Autor Tema: MS i strah  (Pročitano 2901 puta)

Van mreže Fiona81

  • Član
  • **
  • Poruke: 17
MS i strah
« poslato: Jul 06, 2015, 01:36:49 posle podne »
Dragi moji, danima, ma mjesecima, iscitavam stranice ovog foruma kao i sve drugo sto ima veze sa ms.
Placem, pa se hrabrim, pa bjezim od istine, pa se suocavam sa njom.
Trenutna dijagnoza je CIS suspektan na multipla sklerozu. Dvije lezije na mozgu, likvor, pozitivan, evocirani uredni.
Evo danas stigao nalaz torokalnog dijela kicme i pokazuje jednu leziju 12 mm.
Placem kao kisa u kancelariji, sakrivena iza ekrana.
Toliko se plasim da jedva disem...
Kako se vi nosite sa stahom?

Hendi-društvo

MS i strah
« poslato: Jul 06, 2015, 01:36:49 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: MS i strah
« Odgovor #1 poslato: Jul 06, 2015, 09:52:54 posle podne »
Nema ga kod mene. Isuviše dugo se nosim sa MS-om.

Van mreže Nensy035

  • Član
  • **
  • Poruke: 3638
  • Pol: Žena
  • Zivot je cudesno lep.
  • Dg: MS
Odg: MS i strah
« Odgovor #2 poslato: Jul 10, 2015, 01:55:17 posle podne »
Fiona mislim da je strah u pocetku neminovna pojava....Ja sam bila u soku jedno pola godine...I onda mi je neurolog ukazao na to da cak i 100 % zdrava osoba ukoliko bi krenula da sebe toliko psihicki zlostavlja i maltretira pitanjima o buducnosti i sta cu ja ako......bi verovatno ozbiljno ugrozila svoje zdravlje !!! NIKO NE ZNA STA GA CEKA !!!!NIKO!!!!!Ali to nije razlog da ne uzivamo i da se ne radujemo lepim stvarima...Ok.....dese mi se povremeno crne misli i faze ali opet to se desava SVIMA   :n14: :n14: :n14: Jednog muci zdravlje,drugog novac,treceg ljubav.......Svakom je njegova muka najveca !!! Ali u jedno sam sigurna: ZIVOT JE CUDESNO LEP

Van mreže Cika Djura

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: MS i strah
« Odgovor #3 poslato: Avgust 19, 2016, 03:09:57 posle podne »
Fiona mislim da je strah u pocetku neminovna pojava....Ja sam bila u soku jedno pola godine...I onda mi je neurolog ukazao na to da cak i 100 % zdrava osoba ukoliko bi krenula da sebe toliko psihicki zlostavlja i maltretira pitanjima o buducnosti i sta cu ja ako......bi verovatno ozbiljno ugrozila svoje zdravlje !!! NIKO NE ZNA STA GA CEKA !!!!NIKO!!!!!Ali to nije razlog da ne uzivamo i da se ne radujemo lepim stvarima...Ok.....dese mi se povremeno crne misli i faze ali opet to se desava SVIMA   :n14: :n14: :n14: Jednog muci zdravlje,drugog novac,treceg ljubav.......Svakom je njegova muka najveca !!! Ali u jedno sam sigurna: ZIVOT JE CUDESNO LEP

Hvala Nensy035 na ovom odgovoru, i ja sam jedan od sveze dijagnostikovanih i prolazim kroz fazu strahova za buducnost.

Van mreže Машинка

  • Član
  • **
  • Poruke: 3437
  • Pol: Žena
  • Dg: МС
Odg: MS i strah
« Odgovor #4 poslato: Avgust 20, 2016, 06:58:22 pre podne »
Страх је био само у преиоду док ми је дете било баш мало. Сад бринем само уобичајене родитељске бриге.  ;)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.