Dg > Ankete

АНКЕТА: Дислексија

(1/3) > >>

Sklerozica:

--- Citat ---Дислексија је поремећај способности читања или разумевања прочитаног,[1] уз очувану сензорну и општу способност. Поремећај вештина читања и писања, често са тенденцијом да се изокрећу слова или речи док се чита или пише или да се не примећују одређена слова или речи. Дислексија може да буде наследна али и не мора бити. Такође може да се јави и у свим нивоима интелигенције
--- Kraj citata ---

Линк

Кратак извод са википедије и питање.

Наиме, већ пар година уназад примећујем проблем у писању и нешто мало у читању. Када помињем писање, ту рачунам и ово куцкање по дугмићима али и писање руком. Прескакање слова и речи, замена места словима у једној речи, бркање редоследа речи итд.

Да ли се то дешава и вама?
Ако вас не мрзи, напишите нешто о томе да не буде само кликтање у анкети.  ;)

naca:
ne mrzi me naprotiv :)
imam par godina unazat te probleme :-\
odavno ne pišem olovkom,ne mogu da je držim kako treba,jedva se potpišem kad se mora... :n22:
no to nije,to o čemu je reč

brkam slova u kucanju, u jednoj reči,ubeđena da sam pravilno napisala,pa se vraćam više puta da se ispravim
sve šta si nabrojao,dešava mi se
čitanje...isto, čitam ubeđena da sam pravilmo pročitala,kad ono ...
ispada kao da čitam napamet,al nije
skoro da se posvađam,ubeđena da sam u pravu  :-\
kao gore pomenuto,isto mi se dešava i s govorom,permutujem slova u reči,reči u rečenici i smešim se što sam je lepo rekla,a ono  :n22:
eto,nisi sam u ovome  :n14:

Sklerozica:
У читању ми и није толико страшно колико је писању. Ајд на компу и још некако. Ако видим, исправим али оловка ... па то је зло.
Можда би било боље када бих је више користио.

naca:
ne hvatam se za nju ič,ispada mi iz ruke,desna...batalila uglavnom
pa samo da vidiš,dete od 2 god mi nije ravno kad moram da ostavim poruku nekom od ukućana :-\
ako možeš da je držiš piši  :)

Brat:
Vec dugo nisam u stanju da drzim olovku, ali mislim da to ne spada u ovu temu.
Potpisujem se samo kad moram, a i to nije ni na sta nalik :n24:

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.
Idi na punu verziju