Autor Tema: uobicajeni transferi  (Pročitano 21016 puta)

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110197
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #15 poslato: Septembar 19, 2007, 09:12:55 posle podne »
Ne uspeva preko linka ili ekstenzije? Ja sam uspešno to uradio.

Hendi-društvo

Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #15 poslato: Septembar 19, 2007, 09:12:55 posle podne »

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #16 poslato: Septembar 21, 2007, 10:09:49 pre podne »
Kako ima dobrih video klipova na ovom sajtu!
A ja sam i dalje smotana da to snimim, a i moj modemski internet je spor, spor...
Ima sjajnih stvari, treba ovo sve pregledati i ostaviti kao podsetnik za dane kad opadne moral i snaga,

Van mreže gorgon

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #17 poslato: Septembar 22, 2007, 07:09:50 posle podne »
a ima super stvari baš!
šteta što nemaju svi bržu vezu :<
i ja sam smota da snimim sa jubitoa, a 100 puta me učili.. :>

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #18 poslato: Februar 27, 2008, 08:24:57 posle podne »
Ljudi, ima li medju vama paraplegicarima neko da uspesno koristi javni wc?
Konkretno, interesuje me da li i kako uspevate da se obucete na kolicima - bez da legnete na krevet? Moze li to neko od vas? Ali da je para ili kvadriplegicar?

Van mreže cecam

  • Član
  • **
  • Poruke: 352
  • Pol: Žena
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #19 poslato: Decembar 24, 2008, 07:37:18 posle podne »
Draga Roxi , posto ja nisam potpuno paraplegicar , jesam ali mogu da stojim uz podrsku i da pokrecem ekstremitete ( meni je vise problem ataxija i jak tremor pri pokusaju pokreta ) oblacenje mi ide solidno u sedecem polozaju . Koriscenje javnog Wa je nemoguca misija , sem ako nije namenski za invalide

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #20 poslato: April 01, 2009, 12:58:10 posle podne »
Sionoc sam nesto pronasla sto bih da podelim sa vama.
Ako ste u kolicima i imate dovoljno brz internet ovo bi vam moglo dobro doci:
http://www.youtube.com/watch?v=8xAG_G5DKAA&feature=channel_page
Ovo je samo jedan od video klipova koje je postavi mladic ciji je nick fastyeddy07. Kad odgledate ovaj, pogledajte i ostale koje je postavio na youtube - sjajni su!

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #21 poslato: April 03, 2009, 01:20:50 pre podne »
Roxi ja ulazim na isti nacin i kolica su nam slicna ,samo sto ja nemam one granicnike odzada i kad udjem onda okrecem kontra kolica(on izvadi desni tocak i kolica padaju na pod)vadim lijevi tocak ,onda desni i stavljam isto kao i ona ,stim da nekada i ram od kolica stavim na zadnje sjediste..Za ovo je veoma bitno imati dobra i lagana kolica ..Moja kolica mozes pogledati na www.panthera.se

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #22 poslato: April 03, 2009, 01:13:44 posle podne »
Imas jako dobra kolica! Ja imam meyra X1, nisu losa ali jos uvek ne uspevam da ih ubacim sama, cak ne mogu ni tockove sama da otkacim... Verovatno mi treba puno vezbe.
Auto vozim, povremeno, zadnjih mesec dana i nije mi nikakav poblem sama voznja, samo ti transferi - ulazak izlazak. Uspevam da se snadjem ali to jos uvek nije ono pravo.
Bilo bi dobro da si blize pa da razmenimo iskustva.
Ne znam da li kod nas mogu da se nabave ovakva kolica....

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #23 poslato: Jun 20, 2011, 11:07:12 posle podne »
Vise od 2 godine se nisam javila na ovu temu... U medjuvremenu sam sjajno savladala ulazak i izlazak iz auta. Vozim bez problema, mogu reci da sam se vrlo oslobodila i uz to dobila prilicno na samostalnosti.
Dobro bi mi dosla ta super laka kolica od 4,4 kg... Mozda jednog dana, ko zna.

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #24 poslato: Jun 27, 2011, 09:14:49 posle podne »
A nikad se ne zna....  i ovdje u Swedskoj je problem da ih nabavis...kazu preskupo,mislim na socijalno osiguranje

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #25 poslato: Jun 28, 2011, 01:41:28 posle podne »
U svakom slucaju su skupa...

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #26 poslato: Jul 13, 2011, 12:02:18 posle podne »
Ja imam ova obicna nisu ultra laka. I ne znam kako bas mnogo idem sa njima po gradu razmisljam se da li da nabavljam ultra laka uopste. Jer ova su mi nekako stabilnija i sta znam ne idu tako lose. Malo su veca nego ona ali su dosta stabilna a kuda sve prelazim stabilnost mi je poprilicno potrebna. Tako da razmisljam sta da radim. A sto se tice transfera u auto, po meni je lakse da kada se pridje autu ubace se obe noge onda se uhvatis za krov i sediste i prebacis. A pri ilasku sednes na rub sedista onda izbacis jednu nogu a druga ostaje u autu ali tik uz vrata. Onda se uhvatis za volan i kolica (gde ti je najzgodnije) i prebacis se. Vidim da si ti navezbala ali mozda nekome ko nije moze biti od pomoci.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #27 poslato: Jul 22, 2011, 12:43:32 posle podne »
U redu je Nikola, nekome odgovaraju vise ta klasicna kolica. Sto se sigurnosti tice to nama svima treba, u stvari bez sigurnosti u kolicima sama kolica su neupotrebljiva.
Kako uspevas da ubacis kolica u auto? Mogu li se rasklopiti ili barem skupiti sa strane?

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #28 poslato: Jul 24, 2011, 09:58:22 posle podne »
Uspevam tako sto zovem prolaznika i on mi ubaci kolica. Jer ne vidim nacin na koji bi ova kolica mogla samostalno da se ubace. Jedino ako imas auto kome se vrata otvaraju po klizacu pa da ih ubacis na zadnje sediste. Jer ova kolica (koja nisu ultra laka) su veca od prednjih vrata na 90% auta. 

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: uobicajeni transferi
« Odgovor #29 poslato: Jul 24, 2011, 11:10:54 posle podne »
Ja vozim Opel Corsu, to nije velik auto, a i imam MS sto znaci da imam manje snage u rukama nego ti (obzirom da si sa dg. paraplegija i da si mlad muskarac) a ipak bez problema ubacim sama kolica u auto i izbacim ih iz auta.
Obzirom na tvoju dijagnozu ti ima pravo na laka kolica.
Poslusaj moj savet, kreni sa sredjivanjem papira da obezbedis sebi ta kolica, veruj da ce ti se zivot promeniti. To su vrlo stabilna i sigurna kolica samo se treba navici na njih. Kad ih budes nabavljao dobices ih po svojim merama tako da ce ti biti apsolutno prilagodjena.
Bices potpuno samostalan i nezavisan od drugih. Zar ne sanjas o tome?
Osim toga, u tim kolicima izgledas vrlo fensy! :)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.