Dg > Ankete

ANKETA: Uzrok multipla skleroze

<< < (18/18)

Daša:
Jedno vreme se pisalo (Vel. Britanija) da je uzrocnik virus koji napada CNS,usled stresa ->pad imuniteta->...pogodno tlo.
Ne sjecam se da sam ikada imala grip.(Kada su bile epidemije gripa...ja sam uvek radila.Znalo se desiti da dobijem visoku temperaturu (39,4C),ujutro se probudim sa herpesom, bez temerature.

Jellena:
Daso i meni je oduvek tako bilo, dobijem temperaturu i u toku dana ili do ujutro nema je vise, ja ok, rintaj, radi. Kad je krenuo MS odmah sam pocela da razmisljam o tim mojim bolestima koje dodju i nestanu same, kako je ta temperatura mozda bila neka unutarnja i ko zna kakva cuda pravila po organizmu.
E sad o ovome nisam pricala. Kad sam bila 8. razred osnovne, pocela sam da gubim sluh na jednom uvetu i imala sam poremecaj ravnoteze, bas veliki. Odem kod URL lekara, isprimam 15 dana u bolnici neke infuzije i oporavim se potpuno. Kad je moja mama pitala sta je uzrocnik, rekli su joj-Ma to je neki virus koji napada mali mozak!!!!
Tada nije bilo MR niti sta slicno, znaci nikakvo snimanje nije radjeno, a mozda je tada sve i krenulo.
E sada idemo jos unazzad, 5. osnovne. Budim se jednog jutra i nemogu levu nogu i ruku da pomerim, a boli nepodnosljivo. Kod lekara, pa u bolnicu. U bolnici 10 dana na brufenu, nista nisu pronasli, ispade upala zglobova. Izostala sam 3 meseca iz skole, sve se normalizovalo, samo su me od tada uvek bolela kolena. Mozda jos tada pocelo :m3:
Dva porodjaja, totalna anestezija pri operaciji zuci, imala sam velikih stresova celog zivota, ali zadnjih desetak godina nije da ih nije bilo..... :-\
Eto, sad me nije mrzelo da vam iskuckam sve. Mislim da kad bi gledali na sve sitnice iz proslosti pojavilo bi se puno toga sto moze biti simptom MS-a.
Zaboravila sam i alergije koje su mi se pojavile tada u 8. razredu, do tada nisam bila alergicna ni na sta. Sad me je jedino strah da ne postanem paranoicna, pa da mi svaka sitnica kod moje dece ne zalici na neki simptom :n24:

Nensy035:
Kod mene je bio virus,nisam iz kreveta mogla da ustanem.Visoka temperatura koja se i posle silnih inekcija nije spustila ispod 37,2.Naravno stres je neizbezan. pratilac autoimunih oboljenja.

Navigacija

[0] Indeks poruka

[*] Prethodna strana

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.
Idi na punu verziju