Autor Tema: MS Nevesinje  (Pročitano 8032 puta)

Van mreže Nevesinje

  • Član
  • **
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Život je dar prihvatite ga!
    • Udruženje multiple skleroze "Istočne Hercegovine"
MS Nevesinje
« poslato: Novembar 04, 2007, 09:20:43 pre podne »
Udruzenje multiple skleroze, regijua "isticne Hercegovine" sa sjedistem u Nevesinju.
adresa: Lapcevine II- 88280 Nevesinje
br. tel. 059/602- 858
veb stranica: www.multiplaskleroza.ba
e- mail: udrumsih@teol.net
Pokrivamo sedam opstina stare istocne Hercegovine (Nevesinje, Gacko, Foca, Bileca, Trebinje, Ljubinje i Berkovici) i nazalost imamo 81 clana.

Hendi-društvo

MS Nevesinje
« poslato: Novembar 04, 2007, 09:20:43 pre podne »

Van mreže Nevesinje

  • Član
  • **
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Život je dar prihvatite ga!
    • Udruženje multiple skleroze "Istočne Hercegovine"
Odg: MS Nevesinje
« Odgovor #1 poslato: Novembar 04, 2007, 09:28:49 pre podne »
Udruzenje je u dosadasnjem radu uspjelo da svim oboljelim o kojima imamo podatke obezbijedimo,l oropedska pomagala,kucnu njegu i pomoc drugog lica penziju (ako ispunjava uslove), invalidnine,i sva druga prava.
Izdali smo prvi prirucnik o multipli sklerozi, sa svim nacinima lijecenja (medicinski i alternativni), ulogom i znacajem porodice, standardnim pravilima i dr.
Ovo je prvi ovakav prirucnik u Republici Srpskoj, i nadamo se da cemo ubuduce imati vecu podrsku samih oboljelih.
Kod nas se jos uvijek problem invalidnosti dozivljava kao problem pojedinca i njegove porodice, a ne kao opste drustveni problem.Oboljeli se osjecaju obiljezeno i diskriminirano. Njihove porodice ih doslovice "KRIJU" da komsije i prijatelji ne bi stekli utisak da nesto nije u redu sa njihovom porodicom.
Nadamo se da ce shvatiti da nismo drugaciji od ostalih, i da ce izaci u javnost i ukljuciti se u normalne zivotne tokove.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: MS Nevesinje
« Odgovor #2 poslato: Novembar 04, 2007, 05:37:19 posle podne »
Želim vam uspeha u daljem radu i čestitam vam na onom što ste do sada uradili.
 Svaki je početak težak ali vi ste za početak učinili dosta: osnivanje društva, izdavanje priručnika jednostavno imenovali ste problem i krenuli sa mrtve tačke. Sve će to vremenom doći na svoje mesto.
Da, jedan od problema je što oboleli imaju predrasude. To je  paradoks sa kojim se ne suočavate samo vi.
Ono što svi moramo naučiti jeste: da budemo složni u osvajanju prava . To je težak put zato treba da budemo svesni da sve zavisi od nas i stava koji zauzmemo.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110201
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: MS Nevesinje
« Odgovor #3 poslato: Novembar 04, 2007, 11:51:04 posle podne »
Da budemo složni u svemu, da budemo, pre svega, potpora jedni drugima. Mislim da je to prikladnija poruka. Prvo i osnovno, trebalo bi naterati nas, da se ne krijemo, a onda se verovatno ne bi dešavalo ovo o čemu priča NEVESINJE. Dug je to proces koji zahteva promene prvo u glavama osoba sa invaliditetom (ili izraz koji Vam više odgovara) pa tek onda u društvu. Primer imamo svakodnevno. Koliko njih dođe i čita ovaj forum (i pre njega hendikep) a koliko se uključi, pa makar u neobaveznu priču. Koliko?

NEVESINJE, samo "guraj". :)

P.S. Ali pazi na zdravlje!!!

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: MS Nevesinje
« Odgovor #4 poslato: Novembar 06, 2007, 10:29:11 posle podne »


Da li postoji elektronsko izdanje vaseg prirucnika? Sta ste konkretno pomenuli od alternativnih lecenja?

Van mreže Nevesinje

  • Član
  • **
  • Poruke: 22
  • Pol: Muškarac
  • Život je dar prihvatite ga!
    • Udruženje multiple skleroze "Istočne Hercegovine"
Odg: MS Nevesinje
« Odgovor #5 poslato: Novembar 10, 2007, 12:32:15 posle podne »
Asja, moram da te posebno pozdravim, jer sam prije par mjeseci bio gost u NK, hotel Onogost.
Seminar je radila inkluzivna mreza jugoistocne Evrope. Stupio sam u kontakte i odmah pitao da li u CG ima udruzenje MS..Rekli su mi da nema, ali me nedavno prijateljica zvala da je osnovano ali jos nema podatke gdje i dr..(ovo ti pisem jer sam vidio da si iz CG).
Sto se tice prirucnika, imam ga normalno u elektronskoj formi i upravo sam pokrenuo izradu web stranice gdje ce momci sve to da postave.Javit cu vam sve i ubaciti na forum. Sada sam otsutan iz Nevesinja, i namam ga na lap-topu.Budite pozdravljeni i mnogo dobrog zdravlja Vam zelim.

Van mreže cecam

  • Član
  • **
  • Poruke: 352
  • Pol: Žena
Odg: MS Nevesinje
« Odgovor #6 poslato: Novembar 18, 2008, 10:09:40 pre podne »
jedan veeeeliki pozdrav za Nevesinje iz kluba MS Backa Palanka :)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.