Autor Tema: Vitamin D Protokol  (Pročitano 84373 puta)

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10209
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #195 poslato: Mart 28, 2018, 08:16:49 pre podne »
Bixi, ako mene pitaš, ja uzimam Mg hlorid iz naših apoteka u pakovanju od 33 grama koji se razmuti u litar rashlađene, a prethodno prokuvane vode

Hendi-društvo

Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #195 poslato: Mart 28, 2018, 08:16:49 pre podne »

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #196 poslato: Jul 07, 2018, 05:55:00 posle podne »

STUDIJA KOJA RAZMATRA VITAMIN D ZA OPORAVAK MIJELINA KOD MULTIPLE SKLEROZE

Prirodni protein u našem telu, plus vitamin D , jedan od lako dostupnih vitamina na planeti, ima potencijal za popravku oštećenja mijelinskog omotača kod ljudi sa multiplom sklerozom (MS), prema novoj studiji koju je sproveo Univerzitet Cambridge. Studija je objavljena u Journal of Cell Biology i pruža značajne dokaze da se vitamin D može koristiti u budućem medicinskom tretmanu MS.

Naučnici kompanije MS Society Cambridge Centre for Myelin Repair su istakli da kada proteinski protein receptora vitamina D upari sa postojećim proteinom koji se zove RXR gama receptor, za koji je već poznato da je uključen u popravku mijelina, zaštitni plašt oko naših nervnih vlakana.

Dodavanjem vitamina D izvornim ćelijama mozga gde su proteini prisutni, istraživači su otkrili da je količina proizvodnje oligodendrocita (ćelija za stvaranje mijelina) povećana za 80%. Kada je receptor vitamina D blokiran kako bi ga zaustavio, RXR gama proteina samo po sebi ne može stimulisati proizvodnju oligodendrocita.

"Ovaj rad pruža značajne dokaze da je vitamin D uključen u regeneraciju mielina kada se bolest započne", rekao je Robin Franklin, profesor iz MS društva Cambridge Centre for Myelin Repair i Wellcome Trust-Medical Research Council Stem Cell Institute, i koji je predvodio studiju, rekao je.

Profesor Franklin je rekao da ovo nedavno otkriće važnosti vitamina D u saradnji sa proteinima ima dalekosežni značaj za pronalaženje leka za MS. "Na godinama, naučnici traže način popravljanja oštećenja mijelina. Do sada je većina istraživanja o vitaminu D gledala na njegovu ulogu u uzroku bolesti. "

Franklin je rekao da njihov trenutni rad pruža vitalne dokaze da je vitamin D uključen u regeneraciju mijelina nakon što je MS započela. "U budućnosti smo mogli da vidimo lek za popravku mijelina koji funkcioniše ciljanjem receptora vitamina D", rekao je profesor Franklin.
http://drfarrah.online/study-looking-into-vitamin-d-for-repair-of-nerve-damage-in-multiple-sclerosis/

Van mreže Bixi

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #197 poslato: Jul 09, 2018, 04:04:14 posle podne »
Draga mr_Marija, tek sad videh tvoje poruke o vitaminu D. Nadam se da si dobro. I ja uskoto krece sa protokolom i zanimaju me tvoja iskustva podle 3 godine😉.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.