Autor Tema: sto bi se reklo'pucanje na zivce'  (Pročitano 9580 puta)

Van mreže antontoni

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 11
sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« poslato: Decembar 26, 2014, 08:59:01 pre podne »
Pitanje glasi: kako se nosite sa stvarima koje vas izvedu iz takta? Meni to vec postaje veoma ozbiljan problem. Suvise cesto mi se desava da ne mogu da se iskontrolisem. Bojim se da cu postati agresivan prema ljudima u okolini. Za sada se sve zavrsava na galami i na tome da mi dodje da zaplacem koliko me neke cak i bezazlene stvari izbace iz koloseka. E sada mene zanima da li to uopste ima veze sa MS ili je uzrok tome neka od onih drugih dg. Trazio sam ovakvu temu ali je ne nadjoh pa se nadam da ne smeta sto sam otvorio novu.

Hendi-društvo

sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« poslato: Decembar 26, 2014, 08:59:01 pre podne »

Na mreži Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110036
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #1 poslato: Decembar 26, 2014, 10:55:15 pre podne »
Што сам старији, све је мање тога што може да ме избаци из такта. У принципу, пазим на своју "џигерицу". ;)

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #2 poslato: Decembar 26, 2014, 11:48:01 pre podne »
ne znam sta da ti kazem ,u mom slucaju nije tako,imam ms,ali sam mnogo smirenija,od mog supruga ,koji nema,na pr  :n14:

Van mreže antontoni

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #3 poslato: Decembar 26, 2014, 01:38:06 posle podne »
a upocetku,dok ste jos cekali i radili sve te analize vezane za dijagnostiku? ja evo cekam i cekam a zivci sve slabiji.neizvesnost me pojede. a to valjda ispoljavam na taj nacin sto pucam. mozda ce kada se sve to resi i kada budem znao sta je i kako je sve to i da prodje i da se vratim u normalu. jer sta je tu je.sa necim se i mora ziveti. eto sutra konacno idem da uradim studiju protoka likvora,zbog hidrocefalusa,pa cu tu bar po tom pitanju znati na cemu sam. ali i to je samo jedna od stvari. ono sto se tice dijagnostikovanja ms-a i dalje se ceka. analize likvora i verovatno ce uz put jos nesto da se pojavi ili da se proverava. a ono gore sto rekoh da cu se valjda vratiti u normalu,to ne bih znao da objasnim. ne bih znao da definisem sta u ovom slucaju znaci normala. sustina je u tome da ja pucam.imam dete od cetiri godine i divnu suprugu koja me razume i sto posto imam njihovu podrsku ali sam ipak svestan da oni najvise trpe,i moju bolest i moje zivce i moje stanje. ja hteo ne hteo moja sudbina je takva ali njih dvoje nisu to zasluzili.

Van mreže Čorba

  • Član
  • **
  • Poruke: 8360
  • Pol: Muškarac
  • Dg: ms,diskus henrija
  • Grad: POZEGA
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #4 poslato: Decembar 26, 2014, 01:43:38 posle podne »
to ti je sve od slucaja do slucaja,jbg svi mi pucamo samo neko odma sto je i dobro bar ja tako mislim a neko kasnije i onda ga beda opomene mene licno rokne po nogama,ko da sam u nekom betonu ili olovu? a jbg :m3:
sto god manje budes razmisljo o tome veruj mi biće ti bolje.

Van mreže antontoni

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 11
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #5 poslato: Decembar 27, 2014, 04:15:46 pre podne »
Jako malo spavam.zaspem i probudim se u neko doba i tako dokon vilenim.i razmisljam pozitivno i o lepim stvarima,ali misli vremenom same i neprimetno skrenu  i onda se misli o ovoj bedi. I tako iz noci u noc. I danju je lepo kada imas drustvo i podrsku pa se cak i zajebavam na konto svega.a onda se iznenada desii neka glupa i bazazlena stvar,neka sitnica,gest,rec...i pucam.rekao bi covek bez ikakvog razloga.sreca pa nisam agresivan u takvim situacijama.bar ne prema drugima.onda moram otici prosetati,provesti neko vreme kraj vode,na ulici,na groblju,jednostavno nema veze gde,samo da sam to vreme sam.

Van mreže Brat

  • Član
  • **
  • Poruke: 4089
  • Pol: Muškarac
  • MS
  • Dg: M S
  • Grad: Doboj, BiH
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #6 poslato: Decembar 27, 2014, 07:02:27 pre podne »
Nije da sam neki psiholog, ali mislim da sam odavno puk'o. Vise nista ne znam i ne mogu. Kad je neki vic smijesan ja se tako grcevito smijem da ga ne mogu ispricati, a kad je nesto tuzno, hocu da se rasplacem. Osim toga, sve mi smeta, pocev od planete Zemlje.  :n22:

Van mreže Čorba

  • Član
  • **
  • Poruke: 8360
  • Pol: Muškarac
  • Dg: ms,diskus henrija
  • Grad: POZEGA
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #7 poslato: Decembar 29, 2014, 10:29:53 pre podne »
Jako malo spavam.zaspem i probudim se u neko doba i tako dokon vilenim.i razmisljam pozitivno i o lepim stvarima,ali misli vremenom same i neprimetno skrenu  i onda se misli o ovoj bedi. I tako iz noci u noc. I danju je lepo kada imas drustvo i podrsku pa se cak i zajebavam na konto svega.a onda se iznenada desii neka glupa i bazazlena stvar,neka sitnica,gest,rec...i pucam.rekao bi covek bez ikakvog razloga.sreca pa nisam agresivan u takvim situacijama.bar ne prema drugima.onda moram otici prosetati,provesti neko vreme kraj vode,na ulici,na groblju,jednostavno nema veze gde,samo da sam to vreme sam.
ma dobar si ti samo ti setaj budi pored vode to ti je lek za dusu,treba covek nekad i da bude sam :ok:
za ovo skretanje misli na bedu, jbg sta drugo da ti kazem nisi sam u tome svima se to desava ja to priznajem za druge ne znam :n29:

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #8 poslato: Decembar 29, 2014, 11:47:12 pre podne »
vremenom ces se navici i prihvatiti  sve ..pokusaj da budes sto vise okruzen ljudima koje volis,imas podrsku porodice ,sto je najvaznije..kad zelis da budes sam ,osami se i radi stvari koje volis i koje te cine srecnim..a,sto se spavanja tice,pa to je normalno ,msm da svi imamo to iskustvo..neko vise ,neko manje.ali..

Van mreže Čorba

  • Član
  • **
  • Poruke: 8360
  • Pol: Muškarac
  • Dg: ms,diskus henrija
  • Grad: POZEGA
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #9 poslato: Decembar 29, 2014, 03:34:16 posle podne »
Tatijana citas mi misli ...udaj se za mene. :m3: :)hah :)hah :)hah

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #10 poslato: Decembar 30, 2014, 09:54:42 pre podne »
ahaa :)hah :)hah :)hah :)hah  cek,cek   :n9:  auu,misli su ti   n31  ..jel mogu da razmislim jos malo  :n20:

Van mreže Nensy035

  • Član
  • **
  • Poruke: 3638
  • Pol: Žena
  • Zivot je cudesno lep.
  • Dg: MS
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #11 poslato: Januar 09, 2015, 02:44:24 posle podne »
uh ja bih ovde knjigu mogla da napisem.....sto i nije iskljuceno....mozda jednog dana i stavim sve na papir....Ja vec godinama imam dijagnostikiovanu gospodjicu/ gospodju MS ali ja jos uvek to nisam prihvatila... :m3: :m3: :m3:

Van mreže Sara

  • Član
  • **
  • Poruke: 287
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #12 poslato: Januar 20, 2015, 10:43:07 posle podne »
Vremenom se naviknemo i naucimo da se "iskljucimo" iz situacije koja nas na bilo koji nacin ugrozava.Da neicrpnu energiju dajemo samo u "velikim bitkama",a da se u onim manjim stedimo i cekamo svoj trenutak.Strpljenje,vera i dragi nam ljudi pomazu da prevazidjemo skoro sve... ;)

Van mreže Машинка

  • Član
  • **
  • Poruke: 3437
  • Pol: Žena
  • Dg: МС
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #13 poslato: Januar 21, 2015, 11:59:35 pre podne »
Strpljenje,vera i dragi nam ljudi pomazu da prevazidjemo skoro sve... ;)
:ok:, а и не дам се бре ЗА ИНАТ!  :)hah :)hah

Van mreže Čorba

  • Član
  • **
  • Poruke: 8360
  • Pol: Muškarac
  • Dg: ms,diskus henrija
  • Grad: POZEGA
Odg: sto bi se reklo'pucanje na zivce'
« Odgovor #14 poslato: Januar 21, 2015, 03:58:14 posle podne »
u pravu si Saro al nesto manjka tih dragih i dobrih ljudi :m3:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.