Autor Tema: Razvod braka i ostalo...  (Pročitano 2206 puta)

Van mreže bedazzled

  • Član
  • **
  • Poruke: 45
  • Pol: Muškarac
  • Bad in the game!
  • Dg: Poliomyelitis
Razvod braka i ostalo...
« poslato: Oktobar 21, 2014, 03:02:41 pre podne »
Na zalost posle 6god braka dosao sam u situaciju da zena ne zeli vise zajednicu,da ne bi prepricavao privatne stvari,bilo kako bilo zeli razvod a mene sledece zanima: Prvo,ne znam da li je ovo mesto za ovu temu ali nisam nasao nista slicno gde bi postavio ova pitanja,najvise bi voleo da se jave oni koji su imali slicna iskustva da bi znao sta me od prilike ocekuje,elem: U braku sam od 2009.godine imamo sina,hvala bogu od 5god. Zena ima svoj stan koji je njena licna imovina iz nasledstva stecena pre vencanja,za ovo vremem odplatila je moj jedan kredit,ja sam digao u medjuvremenu 3 i sad imam da odplacujem jedan jos 8god  :m1: Imam auto koji se vodi na na mene ali je stecen u braku i ako podvlacim ona nije i ne radi ni sada nigde(sada trenutno radi ali na crno,nije prijavljena) tj ziveli smo od mojih primanja tj tudje nege i pomoci+porodicna penzija na osnovu 100% invalidnosti! Zeli sporazumni razvod,medjutim deluje mi da ipak zeli jos nesto vise ,pa me sad zapitkuje za alimentaciju i ako cu cuvati dete svaki dan od pola 6h ujutru do pola 6h uvece??? Od imovine na sebe osim auta nemam nista jel sam kucu koju sam imao prodao i to naravno je otislo na tekucu potrosnju(kuca je bila na selu i nije mogla da se kupi neka druga nekretnina,ipak suma nije bila mala negde oko 7000e),to su cinjenice... Mene interesuje kako to ide sad sa detetom do koga mi je jako stalo i ako ona sad prica jel joj odgovara da ga ja cuvam,sta ce biti u buducnosti tj iz prakse kakvu odluku sud obicno donese u ovakvim slucajevima? Znaci ja imam primanja oko 34000din minus 8000din mesecna rata za kredit koji je uzet u zajednici,ona zvanicno,ima deciji dodatak 2600din i svoju nekretninu,dok ja ne raspolazem nekretninom! Zarad svog deteta,cu iznajmiti omanji stan da bi bio sa njim posto mi je jako tesko bez njega,medjutim ne znam kako ce sud reagovati na sve ovo? I ,ako cu koliko god mogu da pomazem sinu,samim tim sto cu ga cuvati svaki dan,naravno i novcano,pitanje je dali cu i imati,ako se uzme u obzir kirija+troskovi+zivot,da li ona moze da dobije alimentaciju? Nije da ja nebi voleo da placam,nego jednstavno nebi imao odkuda,takodje me jako interesuje bez obzira na sporazumni dogovor oko razvoda kakav stav sud moze da zauzme oko deteta i mog vidjenja sa njim,to pitam najvise jer se plasim da ako mi ga daju da ga vidjam isuvise retko,da ce ova moja to da iskoristi da kad joj ne odgovora,da igra na tu loptu i tako bi ja ustvari morao da ga vidjam onoliko koliko sud odredi a mene najvise interesuje,s obzirom na moju situaciju,koliko bi to uopste bilo? da,se razumemo,koliko ja znam ovaj moj slucaj razvoda nema veze sa mojim invalidetetom,mada sve je moguce,nije ni neverstvo vec jednostavno zena odjednom promeni svest o tome da sebe vidi kao samostalnu bez mene i obaveza ,prosto neverovatno ali eto na moju zalost se bas meni desava,a bilo je ko na filmu zadnjih 5godina i zato me je sve ovo zateklo a mogucnost da se sredi situacija ne postoji,pa ako ima neko rad da odgovori na moja pitanja,bio bi mu zahvalan... pozzz

Hendi-društvo

Razvod braka i ostalo...
« poslato: Oktobar 21, 2014, 03:02:41 pre podne »

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.