mišljenje i ne tvrdim da je tačno, ali mi je nejasno kako to bolestan čovjek može ozdraviti ako u sebe unosi otrove?  :m3:
 Na mojim otpusnim listama i iz Zagreba i sa VMA piše da je relapsno remisiona. Inače u poslednje vrijeme pogoršanja su malo učestala (izgleda da godine sustižu).  ;) Ipak nije ništa strašno, mislim kako je bilo (pu, pu, pu). "Onesposobi" me par dana pa prođe. Za to vrijeme se odmaram koliko mogu. Kad sam prošli put radio kontrolni magnet u Banjoj Luci, doktorica je bila začuđena koliko plakova imam, a kako izgledam.
Još jednom se izvinjavam zbog kašnjenja. Ako vas još nešto interesujete pitajte. Obećavam da ću ovvaj put biti ažurniji.  :)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.