Autor Tema: Moc pecuraka i Ayurvedic suplementacija  (Pročitano 2680 puta)

Van mreže Anna

  • Član
  • **
  • Poruke: 40
  • Pol: Žena
  • ...and justice for all...
  • Dg: ED/MS G35
  • Grad: BGD
Moc pecuraka i Ayurvedic suplementacija
« poslato: Mart 12, 2017, 04:53:46 posle podne »
Postovani forumasi,
zelim vam svima dobar dan nakon duzeg vremena...

Ovih godina sam izgurala 2 trudnoce (jednu blizanacku ;) ),obe zavrsene carskim rezom,nakon oba porodjaja sam upala u relapse srednjeg intenziteta koje nisam tretirala kortikosteroidima (inace za ovih 5 godina od kako mi je uspostavljena dijagnoza,samo sam tada na samom pocetku primila jendu pulsnu i nikad vise) vec sam se odlucila za alternativu i dodatnu suplementaciju.

uz obavezne SVE B vitamine, vit. E,vit. C ,magnezijum i kalcijum,uz omega 3,uz lecitin i selen,i manje doze d3 ,koji su mi prepisani kao JEDINA terapija od prof.dr. (HVALA MU DO NEBA),nakon mukotrpnog danonocnog istrazivanja sta bi jos moglo pomoci (jer je ono najefikasnije -ulje kanabisa-jako skupo i jos uvek nazalost nelegalno  ](*,) ) ,pocela sam da koristim i tzv.medicinske pecurke i cajeve.

Reishi,Hericium erinaceus,Willow bracket (Phellinus igniarius), kao i cajeve iz Ajuverda medicine poput GOTU KOLA,ASHWAGANDA,ASTRAGALUS,

Naravno ne sve u isto vreme,vec naizmenicno odnosno periodicno i primetila sam da su relapsi sve redji i redji i sto je najbitnije- blazi i kratko traju...

Zanimaju me vasa misljenja i iskustva na ovu temu.

Topla preporuka svima da probaju u koliko su u mogucnosti-nisu skupi a dostupni suplementi (jedino PHELLINUS IGNIARIUS nisam nasla u Srbiji vec porucila iz inostranstva)


Hvala najlepse na odgovorima,
ostajte mi pozdravljeni

 :n23:


Hendi-društvo

Moc pecuraka i Ayurvedic suplementacija
« poslato: Mart 12, 2017, 04:53:46 posle podne »

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10209
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Moc pecuraka i Ayurvedic suplementacija
« Odgovor #1 poslato: Mart 12, 2017, 06:54:08 posle podne »
Anna super je što ne primaš pulsnu, a primenjuješ alternativne metode. Ja sam na visokim dozama vitamina d3 + Mg + b2 + choline + ......
 :ye:

Van mreže Anna

  • Član
  • **
  • Poruke: 40
  • Pol: Žena
  • ...and justice for all...
  • Dg: ED/MS G35
  • Grad: BGD
Odg: Moc pecuraka i Ayurvedic suplementacija
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2017, 11:27:51 posle podne »
Anna super je što ne primaš pulsnu, a primenjuješ alternativne metode. Ja sam na visokim dozama vitamina d3 + Mg + b2 + choline + ......
 :ye:

Postovani,
hvala od srca.

drago mi je sto ste i Vi pronasli najbolje suplemente za Vas.. mogu li Vas zamoliti da m napisete nesto vise o cholinu?  i koliko Vam pomaze.

hvala najlepse  :n23:

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10209
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Moc pecuraka i Ayurvedic suplementacija
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2017, 11:03:01 pre podne »
mogu li Vas zamoliti da m napisete nesto vise o cholinu?  i koliko Vam pomaze.


Choline je, koliko ja znam, vitamin B8 koji pomaže pri stvaranju mijelina http://www.povrcevoce.com/vitamin-b8-kolin-holin-cholin/
Koliko pomaže ne znam još uvek, kratko sam na protokolu, no biće to sve super
 :ye:  :ye:

Van mreže Anna

  • Član
  • **
  • Poruke: 40
  • Pol: Žena
  • ...and justice for all...
  • Dg: ED/MS G35
  • Grad: BGD
Odg: Moc pecuraka i Ayurvedic suplementacija
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2017, 03:57:07 posle podne »
Choline je, koliko ja znam, vitamin B8 koji pomaže pri stvaranju mijelina http://www.povrcevoce.com/vitamin-b8-kolin-holin-cholin/
Koliko pomaže ne znam još uvek, kratko sam na protokolu, no biće to sve super
 :ye:  :ye:

Hvala Vam najlepše na odgovoru,samo napred,naravno da ce biti super. Mora biti  :n16:

Veliki pozzz  :n23:

Van mreže musoki

  • Član
  • **
  • Poruke: 2739
Odg: Moc pecuraka i Ayurvedic suplementacija
« Odgovor #5 poslato: Mart 30, 2017, 07:54:37 posle podne »
Puno sreće poželjavam. Kad smo već kod ovakvih tema da kažem nešto.
Prije nekog vremena mi prijatelj reče da provjerim nivo litijuma u krvi. Referentne vrijednosri su 0,6-1,2 mmol/l, a kod mene je bio        litijum < 0,10. Praktično ga nisu mogli izmjeriti. Vjerujem da i ostali imaju deficit. Analiza niije skupa, bar ne u BL. Ja ću da pijem neke homeopatske pilule da to regulišem, jel. :)  :n23:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.