Autor Tema: Izlivi u zglobovima  (Pročitano 49860 puta)

Van mreže Maca

  • Član
  • **
  • Poruke: 2166
  • Pol: Žena
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #15 poslato: Maj 08, 2008, 11:51:29 posle podne »
Denisa, drago mi je, da je sinu bolje. Samo tako dalje.  :)

Hendi-društvo

Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #15 poslato: Maj 08, 2008, 11:51:29 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #16 poslato: Maj 09, 2008, 05:39:30 posle podne »
Denisa ljubi momka i srećno dalje :a10:

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #17 poslato: Maj 09, 2008, 06:08:32 posle podne »
Denisa koji mu doktor daje LDN? Ako ne mozes imenom i prezimenom reci barem mesto gde se lecite. I koje homeopatske preparate koristite, ako znate naziv?

Van mreže denisa

  • Član
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Žena
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #18 poslato: Maj 13, 2008, 11:55:36 pre podne »
Ako to nije protivpravila mogu reci,  prof. Dr Krstic u  N. Sadu.
Probacu da se setim preparata>

LDN 3 ml rastvora pre spavanja
Alergija + mix 3x1
SEROTONIN 2x2
rastvor  Ca PhO4 ( cini mi se tako) 3x 1 kk
sulfur Lm 1 uvece ( ovo je uveo pre 3 dana)

Organska so- rastvor 4 kk svaki drugi dan

Dr je ocekivao da mu bude mnogo bolje nego sto je sada.Mislim da trenutno najveci problem ima sa ishranom.Posto nije dokazana Kronova i alergije, a on i dalej ima dijetu na rpoteinima i lisnatom povrcu, bez voca i secera.
DR je ocekivao da nece smetati ako nesto ubacimo u ishranu.ipak je kad je jeo borovnice sa nezasladjenim slagom dobio dijareju.Pre dva dana je jeo palacinke od heljdinog brasna, sa sojinim mlekom i bez secera- koristi maltodextrin  i posle toga je ipak dobio dijareju.

Kad mu se to desi, ima stolicu 2-3 puta dnevno,ima bubuljice po guzi i crvenilo.Poku savam da nadjem nekog     

DR  koji se bavi metabolizmom.ja sumnjam na enzime  pankreasa ili neke odgovorne za varenje.tvdrde mi da je tesko to utvrditi kod nas.Icicu kod nutricioniste, ali ne znam da lion moze da mu pomogne.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #19 poslato: Maj 13, 2008, 02:27:26 posle podne »
Pokusaj sa dijetom po krvnim grupama, da li je tvoje dete ima O grupu?

Van mreže denisa

  • Član
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Žena
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #20 poslato: Maj 14, 2008, 04:15:01 posle podne »
Da , on ima O krvnu grupu kao i suprug i ja.
Kada sam proverila ishranu za tu krvnu grupu skoro da ono sto trenutno jede i jeste ishrana za tu krvnu grupu.
njemu prija meso ,jaja, sojini proizvodi( ima intoleranciju na laktozu), i lisnato povrce > spanac,blitva, kopriva, vinov list( za sarme), banana, jogurt, testo po malo i hleb i krompir,
a kad sam citala to i jeste ishrana za tu krvnu grupu.


ali je jednolicna ishrana i njemu je vec dosadilo,
narocito sto voli slatko i zeli kekse,ili puding, mogu da pravim sa sojinim mlekom, ali secer je problem.Cak i maltodextrin koji je tolerisao ne prija mu ako pojede recimo 2-3 komada kolaca ili 2 cinije pudinga tokom dana.

Van mreže denisa

  • Član
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Žena
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #21 poslato: Maj 14, 2008, 04:18:58 posle podne »

ovo sam preuyela sa www.elitesecurity.org/t73898-Krvne-grupe-ishrana-deo
Ishrana za krvnu grupu O

Meso i riba: (4 do 6 puta nedeljno za muškarce, 2-5 puta za žene i decu)
izuzetno korisno: govedina, teletina, jagnjetina, ovčetina, srnetina, džigerica, pastrmka, bakalar, oslić, skuša, sardine, smuđ, losos, štuka, list, grgeč, sabljarka.
izbegavati: svinjetinu, slaninu, šunku, guščetinu, kavijar, dimljeni losos, haringu, barakudu.

Mleko, mlečni proizvodi i jaja
ništa nije posebno korisno, ali su feta, puter, mladi beli sirevi, kozji sir i sojini substituti neutralni, i preporučuje se ne više od jednog jajeta nedeljno, kao i vrlo male količine sira.
izbegavati: jogurt, teške žute sireve, ementaler, gaudu, bri, kamamber, krem-sireve, parmezan, punomasno mleko, sladoled.

Povrće (3 do 5 puta nedeljno sirovo i isto toliko kuvano)
izuzetno korisno: artičoke, cvekla, keleraba, praziluk, kelj, spanać, crvena paprika, crni luk, zelena salata (i ostalo zeleno lišće), brokoli, ren, beli luk, peršun, bela zelen, bundeva, beli krompir.
izbegavati: sočivo, avokado, kupus, karfiol, kukuruz, plavi patlidžan, pečurke, masline, crveni krompir.

Voće (3 do 4 puta nedeljno)
izuzetno korisno: sveže i suve smokve i šljive, i (naročito sok) ananas i crvene trešnje.
izbegavati: kupine, dinje (kantalupe), pomorandže, jagode, kokos.

Brašno, cerealije, semenke
nisu od naročite nutricionističke vrednosti za ovu grupu, osim oraha i semenki od bundeve.
izbegavati: kukuruzne pahuljice i kaše, griz, hleb od celog zrna, kikiriki, pistaće, mak.

Začini
izuzetno korisno: peršun, kari, rogač, turmerik.
izbegavati: cimet, morsko orašče, mleveni biber, vaniline ekstrate, sve vrste sirćeta, kečap, majonez, turšiju.

Čajevi i pića
izuzetno blagotvorno: čajevi od nevena, nane, lipe, džindžera, peršuna; celcer.
izbegavati: kafu, koka-kolu i ostala gazirana pića, crne čajeve.

Van mreže beatrisa1971

  • Član
  • **
  • Poruke: 1233
  • Pol: Žena
    • Živeti sa invalidnošću
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #22 poslato: Maj 14, 2008, 05:03:11 posle podne »
Draga Denisa.
SAMO NAPRED!!!
Drzimo fige!!!Mora biti i jos bolje!
Ljubi decaka.Puno vas sve pozdravljam :a7:

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #23 poslato: Maj 14, 2008, 07:01:50 posle podne »
Za slatko mozes uvesti maltex - jecmeni slad, probaj.
Vrlo je bitno i na koji nacin se sprema hrana nikako przeno samo na pari kuvano i peceno. Ne bi trebao jesti ni: paradajz, tikvice, papriku, krompir, spanac, blitvu. Sve te namirnice irtiraju cak i zdrave ljude, ima slucajeva. Spanac ima dosta oksalne kiseline pa zna da bude nezgodan za bubrege. Domace zelje je idealna zamena.
Izvrsatan zacin za probavu je gomasio: kombinacija susama i morske soli. (9:1) proporcija u korist susama. Proprziti susam u suvom tiganju i skloniti, a zatim pomesati sa morskom soli i dobro utuci. Sa time posipati pripremljenu hranu.

Bez obzira ko je otac bolesti majka je rdjava hrana, kaze narodna poslovica.

Van mreže Asja

  • Multiple Serendipity
  • Član
  • **
  • Poruke: 2913
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #24 poslato: Maj 14, 2008, 07:34:04 posle podne »
A zaboravih med, sta je sa njim, da li to sme da koristi, ako sme eto idealne zamene, npr. medenjaci.

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #25 poslato: Maj 16, 2008, 04:34:14 pre podne »
Ja umesto secera koristim fruktozu a ima da se kupi i dekstroza ali meni nije nesto slatka. A maltex i med su takodje jako dobri!
Postoje cak i sladoledi sa fruktozom  :D

Van mreže denisa

  • Član
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Žena
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #26 poslato: Maj 21, 2008, 10:25:57 pre podne »
Nisam se dugo javljala.
Hvala na predlozima.
Sve to sam probala ali on najverovatnije ne podnosi nista slatko-med, maltex, fruktozu narocito( od nje povraca).
Vecina voca i povrca mu smeta.
Po tom pitanju sam konacno nasla doktora u  Tirsovoj.primio me  je  Prof Perisic,koji je posle svega  sto sam rekla, nalaza i sl. konstantovao ( sto sam stlno sumnjala0 da on ima nedostatak ili umanjenje nekih enima za varenje raznih secera.

sada cekam da li ce on uspeti da organizuje ispitivanje ,jer se to ne radi u  Srbiji.

Nadam se da cemo uspeti.
Postoji verovatnoca da ovaj problem sa hranom- dovodi do probema nedostatka minerala , te da i to uzrokuje probleme sa kukovima.
Na RTG kicme je konstamntovano da ima kifozu i da se kicma krivi u stranu, mada je snimak veoma los.

On se sada dobro oseca dok je pod dijetom .Nastavljam sa hjomepoatskim lekovima i LDN-om pa cemo videti.
Vera je ipak najbitnija.verujem Bogu da On to sve vidi i zna.
Svaka nevolja ima svoj razlog.Bog zna sta hoce da nas nuci kroz to.
Zato verujem i ne odustajem.

Van mreže denisa

  • Član
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Žena
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 03, 2008, 02:27:28 posle podne »
Nisam neko vreme bila na forumu.
Mogu da  vam kazem da je moj sin pod homeopatskom terapijom i mnogo je bolje.
Nije imao izlive u kukovima  od marta meseca.Hvala  Bogu.
Isli smo i na more i plivanje mu je prijalo.
Posao je u skoluuprvi razred.Malo sam se bojala oko toga da li ce podneti sve to ydravstveno.Ipa k sam ga upisalau boravak .Tamo je od 8 do 14 h svaki dan.Donosim mu hranu ( zbog dijetnog rezima).Ali boravak je njemu vrlo vazan.On oseca da je kao druga deca, ucenje mu ide dobro,a moze i da e igra sa drugarima.
malo me brine sto  povremeno ima smetnje sa nogama.On  je sam primetio da ne moze da trci i igra fudbal sa drugarima, pa se igra neceg drugog.Ali desilo se nesto sto je tesko objasnio> kaze kad hoda , "nesto  " ga vuce da legne, kao krene pa ja mislim da klecne, ili hoce dapotrci ali oseca kao da ce da padne.
Sporije hoda, ima povremeno bolove u butinama i iza kolena.
na znam kakvi su to znaci.U martu je jednom imao sumnju na miopatiju ili  bolest misica, ali to nije bilo potvrdjeno.
S vremena na vreme ima i bolove u grudima u predelu grudne kosti i to kada miruje.

Nisam sigurna kome da se obratim.Icicemo na pregled kod homeopate -on je i neurolog pa cemo cuti sta kaze.


Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 03, 2008, 10:08:46 posle podne »

malo me brine sto  povremeno ima smetnje sa nogama.On  je sam primetio da ne moze da trci i igra fudbal sa drugarima, pa se igra neceg drugog.Ali desilo se nesto sto je tesko objasnio> kaze kad hoda , "nesto  " ga vuce da legne, kao krene pa ja mislim da klecne, ili hoce dapotrci ali oseca kao da ce da padne.
Sporije hoda, ima povremeno bolove u butinama i iza kolena.
na znam kakvi su to znaci.U martu je jednom imao sumnju na miopatiju ili  bolest misica, ali to nije bilo potvrdjeno.
S vremena na vreme ima i bolove u grudima u predelu grudne kosti i to kada miruje.

Nisam sigurna kome da se obratim.Icicemo na pregled kod homeopate -on je i neurolog pa cemo cuti sta kaze.
Ovo što sada navodiš, to su simptomi kojih nije bilo ranije?
LDN više ne koristi?

Van mreže denisa

  • Član
  • **
  • Poruke: 36
  • Pol: Žena
Odg: izlivi u zglobovima kuka dete- pomoc!!!
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 22, 2008, 03:14:31 posle podne »
Izvini nisam gledala poruke.
Pa to su novi simptomi.
LDN nije pio oko mesec dana unazad.
Sada je ponovo poceo da uzima LDN i pojacao mu je minerale i vitamine.
Homeopata- koji je deciji neurolog tvrdi da to nije neuroloski, vec da mu povremeno misici oslabe, jer mu je ishrana svedena na proteine i testeninu, i sojine proizvode .
Sada mu je dodao vecu kloicinu vitamine.
On svaki dan pije ( neprekidno , znaci i kad mu se to dogodilo) B, C vit, riblje ulje, bakar, Ca,lecitin,a sada i mix vitamina i minerala svaki treci dan ( proizvodjac GOLDEN) . Sada je dve nedelje kako ih uzima i za sada je dobro.
Cudno je to da on svakodnevno normalno funkcionise, nema bolove, potrci i sl.A onda dodje neki dan kada nema snage u nogama.OVih dana planiramo da ponovo krene na plivanje, jer je urolog potvrdila da sme.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.