Autor Tema: Candida a. u crevima  (Pročitano 222594 puta)

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #15 poslato: April 05, 2008, 05:50:14 posle podne »
Ja i dalje ne dobijam obavestenje o novim porukama na ovu temu... pa i ne odgovaram. Izvinite.
Taj test sa pljuvackom ujutru, je verovatno za kandidu u crevima i u ustima - ne znam tacno. U svakom slucaju meni je bio pozitivan.
Trenutno pijem  Nistatin i pijem srebrnu vodu i na dijeti sam 100%-noj! Stanje se vrlo popravilo.
Mislim da je ova dijeta bez secera, belog brasna, bez kvasca i sa smanjenom kol. mleka mnogo dobra! Nastavicu ovako da se hranim dugo. Prija mi ovaj nacin ishrane.

Hendi-društvo

Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #15 poslato: April 05, 2008, 05:50:14 posle podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #16 poslato: April 05, 2008, 11:10:10 posle podne »
Pozdrav svima nov sam na ovom forumu,zanima me ovo ,rekli ste da se ona moze otkriti i putem pluvacke ujutru pre pranja zuba,e sada me zanima ovo, da li taj test vazi samo za candidu u ustima ili i na ovu u crevima?
Pozdrav svima!:)

I za jednu i za drugu.

Van mreže posejdon

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 5
  • Ja
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #17 poslato: April 06, 2008, 04:10:31 pre podne »
Hvala na odgovorima:):):),zanima me jos ovo negde sam procitao da postoje neke kapi od grejfrutovog semena ili tako nesto(kazu da je uspesno u lecunj ove gljivice zajedno uz dijetetski rezim),da li neko zna da li to postoji negde kod nas da se kupi posto je ta osoba navodno narucivala te kapi iz inostranstva?
Pozz jos jednom i hvala!!!

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #18 poslato: April 06, 2008, 12:32:10 posle podne »
Ja nisam ni pokusavala da nadjem te kapi.
Poslusala sam Asjin savet za srebrnu vodu i zadovoljna sam.

Van mreže posejdon

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 5
  • Ja
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #19 poslato: April 06, 2008, 12:56:55 posle podne »
Pa dobro sto se tice te srebrne vode (koliko je dugo pijes) ona jaca imunitet a srebro samo po sebi ubija oko 85 % bakterija,ali neces doveka piti,trebalo bi jednom stati sa tim da organizam pokusa da povrati svoj prvobitni imuni sistem :)
Pozzz

Van mreže Andjela

  • Član
  • **
  • Poruke: 9
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #20 poslato: April 06, 2008, 04:42:06 posle podne »
E pa dragi moji i ja imam problem sa Candidom spp. bar tako pise u mom nalazu.Kao prvo moram da napomenem da sam se dobro pomucila oko samog utvrdjivanja sta se meni uopste dogadja!Imala sam nadutost stomaka i gasove,koji su bili prisutni citav dan.Uopste necu da pominjem da sam zbog toga izgubila dobar deo svog drustvenog zivota jel priznacete sedenje kod kuce je bilo jedino naravno resenje,a plakanje i svo to nerviranjei lekari koji govore "ma nije to nista proci ce". Mislim da ovo i nje bas najtacnije, jer dok stvari sami ne uzmete u svoje ruke,retko ko ce da Vam i pomogne, verujte mi! Pet meseci vec pijem antibiotike uzastopno svaki dan zbog zeludca.Za Candidu koju sam tek otkrila pila sam Nistatin i probiotik deset dana, ali nisam znala da treba da drzim dijetu! Sad vec nedelju dana ne pijem nista, gasovi su se drasticno smanjili,ali imam neopisive bolove u stomaku. Zanima me da li jos neko ima ovakve probleme. Takodje razmisljam da ponovim terapiju sa Nistatin tabletama.Zanima me da li je neko uzimao ove tablete duze od deset dana i ako imate jos neki savet za mene, ja sam Vam unapred zahvalna!!

Van mreže Andjela

  • Član
  • **
  • Poruke: 9
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #21 poslato: April 06, 2008, 04:46:41 posle podne »
Jutros sam odlucila da uradim taj test sa pljuvackom i vodom,o cemu mnogi govore!Ja znam da imam Candidu u crevima,ali moja pljuvacka je od samog dodira sa vodom krenula brze-bolje da se cepa i da u belim naslagama pada na samo dno case! O cemu se ovde radi,sta to treba da znaci, da je imam i u stima? Neki kazu posle 15 min, a meni istog momenta!

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #22 poslato: April 06, 2008, 06:13:22 posle podne »
Da, da Andjela- JA sam imala i imam po nekad, jos uvek, uzasne bolove u stomaku, i ja sam u prvom navratu pila Nistatin, stanje se smirilo i ja prestanem sa njim - a pila sam ga 2 nedelje 3x2 tablete. Posle nekih 7 dana sve se vratilo!
Candida se leci jako dugo. Prvo Nistatin, neko vreme, pa dijeta bar jos narednih 6 meseci. Bitno je da u hrani nema secera, kvasca, belog brasna - ono sto gljivice lako jedu. Kau doktori da je to dijeta izgladnjavanja candide.
Kad se desi problem sve se nauci! :)
To sto ti se desava s pljuvackom - naravno da imas candidu i u ustima. Nisi pprimetila da ti je dah malo cudan?
Sto se tice srebrne vode - pijem je tek nekih 6-7 dana i picu je dok imam ovu flasicu od pola litre. Necu je piti ceo zivot, naravno.

Van mreže denisa

  • Član
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Žena
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #23 poslato: April 06, 2008, 09:14:33 posle podne »
Ne bih da  vas obeshrabrim, ali Nistatin je lose resenje za lecenje candide.Moj sin je nistatin pio dve godine, sa pauzama naravno.On samo povrsinski ili trenutno smanji kandidu a ona se ponovo vrati, mislim jos gore.Gastroenterolog sada godinu dana ne preporucuje ni jedan lek osim probiotik koji moze da se pije i 3 x dnevno i stroga dijeta .

Cak i pored toga , kad je pojeo malo slatkog zbog rodjendana kaqndida se vratila.
Jedan lekar jmu je zbog slabog vezivnog tkiva prepisao bakar a kaze da bakar ubija kandidu, pa cemo videti rezultate, posto bakar pije svega par dana.

Bili smo i kod renomiranog dr koji leci homeopatijom i on je preporucio organsku so , koja povecava baznost , pa sammim tim ne dozvoljava razvoj kandide.Sada pocinjemo i sa tim, pa cemo videti rezultate.
Ali dijeta je kljucna - seceri mleko nikako!!!!!

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110104
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #24 poslato: April 06, 2008, 09:22:58 posle podne »
Da li to baš toliko boli?

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #25 poslato: April 06, 2008, 09:48:08 posle podne »
Sto se tice toga koliko boli mislim da je individualno.
Kad je pocela da divlja u mojim creveima, dok jos nisam znala sta je u pitanju, imala sam bukvalno napade uzasnog bola u celom stomaku. To me je jako bunilo sto bol nije koncentrisana u jednom delu stomaka vec ispod rebara pa u donjem delu stomaka pa po sredini stomaka... s tim da bol ne seta u toku "napada" vec u svakom narednom "napadu" boli drugi deo stomaka.
Gasovi su pojacani ali kod mene ne nesto mnogo, mada, bilo ih je.
Candida je veliko zlo! To znaju oni kod kojih je podivljala...

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110104
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #26 poslato: April 06, 2008, 10:00:32 posle podne »
Kada pročitam sve simptome, nađem se u nekim. Svojevremeno sam imao problema, kao "pečenje" u želudcu. Povezao sam sa ishranom u pekari. Kada sam prestao da kupujem te pekarske proizvode, i to "pečenje" je prestalo. Nedugo posle toga, kolega prolazi isto i ide kod lekara. Nalaze mu povećan nivo Heliko bakterije. Vidim da ovde postoji sličan simptom. Kako znate šta je od ta dva?

Van mreže denisa

  • Član
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Žena
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #27 poslato: April 06, 2008, 10:09:18 posle podne »
u pravu si slicni su simptomi.Mora da se uradi test.Za candidu se uzima stolica 3 zaredom da se utvrdi , a  helikobakter moze test putem krvi.
Moj sin nema bolove sada ali ranije je i on imao bolove u stomaku oko pupka.Sada ja znam da je "krenula" kada ima suvise meku stolicu ili dijareju, a njemu se i zacrveni guza i svrbi ga.
Odmah dam stolicu na analizu i potvrdim sumnju.

A tacno je da se dobija kad se koriste antibiotici i kortikosteroidi.

Van mreže Andjela

  • Član
  • **
  • Poruke: 9
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #28 poslato: April 06, 2008, 10:45:55 posle podne »
Da ali to je nesto neverovatno sta se meni sve ljudi desavalo.Prvo,mi je lekar rekao zbog jakih bolova u zeludcu i gasova da imam gastritis chr. i to sam ja prihvatila, OK doktor valjda zna.Dobilla sam lekove za to,i pri tom je rekao da mi se to desava na psihickoj osnovi i da pijem nesto za smirenje.Pa neznam bas, smirenije osobe od mene nema,tako da mi nije padalo na pamet.Ma bitno da ti uzmu pare iako je to privatno sve radjeno,i kao vec ceka sledeca musterija, vidimo se sl. put!
Zaista sam bila ocajna, jer sam znala da to definitivno nije to u pitanju.Radila sam test na Helico i bio je negativan.Za to vreme mi je bilo muka,bas me boleo zeludac, pecenje,gorusice od kojih sam umirala,ali vi ne mozete da verujete koje jos simptome.Nakon toga sam promenila lekara i on me saslusao,i lecio me kako on kaze "empirijski" od Helico jer kaze nema sanse da nije to.
Tako da znate i ako je Vas test negativan 50% ljudi je ima i ako nema simptome. Sa te strane sam preporodjena.
Ali nadutost i gasovi mi i sada ne daju mira,i to krcanje koje se culo iz stomaka,zato sam dala stolicu na pregled i utvrdjeno je da imam Candidu. Pogodite, moj doktor j epreko toga hladno presao kao u fazonu, ma OK je tebi.
Tako da sam ja na svoju ruku pila Nistatin i Probiotik.Sutra kako ustanem idem da kupim jos tri kutije Nistatina jer se opet vratila i pored dijete koje drzim.

Van mreže Andjela

  • Član
  • **
  • Poruke: 9
Odg: Candida a. u crevima
« Odgovor #29 poslato: April 06, 2008, 10:56:28 posle podne »
Ali ja bukvalno jedem samo povrce,mesavinu crnog hleba bez kvasca,ribu i piletinu i to je to,znaci stroga,stroga dijeta i kostunicavo voce ali ne sve naravno,samo ono sto se sme! Zanima me da li neko zna smem li da jedem krompir i banane barem ako nista druge ne!
Pa sutra pocinjem ponovo,kao sto rekoh sa lekovima,ali ja sam pila Nistatin tri puta po jednu,i samo po jedan Probiotik.Znaci li to da mogu da povecam dozu? Moram da pokusam da je se resim,ali stomak me tako boli...E da,zaboravih da pitam da li je neko mozda koristio cajeve protiv Candide ili nesto za podizanje imuniteta,jer mnogi kazu da je to kljucno?

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.