Autor Tema: Candida a. u crevima  (Pročitano 222580 puta)

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #30 poslato: April 06, 2008, 11:59:11 posle podne »
Jedini siguran nacin da izlecite Candidu je pomocu srebrne vode, koliko god to nekome cudno zvucalo. Ni dijeta ni antibiotici - samo srebrna voda! To je najjednostavniji i ujedno najdelotvorniji nacin sa najmanje stetnih efekata ako ih uopste ima.
Naravno da MSovac ne jeduci secer i hleb nece nista izgubiti vec samo dobiti ali ako vremenom zbog razno raznih razloga niste vise u mogucnosti da dijetu sprovodite ne brinite dok pijete - srebrnu vodu.
Mozete da je pijete i do karaja zivota. Ja je pijem oko 3 godine. Visak se izluci vec kroz dva sata koliko je s. vodi potrebno da prodje kroz organizam .
Srebro je elemnat ili da kazem prehrambeni dodatak koga ima najvise u krastavcima i kupusu. Znaci da je potreban organizmu stalno kao i vitamini, posto ne mozemo dovoljno da ga unesemo kroz hranu onda ga koristimona na ovaj nacin.


Hendi-društvo

Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #30 poslato: April 06, 2008, 11:59:11 posle podne »

Van mreže Andjela

  • Član
  • **
  • Poruke: 9
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #31 poslato: April 07, 2008, 01:22:45 pre podne »
Aha,hvala na savetu,mislim da cu da pokusam sa s.vodom.Ali jedini problem je taj gde ja to da kupim,da li znas da li to mogu nekako da porucim pa da mi stigne na kucnu adresu,posto sam ja daleko do BG? I jos samo jedno pitanje,to sto imam verovatno Candidu i u ustima,mada ja nisam primetila nikakve naslage u toku dana,npr samo ujutru kad se probudim nesto mi je belo po ustima,i to nestane sa prvim pranjem zuba,da li je dovoljno da svako jutro ispiram usta sa sodom?Ili mozda postoji nesto drugo,neko je pomenuo neki gel?

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #32 poslato: April 07, 2008, 10:30:20 pre podne »
Moze biti da imas gljivice. E kada budes pila s. vodu nece biti ni toga. Mozda i u tvom gradu ima u apoteci s.voda.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #33 poslato: April 07, 2008, 01:12:26 posle podne »
:) Draga Andjela, bas si u problemu - kao i ja!
Vidi, treba biti uporan, takve su gljivice. Mislim da u prvo vreme ne treba izbegavati Nistatin. Dijetu odrzavaj i dalje - ja sam se zeznula  pila sam jogurt-probiotik, a kazu da ne sme ni to. A tako obozavam, ujutru, musli s jogurtom.... ali, sta je tu je, mora se.
Srebrnu vodu kupi, nije bas jeftina ali vredi probati. Poslacu ti na pp adrsu gde je mozes on-line naruciti (da ne dobijem batina od Sklerozice :) )
Znaj da nisi jedina, zajedno smo u istom problemu.
Ja se nadam da sam je bar malo obuzdala ali to jos uvek nije kraj.

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #34 poslato: April 07, 2008, 01:16:33 posle podne »
Moze biti da imas gljivice. E kada budes pila s. vodu nece biti ni toga.
Sa ovim se potpuno slazem .Iz iskustvo,Srebrena voda potpuno cisti celu usnu suplinu, naslage na jezik, zubi,afte...nosna suplina.

Van mreže posejdon

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 5
  • Ja
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #35 poslato: April 07, 2008, 08:11:32 posle podne »
Ko kaze da nesme jogurt probiotik? Pa zar u njemu nema onih korisnih bakterija koje su broj jedan prirodni neprijatelji Kandidi ,tako je barem pisalo u predhodnim postovima!?

Van mreže Andjela

  • Član
  • **
  • Poruke: 9
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #36 poslato: April 07, 2008, 09:03:18 posle podne »
Roxi,hvala mislim da cu naruciti! A sto se tice jogurta,tu ste potpuno u pravu jer ja sam zapravo citala,kako je to dobro i da ga treba piti,i to samo AB ili neki drugi koji sadrzi ustvari te dobre bakterije.I naravno ja se primim na to,jel procitala sam pa tim jos bolje, jos jedna nova stvar na mom jelovniku.Kada sam pocela da ga pijem, moj stomak je momentalno krenuo da se nadima,i mislila sam ma umisljam,ali nisam zaista sam tu divljakusu ponovo vratila u svoj organizam.E sad neznam mozda nekom ne smeta, ali ja se nisam bas dobro provela.Evo danas sam pocela ponovo da pijem Nistatin i to sam povecala dozu.Nervozna sam,stomak me boli,ali borim se!

Van mreže posejdon

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 5
  • Ja
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #37 poslato: April 07, 2008, 09:39:58 posle podne »
Evo citao sami ovde i na jos mnogo linkova vezano za jogurt:
http://www.stetoskop.info/pravilna-ishrana/ishrana-kod-infekcije-kandidom.html

http://www.magazinaura.net/content/view/412/71/  na ovom drugom sajtu ima u gornjem desnom uglu mala ikonica Adobe reader kliknite na nju dobicete ceo tekst.


Van mreže Andjela

  • Član
  • **
  • Poruke: 9
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #38 poslato: April 07, 2008, 10:59:35 posle podne »
Da,istina i ja sam citala na mnogim,ali samo kazem da se kod mene vratila kada sam pocela da pijem jogurt iako je po svemu dobar i da sadrzi upravo bakterije koje su u stvari i potreben nasem organizmu.Stoga se ja vracam na Probiotic,sto je sigurno,ne mogu mucim se ko kreten i zeznem sa tim,ma nema sanse.Sad to ne mora da znaci da ce i kod tebe,da se javi isto,mozda ti bas bude bolje,jedini nacin da saznas je da probas!

Van mreže Maca

  • Član
  • **
  • Poruke: 2166
  • Pol: Žena
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #39 poslato: April 08, 2008, 12:06:33 pre podne »
Mljeko i mlečni izdelci se ne preporućaju. Može samo sojino mljeko.

Van mreže Andjela

  • Član
  • **
  • Poruke: 9
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #40 poslato: April 08, 2008, 12:37:17 posle podne »
Pa neznam bas,negde pise da sme a negde da ne sme(mislim na sojino mleko). Tako da zaista mislim da je najbolje da se izbace i svi mlecni proizvodi kao i proizvodi od soje,jer oni dovode do nadimanja stomaka.Misljenja sam da ipak ako sprovodis dijetu,terba biti rigorozan i izdrzati,znam da je tesko,ali tako mora ako svi mi ovde mislimo da se izlecimo,mislim da je to kljucno,naravno uz odredjenu terapiju lekovima.Treba dosta da se unosi i beli luk,ja npr, koristim perlice belog luka jer ga ovako svezeg ne bi pojela nema sanse,ipak je dosta jakog mirisa.

Van mreže Andjela

  • Član
  • **
  • Poruke: 9
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #41 poslato: April 12, 2008, 11:33:46 posle podne »
Kupila sam Srebrnu vodu i pocela sam da je pijem,sad nadam se da ce mi bar malo pomoci kao sto je vama,tj bila bih zaista srecna.Videcemo vec,mada sve vise padam u tesku depresiju!

Van mreže Maca

  • Član
  • **
  • Poruke: 2166
  • Pol: Žena
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #42 poslato: Maj 01, 2008, 09:10:26 posle podne »
CANDIDA ALBICANS

Kandidijazu uzrokuje gljivica Candida albicans koja se može izolirati kulturom brisa usne šupljine, vagine i kulturom stolice kod 65% osoba. Mnogo se češće nalazi kod iscrpljenih osoba. Oboljenja noktiju i kože izazvano Candidom javljaju se dosta često. Sistemska kandidijaza javlja se obično kod bolesnika koji već boluju od neke druge plućne bolesti, kod dijabetičara, kod iscrpljenih osoba i kod osoba koje su dugo lječene terapijom antibiotika. Kandidijaza se često javlja kao sekundarna infekcija koja se nadovezuje na infekciju druge etiologije. Razlikujemo dva klinička oblika sistemske kandidijaze. Endokarditis izazvan kandidom javlja se skoro isključivo na srčanim zaliscima najčešće poslje kirurške intervencije. Obično postoji u nalazu i splenomegalija i petehijalna krvarenja u koži, a česte su i embolije. Kod drugog oblika sistemske kandidijaze, koji se najčešće javlja kod teških bolesnika koji su dugo lječeni antibioticima i glukokortikoidima, zahvaćeni su bubrezi, miokard i mozak. U ovim slučajevima infekcija propagira iz gornjeg dijela gastrointestinalnog trakta. Splenomegalija i petehije rijetko se javljaju. Candida albicans je gram-pozitivan mikroorganizam u vidu pupoljastih ćelija promjera 2,5-6 mikrona. Na podlozi brzo raste. Endokarditis često ne reagira na terapiju ljekovima te je u takvim slučajevima obično potrebna zamjena oboljelih valvula. U slučajevima teške sistemske kandidijaze neophodna je intravenska terapija odgovarajućim ljekovima. Udruženu gastrointestinalnu, kožnu i oralnu kandidijazu također treba lječiti odgovarajućim ljekovima koji se na tržištu nalaze u obliku otopina, tableta ili pak losiona. Često se izlječenjeom osnovne bolesti povuče i kandidijaza te u tom slučaju antibiotsku terapiju treba prekinuti. Sve bolesnike sa kandidijazom treba pažljivo ispitati u cilju isključenja ili otkrivanja dijabetesa. Candida tekođer može uzrokovati onihomikozu, bolest noktiju kod koje su nokti krhki, hipertrofični, lomljivi. Može se inficirati jedan ili više noktiju na rukama i nogama. Obično nema simptoma. Nokti su zadebljani, trošni, a susptanca noktiju je drobljiva. Laboratorijska dijagnoza je obavezna gdje se djelovi nokta gledaju pod mikroskopom. Također Candida izaziva i kandidijazu kože, kod koje se često javlja težak svrab vulve, anusa ili nabora tijela. Svrab može biti dosta jak, ponekad se bolesnici žale na paljenje, posebno oko vulve i anusa. Promjena je uglavnom crvene boje, te zahvaća najčešće predio rubova usta, prepona, ispod dojki, pupak, između prstiju. Na površini kože i sluznica može se javiti bijeli, mlječni sekret. Kandidijaza kože je površna infekcija gljivicama, koja može zahvatiti skoro sve površine sluznica ili kože tijela. Ona se posebno javlja kod dijabetičara, trudnica, debelih osoba koje se dosta znoje. Također mogu nastatit i kod osoba koje koriste oralna kontraceptivna sredstva. U kroničnom tijeku bolesti obično postoji defekt u imunitetu. Također važnu ulogu može igrati i degicit željeza, zatim hipoparatireoidizam, limforetikularna maligna oboljenja, a zabilježeni su i idiopatski oblici. Candida albicans može poslužiti kao znak unutrašnjeg oboljenja te se treba podvrgnuti dijagnostičkim ispitivanjima. Kandidijaza se može sa kože i sluznica proširiti na mokraćni mjehur, pluća i ostale unutrašnje organe. Lječene se sastoji u osnovnom oboljenju te simptomatski, te se negdje i preporučaju dodatne doze vitamina A.

literatura: Lauris DB: Pathogenesis of candidiasis. Pages 417-426 in: Antimicrobial Agents and Chemotherapyy, 1965. Williams&Wilkins, 1966
Izvor: elbi-medikal

Van mreže tikoli

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #43 poslato: Februar 16, 2010, 09:32:09 pre podne »
U vezi ove teme imam jos nesto da dodam. Sve je to u redu i srebrna voda i dijeta, ali ipak treba konsultacija sa lekarom. Trenutno sam na dijeti, ne jedem nista slatko, ne konzumiram mlecne proizvode. Jesti sto vise svezeg voca i povrca i naravno takodje izbaciti sve kvasne proizvode, tj. jesti integralni hleb bez kvasca. Na terapiji sam sa Nistatinom, pijem srebrnu vodu, ali i pored srebrne vode, farmaceuti su mi rekli da se ipak treba obratiti lekaru zbog odredjene terapije, jer sama dijeta i srebrna voda nije dovoljna. Videcemo sta ce biti. Javljam se posle terapije da kazem da li je bila uspesna ili ne. Pozdrav :)

Van mreže magdalena

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 2
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #44 poslato: Septembar 03, 2012, 07:31:20 posle podne »
Mislim ne mogu da verujem da iko moze da naziva kandidu bakterijom... to vam je isto kao kad bi mesali crnce i kineze... bakterije se ubijaju antibioticima a gljivice antimikoticima... antibiotici pomazu razmnozavanje gljivica kao i toplo i vlazno... i ne mogu da verujem da ljudi o nistatinu i njegovom konzumiranju govore kao da je kompleks vitamina B...
Iskreno, mislim da nema sanse da vam gljivica izaziva bolove u stomaku... ako ste je otkrili ne znaci da ste njome inficirani... a ja cu vam reci... ako je neko naviknut na gljivicne infekcije onda sam ja osoba broj jedan u Srbiji... i reci cu vam... imam ih u 5 nokata na rukama i oba palca na nogama- infekcija... vagina mi je u toj grupi i to od kad znam za sebe ali nije u infekciji (gljivice u vagini ne prave haos kao neke bakterije i naravno virusi)... imam ih u ustima i to je posebno pozitivna stvar... tu gde je kandida u ustima BAKTERIJA KOJA KVARI ZUBE (karijes) ne moze da avanzuje... i zato su mi bas svi zubi zdravi... u mojih 30 godina nemam cak ni jednu plombu (a perem zube jednom nedeljno).... i na kraju organi za varenje... osobe koje imaju gljivicnu infekciju organa za varenje ne osecaju UCESTALU bol... samo potpuni izostanak apetita i zivotnog elana (bilo je dana kad sam ja bila "mrtva gladna" a ne mogu nista da jedem citav dan, nekad me cak i mrzelo).... postojanje gljivice u vagini ili bilo kom drugom "rukom opipljivom" delu tela SVRBI, ne boli... I KOJI NISTATIN...? mnogo jaci lek protiv kandide je DIFLUKAN ILI FLUKONAZOL(ime se razlikuje zbog proizvodjaca) 150mg pije se jednom nedeljno... pa vi vidite koja je to jacina... i da znate to vam posebno skrecem paznju da svi ti lekovi su ujedno i otrovi i ako nastavite tako mozete razoriti i jetru i bubrege... zato vam je moj savet... OSTAVITE SE NISTATINA, NIJE DOVOLJNO JAK DA SREDI STVAR SAMO CETE NAPRAVITI PROBLEM...  a to sto imate bolove u stomaku ja bih to objasnila kao neki interni rat izmedju pitomih bakterija i svega ostalog sto pokusava da narusi stomacnu floru... srebrna voda je ok, koristite probiotike, prirodne antimikotike (najbolji medju njima origano)... a za te dijete se dvoumim iz razloga ako drzim dijetu bilo kakvog oblika padne mi imunitet i kad mi padne imunitet gljivice avanzuju mnogo vise, na noktima ih barem vidim i te kako... ja sam ceo zivot imala 46kg na 166 visine i kad sam 6 meseci upotrebljavala flukonazol pocela sam da se gojim, vratio mi se zivotni elan i eto to vam je znak da je on najpre ubio njih u stomaku... sad imam 56kg naravno da ne pijem vise jer sam nokte oprostila, moja jetra je draza...  u svakom slucaju verujem da vam je dijagnoza fundamentalno pogresna, samim tim i terapija...

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.