Autor Tema: Vitamin D Protokol  (Pročitano 85304 puta)

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27848
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #180 poslato: Avgust 01, 2017, 04:47:09 posle podne »
Voljela bih pročitati osvrte  od naših starih članova ,koji su više od 2 god na protokolu,... koja su njihova iskustva i zapažanja?

Hendi-društvo

Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #180 poslato: Avgust 01, 2017, 04:47:09 posle podne »

Van mreže 74

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #181 poslato: Avgust 07, 2017, 07:26:01 posle podne »
I mene isto zanima. Nadam se da im je svima toliko bolje da su zaboravili na ms i ovaj forum :)
Jedno praktično pitanje: a gde nabavljate vitamin d u tolikim količinama? Ja htela mužu da uzmem pakovanje kapsula od 10 000 jedinica, u apotekama kažu da nije dozvoljena prodaja takvih suplemenata, najviše što se može naći je 400.

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10219
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #182 poslato: Avgust 07, 2017, 08:54:35 posle podne »
ovde nabavljamo D3, kao i sve druge suplemente
https://www.iherb.com

Van mreže 74

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #183 poslato: Avgust 09, 2017, 09:43:32 posle podne »
Hvala  :ye: 

Van mreže M$

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #184 poslato: Septembar 12, 2017, 05:14:28 posle podne »
Djuro, slobodno uzimaj po 20 kapi dnevno, to je 10000 UI, što je preporučena doza za zdrave  :ok:

Mozda mi je promakao odgovor u ovoj temi, ali bih molio za malo pojasnjenje. Naime, meni je u junu, nakon zavrsene pulsne terapije, leboratorijski nalaz za Vitamin D 25 OH davao rezultat od 24,81 nmol/L. Sledeca tri meseca sam uzimao po sedam kapi Vigantola svako jutro.
Zbunjuje me taj broj kapi, kao i to da li uopste govorimo o istim vrednostima i parametrima. Za mene je sve ovo prilicno novo, pa slabo baratam svim detaljima... pa ne zamerita ako se ponavlja pitanje.
Dakle, ako sam uzimao 7 kapi dok mi je vitamin D bio na trecini minimalne vrednosti, kako sad da predjem na 20 ?

I da, sada uzimam po tri kapi svako jutro ... i rekao bih da osecam to smanjivanje, nekako sam skloniji brzem zamaranju pri hodu. Mozda je to, a mozda i nije... ko ce ga znati :)

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27848
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #185 poslato: Septembar 12, 2017, 06:58:24 posle podne »


Moj problem je multipla skleroza koja se vratila posle 17 godina mirovanja.
...

Koji su tada bili simptomi i problemi,...vid,hod,...?

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10219
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #186 poslato: Septembar 12, 2017, 09:18:27 posle podne »
Voljela bih pročitati osvrte  od naših starih članova ,koji su više od 2 god na protokolu,... koja su njihova iskustva i zapažanja?
prenosim sa fb svoja zapažanja i iskustva na protokolu iako sam samo 9 meseci na protokolu


Evo da napišem i ja par reči posle 9 meseci protokola (3 meseca na 70000, a 6 meseci na 80000). PTH je konačno pao na 11,9 (8-76), ostali rezultati su dobri kao i ranije, a ja se osećam lošije. Naime, ne mogu da prepešačim više od 500-600metara, a mogao sam pre protokola i mnogo više. Varenje i mokraćna bešika katastrofa, urgencija, inkontinencija..... I pored svega pun sam optimizma i vere u protokol i D3. Idemo u nove pobede. Evo i mojih rezultata





Van mreže M$

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #187 poslato: Septembar 12, 2017, 10:04:38 posle podne »

Koji su tada bili simptomi i problemi,...vid,hod,...?

Hod, i tada i sada. Samo sto sam zadnjih godina lutao za dijagnozom. Tacnom dijagnozom.

Van mreže arhandjel

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #188 poslato: Septembar 21, 2017, 10:46:25 pre podne »
Pozdrav drustvo,
nakon vise od 1,5 god terapije vit D protokol Dr Coimbra, uradio kontrolne MR.
Apsolutno nikakvih promena novih nema, stanje stabilno ( sto i jeste poenta terapije )

Odlicno se osecam i nemam nikakvih problema.


Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10219
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #189 poslato: Septembar 21, 2017, 12:27:20 posle podne »
 :ye: arhandjele
nadam da ću i ja moći jednog dana da napišem: odlično se osećam i nemam zdravstvenih problema

Van mreže arhandjel

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #190 poslato: Septembar 25, 2017, 12:19:36 posle podne »

  @senna , naravno da hoćeš biti bolje,  guraj, samo napred, zaboravi na Dg i samo pozitivno !!!!

Van mreže arhandjel

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #191 poslato: Septembar 25, 2017, 01:20:52 posle podne »

 Još malo o terapiji vit D......
A da nije iz Brazila ili youtube, obzirom da sam pročitao kako se ljudi plaše vit D itd

http://www.cam.ac.uk/research/news/vitamin-d-could-repair-nerve-damage-in-multiple-sclerosis-study-suggests

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10219
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #192 poslato: Septembar 25, 2017, 03:20:09 posle podne »
  @senna , naravno da hoćeš biti bolje,  guraj, samo napred, zaboravi na Dg i samo pozitivno !!!!
nadam se arhandjele
a dijagnozu zaboravim svaki put kad sednem, ali je se setim svaki put kad ustanem

Van mreže Bixi

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #193 poslato: Mart 27, 2018, 06:30:27 posle podne »
Drago mi je da fino zivis. Zanima mr koji si Mg hlorid uzimao oralno? Pozz

Van mreže Bixi

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Vitamin D Protokol
« Odgovor #194 poslato: Mart 28, 2018, 04:11:53 pre podne »
Drago mi je da fino zivis. Zanima mr koji si Mg hlorid uzimao oralno? Pozz

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.