Autor Tema: Koliko spavate?  (Pročitano 66514 puta)

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #30 poslato: Jul 12, 2008, 09:48:47 posle podne »
Moja kcerka je pocela da spava i preko dan,ne oseca se umoreno, ali zna da malo prilegne i zaspi. sto ranije nije bio slucaj. Oseca se nekako smirenije.Od kada koristi LDN uvece spava mirno i duze a prije toga je tesko mogla da zaspi.Ne znam dali ovo dnevno spavanje nesto znaci ili ..

Hendi-društvo

Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #30 poslato: Jul 12, 2008, 09:48:47 posle podne »

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #31 poslato: Jul 12, 2008, 10:02:01 posle podne »
Sto vise sna to bolje. Spavanje ima imunomodulatorno dejstvo. Spavanje je lek.

Van mreže sama

  • Član
  • **
  • Poruke: 2658
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #32 poslato: Jul 13, 2008, 01:45:56 posle podne »
Tako je, sto vise sna to bolje.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #33 poslato: Jul 16, 2008, 03:06:04 posle podne »
Počela da spavam konačno.Nije još satnica koja mi odgovara ,al i ovo je dobro.

Van mreže Maki

  • Član
  • **
  • Poruke: 16539
  • Pol: Žena
  • nova ja
  • Dg: MS
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #34 poslato: Jul 16, 2008, 04:57:43 posle podne »
 ja sam prava spavalica.imam inace nizak pritisak juce mi je kod dr bio 85 sa 45 pa me pitala jesi li dobro,hoces li casu vode!navikla sam ,ali zato mi se stalno spava ,savam otprilike 12 sati preko noci i po 2 do 3 sata preko dana ,koliko mi djeca dozvole.da li je previse ili ne ,ne znam ,ali jedino kad toliko odspavam mogu da funkcionisem!

Van mreže gliša

  • Član
  • **
  • Poruke: 2239
  • Pol: Muškarac
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #35 poslato: Jul 19, 2008, 01:26:29 posle podne »
San učvršćuje komunikaciju između moždanih stanica odgovornih za učenje i memorisanje,a noćni san u velikoj mjeri utiče na funkcionisanje mozga narednog dana,pokazala je studija švajcarskih naučnika.U sklopu istraživanja od volontera je zatraženo da nauče novu vještinu ili da upamte neku sliku.Nakon što im je pokazan zadatak,volonteri su poslije spavanja trebali pokazati šta su upamtili,a istovremeno im je skenirana aktivnost mozga.Grupa volontera koja je odspavala 8 sati pokazala je najbolje rezultate.Izvor-Slobodna Bosna

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #36 poslato: Jul 19, 2008, 09:38:39 posle podne »
Mislim da ni koji nemaju problema sa spavanjem koji spavaju dovoljno i kvalitetno, su neunistivi, njima niko nista ne moze pa cak ni ms.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133669
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #37 poslato: Septembar 19, 2008, 08:53:56 posle podne »
Ja spavam po cel noc sem kad su mi deca bolesna pa moram da ih obilazim i dajem lek nocu.A nekada i preko dana malo odmorim a MS me lomi vec 11-ta god.Legnem nekad u 23h a nekad 01h i isto spavam,do 9 ujutru obicno.Velika sam spavalica i samo ako me boli glava,zub i deca bolesna onda nema sna.Pritisak mi je dobar,jeste malo nizi ali ne toliko ko Maji.

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #38 poslato: Septembar 19, 2008, 09:55:52 posle podne »
Spavam k'o beba. Legao u 22h,23h ili 02h zaspim vrlo brzo. Za razliku od mog voljenog bića koje nikada ne spava i budi se na svaki šum, mene mogu sa sve krevetom da iznesu iz stana, ne bih osetio. Lepo joj ja kažem, to je kod mene čista savest :).
Retko se desi da i popodne odspavam. Nije da ne bih mogao, ali bolje se osećam ako sedim, a ne ležim. Ujutru mi treba vremena da se razmrdam, a tako je i popodne ako legnem.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133669
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #39 poslato: Septembar 19, 2008, 10:05:47 posle podne »
 mali1 Tvoje voljeno bice je samo zena(predpostavljam)pa ima malo laksi san.Nekazem da spavam ko top,cujem i ja sve ali mi nije problem opet odmah zaspati...

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #40 poslato: Septembar 19, 2008, 11:06:00 posle podne »
Ma kakav lakši san. To je nečista savest. Ja se probudim u sred noći i samo pogledam u nju, a ona otvori oči ! :a9:

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15295
  • Pol: Žena
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #41 poslato: Septembar 19, 2008, 11:12:45 posle podne »
A sto se ti budis u sred noci?

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133669
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #42 poslato: Septembar 19, 2008, 11:16:34 posle podne »
Da da..sto se budis   mali1

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #43 poslato: Septembar 20, 2008, 12:03:44 pre podne »
Nisam ni rekao da se budim svake noći. Eto i meni se desi ponekad da se probudim, a razlozi mogu da budu više nego banalni ( WC, otkrio sam se, ujeo me komarac, sanjao sam nešto, da se bolje namestim...).
U ostalom što vas zanima što se ja budim? :a12:

Van mreže Taurus

  • Zabranjen
  • *****
  • Poruke: 737
Odg: Koliko spavate?
« Odgovor #44 poslato: Septembar 20, 2008, 12:07:04 pre podne »
I sad idem u krevet i namerno neću da se budim cele noći sys :a1: :cheers:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.