Autor Tema: Diskus-hernija  (Pročitano 26436 puta)

Van mreže miks

  • Član
  • **
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
Diskus-hernija
« poslato: Septembar 29, 2013, 10:05:28 pre podne »
                                                                                                  Diskus hernija

    ...moze stvoriti velike probleme i tegobe a moze se leciti dosta uspesno ali treba biti uporan i probati razne metode.Sve sto tvrdim licno sam probao.
Imam nekoliko DH,u lumbalnom delu a i u vratnom.Bilo je pogorsanja da sam jedva hodao,misam mogao biti na nogama duze od minuta...Trpeo sam bolove...
   
  -Primao sam injekcije kortikosteroida (ima raznih,neke su veoma dobre),bilo je bitnih poboljsanja,posle 2 inekcije koje sam dobio za 10-ak dana ,problem je nestao na neko vreme.Injekcije se mogu davati direktno na obolelo mesto ili u "debelo meso".Cuo sam da neki ljudi  svakih nekoliko meseci dobijaju(posto se ne sme mnogo davati)dobijaju i ima rezultata.
-Kiroprakticari su mi ponekad pomogli,ali treba biti oprezan i odabrati strucnog
-"Najdanovi krugovi" su mi malo pomogli,a cuo sam od nekih da su se izlecili na neko vreme...Jedan momak mi je rekao da je izbegao operaciju.Treba ici u "krugove" po odredjenom rasporedu.
                                                                                   
                                                                                              Sta mi je pomoglo?

                                                             Da li je moguce "popraviti" ostecenu hrskavicu izmedju prsljenova?
                                               

Skoro svi lekari kazu da ne moze,samo neki kazu mozda moze malo.To malo moze biti veoma bitno da se coveku normalizuje zivot.
1.Uzimao sam razne kapsule za obnavljanje hrskavice,ima ih jeftinijih i skupljih,zivotinjskog i biljnog porekla.Probao sam svasta,neke su dale rezultate.I sada ih koristim
2.Koristio sam i koristim magnetni pojas.Ima ih raznih,treba uzeti originalne a ne sve i svasta.
3.Koristio sam neke uloske za tabane sa magnetima.Oni direktno ne uticu puno ali mogu mozda malo popraviti drzanje tela,olaksati hodanje...
4.Ono sto je VEOMA VAZNO su VEZBE!
5.Ponekad i obicno grejanje(termofor ili vruca voda u plasticnoj boci) moze dati veoma dobre rezultate,ali treba biti oprezan jer ne valja uvek grejati,kada je upala i sl.

  Treba biti veoma uporan,jer kod DH uglavnom lecenje traje dugo.Desava se da prolaze meseci i meseci bez poboljsanja tako da ljudi prestanu da uzimaju kapsule,ne nose pojas,a narocito se lako prestaje
sa vezbama.Meni je  bilo za nijansu bolje posle 3-5 meseci.Nisam prekidao nego sam nastavio.Vezbe radim uglavnom svaki dan, i kad mi je dobro ...

    Postoje odredjene vezbe koje sam naucio od lekara a neke sam sam smislio.Nisam napisao nazive lekova,gde kupitii dr. jer kad napisem onda me moderator cenzurise ili obrise tekst jer je reklamiranje zabranjeno. Ako nekog zanima neka mi se obrati porukom ili e-mail-om,svakom cu dati sve informacije o vezbama,telefonima odrinacija i poliklinika,kapsulama(ima ih u apotekama),injekcijama,
pojasevima itd.
                                                       
                                                                              Sledece metode lecenja nisam probao...

....ali po iskustvima mnogih ljudi,rezultati su veoma dobri.

   1.Postoje jos neke terapije,magneti odredjene jacine se stvaljaju neko vreme ne odgoverajuce mesto.Dr. Dusanka,ordinacija je u BG
  2.Nov metod lecenja ne samo DH vec i drigih bolesti na poliklinici ".Izvadi se mala kolicina krvi,"miksuje" se,obradjuje i ubrizgava na odredjeno mesto,podstice regeneraciju.Vec 10-ak godina se primenjuje u svetu a od skora i kod nas
Lečenje bolova u zglobovima zbog osteoartritlsa (I - III stepena ) bolova u leđima, kao i povreda tetiva, ligamenata i mišića, u kombinaciji sa ili bez operativnog tretmana"
   
 

Hendi-društvo

Diskus-hernija
« poslato: Septembar 29, 2013, 10:05:28 pre podne »

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Diskus-hernija
« Odgovor #1 poslato: Septembar 29, 2013, 01:48:04 posle podne »
Hvala na ovim informacijama,Miks.ja moram otici da snimim lumbalni deo,jer sumnjam na dh..ali sve to moze biti i ms kod mene..provericu..

Van mreže miks

  • Član
  • **
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
Odg: Diskus-hernija
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 06, 2013, 10:23:44 pre podne »
   Postoje 3 nacina za snimanje..
   1.Rentgen-lako je doci do njega,svuda ga ima i najjeftiniji je...Ali...Rendgen ne moze precizno  da snimi DH,vec samo neke promene...
   2.Skener(CT)-Bolje  i preciznije snima od rentgena ali kako cujem emituje stetno zracenje
   3.Magnetna rezonanca(MR)-Najbolje i najpreciznije snima,nema zracenja ali je i najskuplje..a ako se ide o trosku drzave,moze se i dugo cekati

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Diskus-hernija
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 07, 2013, 12:28:02 posle podne »
Moje prvo snimanje je bio rendgen koji ama bas nista nije pokazao, vec potpuno zdravu kicmu, a ja jedva pokretna. Par meseci kasnije MR i tri diskusa, jedan pred pucanjem.

Van mreže miks

  • Član
  • **
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
Odg: Diskus-hernija
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 07, 2013, 04:12:10 posle podne »
 "Par meseci kasnije MR i tri diskusa, jedan pred pucanjem."


-Sta 3 diskusa?Da li 3 diskus-hernije?
-Kako ti je sada?Lecis li se?

Tacno je da rentgen uglavnom ne vredi.Magnetna rezonanca(MR) je najbolji  nacin...

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Diskus-hernija
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 07, 2013, 07:36:22 posle podne »
Da, tri diskus hernije. Lecim se medikamentozno jer mi neurohirurg nikako nije preporucivao operaciju u kombinaciji sa Ms-om, a njemu verujem.
Jedina olaksavajuca okolnost je neurologu posto mnoge simptome moje "osnovne" bolesti pripisuje DH, mozda je i u pravu  :m3:
Vidim da si ti koristio kapsule za obnavljanje hrskavice. Ja koristim vec par godina tri meseca, pa tri meseca pauze kapsule za obnavljanje nerva u korenu. I jos neke prirodne stvarcice, sve prepisano od neurohirurga.

Van mreže miks

  • Član
  • **
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
Odg: Diskus-hernija
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 12, 2013, 09:40:33 pre podne »
     -Probaj da nosis magnetni pojas(ne duze od 8 sati dnevno).Bolje je uzeti originalne ,sa magnetima odgovarajuce jacine, nego neke sa buvljaka
     -Pitaj lekara da ti da injekcije kortikosteroida

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Diskus-hernija
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 12, 2013, 12:07:27 posle podne »
Mix,na kakav magnetni pojas mislis?sto se tice kortikosteroida mi se trudimo da h izbegnemo sto vise mozemo,baszato sto nas time kljukaju zbog ms,nase osnovne bolesti .

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Diskus-hernija
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 12, 2013, 12:57:48 posle podne »
MAgnetni pojas je odlicna stvar. Nemam ga, ali pozajmljivala sam, proizvodjac je neka americka firma, ne mogu da se setim koja. Pomagao mi je u svakom slucaju.
S' obzirom na to da sam vec 4-5 dana ukocena potpuno razmisljala sam da odem malo da se bockam, ali vidim da polako popusta, tako da cu verovatno izbeci inekcije. Nije mi se ovo desilo vec 2-3 godine sa ledjima, ali ne moze vecito da se izbegava.
Koji koktel tebi obicno daju. Ja dobijem Dexason, Bensendin, vit C, beviplex ili OHB kako kad sto se tice vitamina  :m3:

Van mreže miks

  • Član
  • **
  • Poruke: 16
  • Pol: Muškarac
Odg: Diskus-hernija
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 12, 2013, 09:02:58 posle podne »
  Magnetnih pojaseva ima jako mnogo...Prodaje se sve i svasta...Mozda vredi probati "bioklinikin"

  Kada su u pitanju injekcije kortikosteroida,tu treba pronaci strucnog lekara,ali ne samo po diplomi,vec one koji primenjuju takav nacin lecenja.Neki lekari daju 2 za 10 dana,neki cak 4 za nekoliko dana ali posle daju tek za godinu dana,tj. 4 u toku godine
  DIPROPHOS injekcije,nisu skupe.

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Diskus-hernija
« Odgovor #10 poslato: Novembar 02, 2013, 12:08:44 pre podne »
Procitajte malo o akademiku, profesoru iz Skoplja Angel Dzambazovskom,koji je bio sef klinike u Zirihu..pogledajte i www.physiotherapy.mk  Covjek je genijalac.....

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Diskus-hernija
« Odgovor #11 poslato: Januar 13, 2019, 07:25:17 posle podne »
Da se upisem ovde.Bila na manetnoj Ls kicme i imam diskus h.koja je iscurila ka napred (sta god to znacilo).28.idem kod neurohirurga da vidim sta dalje.Bol je grozan unazad par meseci,a leva noga i bolna i slaba.Neurolog kaze da je od kicme.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.