Autor Tema: Planinarenje, visokogorstvo, trekking  (Pročitano 4758 puta)

Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Planinarenje, visokogorstvo, trekking
« poslato: Februar 24, 2014, 04:20:23 posle podne »
Zfdravo,

ne znam d alis e neo od vas bavi planinarenjem, mislim ni ja se ne bavim jos ali namera je tu jer nekako od svvih sportova ovo je izazovno prilicno i sam boravak u prirodi koristi pa tako....


Hendi-društvo

Planinarenje, visokogorstvo, trekking
« poslato: Februar 24, 2014, 04:20:23 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Planinarenje, visokogorstvo, trekking
« Odgovor #1 poslato: Februar 24, 2014, 10:26:45 posle podne »
 :)hah
Матори, извини. За већину овде присутних, планинарење је и пењање на први спрат.
За једну особу знам да може јер је она здрава а ово остало, где сам и ја ... планинарење, можда само као жеља.

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: Planinarenje, visokogorstvo, trekking
« Odgovor #2 poslato: Februar 24, 2014, 10:30:03 posle podne »
planinarenje volim ma vraga volim i rado ga se sećam.   :n22: :)hah

Van mreže Ljubomir

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2036
  • Pol: Muškarac
Odg: Planinarenje, visokogorstvo, trekking
« Odgovor #3 poslato: Februar 25, 2014, 07:47:50 posle podne »
 Ja pokušavam da planinarim...

Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Planinarenje, visokogorstvo, trekking
« Odgovor #4 poslato: Februar 26, 2014, 12:27:26 pre podne »
Dobri su vam odgovori a inace ok, kapiram ali ovo je nekako sport koji  se  u Srbiji vecinom okrenuo ka boravku u prirodi, laganim setnjama i mogu vam reci da mis e svidja a inace ne znam, bavio sam se kick boxingom ali tada sam uzeimao neke lekice od kojih sam bio superioran kako danas njih nemam tako moram traziti alternativu.

Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Planinarenje, visokogorstvo, trekking
« Odgovor #5 poslato: Februar 26, 2014, 12:33:58 pre podne »
:)hah
Матори, извини. За већину овде присутних, планинарење је и пењање на први спрат.
За једну особу знам да може јер је она здрава а ово остало, где сам и ја ... планинарење, можда само као жеља.

Haha prvi sprat, ok fazon  inace  sebe smatram zdravim i ako sam autiran dosta ali ko ga  sta, vazno je truditi se, druziti , poenta :)

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Planinarenje, visokogorstvo, trekking
« Odgovor #6 poslato: Februar 26, 2014, 08:04:16 pre podne »
planinarenje volim ma vraga volim i rado ga se sećam.   :n22: :)hah
Secam ga se i ja, bese divno  :D Bas pre tri veceri posle setnje od pedesetak metara opricavah coveku gde bi se sve popela  :n11:

Van mreže Ljubomir

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2036
  • Pol: Muškarac
Odg: Planinarenje, visokogorstvo, trekking
« Odgovor #7 poslato: Februar 26, 2014, 08:29:28 posle podne »
Ja pokušavam da planinarim...

 da nastavim. Obožavam planinarenje, sve u vezi toga, volim što nije takmičarski sport(uklapa se u moju životnu filozofiju), utiče blagotvorno na telo i psihu, odvija se u prirodi, upoznajete nove ljude, možete da idete i solo(mada nije preporučljivo), bude zanimljivo ako se bavite fotografijom,itd.
   Ja sam prvi put bio pre par godina, sa jednim drugom koji je tada redovno planinario, na turi sa jednim planinarskim društvom, bili smo i par puta sami ili sa još nekim kolegama, a i ja sam išao sam  sa grupom planinara u organizaciji planinarskog društva.
   Na žalost, ne mogu da se pohvalim da imam neko iskustvo jer sam bio samo desetak puta, moj problem je što ili nemam vremena (energije) ili mi ne pasuje sama tura tj. teška je ili nemam prevoz. Nekad je problem i novac jer potrošim skoro 1000-ku što na prevoz, što na hranu i ostalo...
   Planinarim na Fruškoj Gori. A živim 30km od NS. Znači, potrošim 2-3 sata na prevoz na planinu, toliko i nazad. Sama tura traje 5-6 sati, za mene ceo dan. Sledećeg dana se odmaram.
   Inače, invalid sam 70%, mogućnosti su mi ograničene ali uspevam da relativno normalno planinarim, samo treba odabrati odgovarajuću grupu, jer ih ima što idu prilično brzo, tako da treba imati kondicije, a mi "obični" idemo nedeljom sa PD Železničar, oni čekaju najsporije a često imaju i lagane ture.
  Koga zanima, može da pronadje sajtove planinarskih društava i da se informiše detaljnije, napr o opremi, cipelama...
   

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110038
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Planinarenje, visokogorstvo, trekking
« Odgovor #8 poslato: Februar 26, 2014, 10:59:46 posle podne »
volim što nije takmičarski sport(uklapa se u moju životnu filozofiju), utiče blagotvorno na telo i psihu, odvija se u prirodi, upoznajete nove ljude, možete da idete i solo(mada nije preporučljivo), bude zanimljivo ako se bavite fotografijom,itd.


 :ok:

Могао би да покажеш неку фотку. ;)

Van mreže Laufer

  • Član
  • **
  • Poruke: 31
Odg: Planinarenje, visokogorstvo, trekking
« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2014, 12:39:02 posle podne »
da nastavim. Obožavam planinarenje, sve u vezi toga, volim što nije takmičarski sport(uklapa se u moju životnu filozofiju), utiče blagotvorno na telo i psihu, odvija se u prirodi, upoznajete nove ljude, možete da idete i solo(mada nije preporučljivo), bude zanimljivo ako se bavite fotografijom,itd.
   Ja sam prvi put bio pre par godina, sa jednim drugom koji je tada redovno planinario, na turi sa jednim planinarskim društvom, bili smo i par puta sami ili sa još nekim kolegama, a i ja sam išao sam  sa grupom planinara u organizaciji planinarskog društva.
   Na žalost, ne mogu da se pohvalim da imam neko iskustvo jer sam bio samo desetak puta, moj problem je što ili nemam vremena (energije) ili mi ne pasuje sama tura tj. teška je ili nemam prevoz. Nekad je problem i novac jer potrošim skoro 1000-ku što na prevoz, što na hranu i ostalo...
   Planinarim na Fruškoj Gori. A živim 30km od NS. Znači, potrošim 2-3 sata na prevoz na planinu, toliko i nazad. Sama tura traje 5-6 sati, za mene ceo dan. Sledećeg dana se odmaram.
   Inače, invalid sam 70%, mogućnosti su mi ograničene ali uspevam da relativno normalno planinarim, samo treba odabrati odgovarajuću grupu, jer ih ima što idu prilično brzo, tako da treba imati kondicije, a mi "obični" idemo nedeljom sa PD Železničar, oni čekaju najsporije a često imaju i lagane ture.
  Koga zanima, može da pronadje sajtove planinarskih društava i da se informiše detaljnije, napr o opremi, cipelama...
 

Pa bravo!

Upravo se radi o tome, boravak u prirodi i bez nekog tammicenja!
Sto se mene tice, svakog dana predjem od 5 do 8 km kako bih nabio kondiciju jer bez nje u planini ne moze se nista i nije isto kada se hoda po asfaltu i po makadamu, potrebno je 3 puta vise snage odmah ali ok, cesta su odmaranja pa se to nadoknadi.

Imas moju podrsku.


 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.