Autor Tema: Skolioza - diskusije  (Pročitano 36835 puta)

Van mreže Mama

  • Član
  • **
  • Poruke: 348
  • Pol: Žena
  • Kakav radostan dan!!!!
Skolioza - diskusije
« poslato: Januar 26, 2008, 05:47:36 posle podne »
Napokon... Dakle, pozdrav svima :a7: Veoma sam srećna što ću moći da razmenim mišljenja i podršku sa vama!

 S obzirom na to da moja ćera ima kombinovanu skoliozu oko 10 stepeni i da lekari sa Banjice kažu da treba da se trudimo da vežbama plivanja zadržimo bolest na istom nivou, interesuje me koji još sport pozitivno utiče na jačanje mišića, jer u našem gradu ne postoji zatvoreni bazen? Kažu-gimnastika nikako, zbog karakterističnog izvijanja tela u lumbalnom delu kičme(Tiin citat sam čitala hiljadu puta pre nego što sam skupila hrabrost da postanem član hendi-društva)? U CENTARSM-u  smo nabavili CD sa ciljanim vežbama, ali dete pokazuje otpor, pa bih je dok je mlađa motivisala nekim drugim sportom.

Dalje, lekari sa Banjice su rekli da dete nema "kraću" nogu, ali je potvrđen pad karlice za 10 stepeni. Da li to znači da će karlica da rotira? Da li se i deci od 7-8 godina i sa tom vrstom deformiteta prepisuju mideri?

Inače znam da treba  intenzivno pratiti razvoj deteta u periodu puberteta, ali nekako mi se čini da joj je grudni koš na levoj strani malo izbačen, a u pretklonu mi se čini da nema problema (osim kad je stavim pred ogledalo pa tako uradimo pretklon)!

Hendi-društvo

Skolioza - diskusije
« poslato: Januar 26, 2008, 05:47:36 posle podne »

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2008, 04:44:54 pre podne »

Mamad, evo za pocetak par ideja.
Sto se sporta tice stvarno je plivanje najbolji ali posto nema mogucnosti onda nista od toga.
Sto se vezbi sa Banjice tice, to je totalna glupost, secam se kad sam ja isla, i skolioze i kifoze i svi poremecaji sa kicmom rade iste vezbe, sto je van pameti! Naime, svaka krivina zahteva drugacije vezbe, forsiranje jedne odredjene strane i sl. Bitno je i da ne radi vezbe koje zahtevaju povijanje kicme u nazad jer to samo pogorsava krivinu! Saginjanje napred je ok.
Vezbe joge su odlicne ili pilatesa ali iskljucivo uz individualni rad strucnjaka (fizio terapeuta ili fizijatra, mada nisu svi oni i strucnjaci)!
JAKO su vazne vezbe disanja!!!!
Sto se sporta tice, mozda bi joj kosarka bila zanimljiva, to su pokreti koji zahtevaju stalno istezanje! U vezi toga obavezno stavite u kuci neku sipku o koju bi mogla da se "kaci" i isteze (najboje u okviru vrata pa da se isteze u prolazu (istezite se i vi pa ce i ona to lakse prihvatiti i navici se))!
Meni licno je najveci problem u karlicnom delu pa sam razmisljala da vezbam trbusni ples jer je on idealan za razmrdavanje i jacanje tog dela. Ovo nikako nisam sigurna da ona sme ali ako se lekar slozi mozda bi joj bilo zanimljivo!
Midere i gips stavljaju i u njenom uzrastu ali mogu da se kladim da ce biti problema da ga nosi .... ali vredi pokusati! Ja sam nosila midere ali mi je tek gips koji sam nosila 2 X 3 meseca malo pomogao!

Postoje jos neke cake .... da se na jednu cipelu (papucu, patiku ....) stavi dupla guma i to prilicno olaksava i pomaze prilikom hoda, a i dobro je za ispravljanje krivine, ali na koju nogu to mora strucnjak da kaze!!!
Prilikom spavanja bilo bi dobro da se navikne da spava sa jastukom (nekim manjim) izmedju kolena koji ce drzati noge paralelno i u ravni sa kukovima! Treba izbegavati spavanje na stomaku a ako bas mora OBAVEZNO sa jastukom ispod kukova!!!
Ja spavam jos sa jastukom za ruke (zagrlim jastuk) a imam i jedan koji stavljam pod krivinu kad spavam na strani gde je krivina (jastukom je u stvari ispravljam ali nemojte ovo da pokusavate jer nisam sigurna da bi u vasem slucaju bilo korisno).
Takodje imam i jedan jastuk "za pod guzicu"  :D, stavljam ga samo pod jedan guz, to me drzi pravom dok sedim i mnogo olaksava sedenje!
Ne bi trebala da sedi prekrstenih nogu ali onako "muski" je ok! Takodje ni onako ~~~ da zabaci obe noge na istu stranu! Ako je u asimetricnom polozaju to moze biti samo polozaj koji ispravlja krvinu, nikako bilo koji! A taj polozaj je cesto najneudobniji!

Ovo je neko moje iskustvo koje niposto ne trebas da preslikas jer, opet ponavljam, svaka krivina je drugacija i zahteva druge polozaje koji ispravljaju kicmu! Ja sam ti samo nabacala ideje da znas u kom pravcu da ides.
Dobra strana je to sto se taj njen problem moze potpuno korigovati! Bilo bi dobro da obidjete jos neke lekare osim one na Banjici, ja ih licno jako malo cenim a poznajemo se 25 godina! Mene leci ( i pomaze) doktorka koja ne radi u drzavnim bolnicama i zahvaljujuci njoj ( i Bogu, naravno) ja sam koliko-toliko pokretna!

Od terapija ja imam laser i akupunkturu kao i trakcije! Trakcije su MNOGO dobra stvar, u pitanju je sto za istezanje i ako ga ima u vasem gradu to bi svakako trebalo da praktikujete!

Mislim da je u svakom slucaju njoj potrebna podrska da bi prihvatila sve to i da bi radila na sebi! Ako mozes vezbaj sa njom, istezite se zajedno (takmicite se ko moze duze npr. i sl.), skacite, igrajte .... bice joj lakse u drustvu!

Ja vas obe podrzavam  i drzim vam fige :cheers:!
Molim te obavezno javljaj razvoj dogadjaja, svacije iskustvo je dobra skola!!

Van mreže Mama

  • Član
  • **
  • Poruke: 348
  • Pol: Žena
  • Kakav radostan dan!!!!
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #2 poslato: Februar 08, 2008, 04:25:10 posle podne »
Dakle ovako:
 Šipku imamo, i u našem gradu u  RH centru su nam rekli da Micika treba da se na njoj isteže, a u CentruSM u Beogradu su nam rekli da ne sme, iz istog razloga zbog kog  ne sme da trenira gimnastiku - kičma se povija unazad. Tako da ja sada ne znam kome carstvu...

U Footpoint centru, isto u BG-u, smo izradili fantastične uloške (doduše po fantastičnoj ceni - ali vrede svaki dinar), i doktor joj je izdigao levi uložak, ali je rekao da ne očekujemo da će to rešiti problem kičme. Ipak, ulošci joj trebaju zbog spuštenih svodova, a to se koriguje sada dok još uvek raste i dok mišići pomažu kostima da zauzmu definitivan i pravilni položaj.

Što se spavanja tiče, uglavnom spava na leđima. Doduše, dugo smo svi u porodici spavali bez jastuka, ali joj sada prilagođavam visinu jastuka ubacivanjem i izbacivanjem vatelinskih kuglica.

 U CentruSM  nam je rečeno da ne sme da radi trbušnjake sa ispruženim nogama, već samo sa savijenim. To mi je logično, jer kad malo isprobam i sama, lakše se radi. Po toj logici joj stavljam više jastuka kada leškari i odmara popodne.

Kada kažeš da se problem može potpuno korigovati da li misliš na vežbe ili na sve skupa? U stvari Šta si tačno htela da kažeš? Ako znaš imena pouzdanih lekara ili već stručnjaka ili ordinacija napiši, ili ovde ili privatno, svejedno...

Šta se postiže laserom?

A podršku ima, i najviše volimo plivanje. Sada želi na ples, na karate, ide u muzičku školu... Ja smatram da je to previše, ali dok njoj prija, ja sam ZA!!!! I jedina sam MAMA iz komšiluka koja se igra sa klincima. Najviše volim lastiš i odbojku. U stvari, najviše volim kad klinci kažu Miciki da joj je mama super, i kad me komšinice gledaju sa terasa. Kad imaš klince, možeš da se igraš i u pesku do mile volje!!!!

HVALA na podrškama!  :a7: :a10: Micika i ja Ti želimo sve najbolje!!!! I naš dragi TATA, naravno! :a6: :a5:

Hvala što si dojavila kompijuterskom manijaku za problem.  :a18:Definitivno želim da budem samo MAMA!!!!

Do sledećeg ćaskanja :a2: :a17: a19

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #3 poslato: Februar 09, 2008, 01:39:09 pre podne »
Dakle ovako:
 Šipku imamo, i u našem gradu u  RH centru su nam rekli da Micika treba da se na njoj isteže, a u CentruSM u Beogradu su nam rekli da ne sme, iz istog razloga zbog kog  ne sme da trenira gimnastiku - kičma se povija unazad. Tako da ja sada ne znam kome carstvu...

Na sajtu CentarSM su u vezbe za skoliozu stavili vezbu u mideru gde se devojcica povija unazad a da se isteze sa sipkom ne sme, nije nego  >:(! Pritom se kicma prilikom istezanja ne povija u nazad osim ako se namerno ne krivis tako! Ja sam sigurna da je istezanje jako korisno i iskreno joj preporucujem da to radi kad god moze! Ako nadjete nekog u gradu sa stolom za trakciju isto preporucujem!

U Footpoint centru, isto u BG-u, smo izradili fantastične uloške (doduše po fantastičnoj ceni - ali vrede svaki dinar), i doktor joj je izdigao levi uložak, ali je rekao da ne očekujemo da će to rešiti problem kičme. Ipak, ulošci joj trebaju zbog spuštenih svodova, a to se koriguje sada dok još uvek raste i dok mišići pomažu kostima da zauzmu definitivan i pravilni položaj.

Sad si ti meni dala ideju :)! Ja sam jedno vreme imala dupli djon ali odavno vise to ne nosim a nije mi palo na pamet da mogu da nabavim neke uloske! Probacu da kontaktiram ovu firmu al tebe molim da mi napises cenu (moze i na priv. poruke) da znam da li uopste da ulazim u takve akcije! Ali ideja je sjajna .... i logicna  :D  :-[!

Što se spavanja tiče, uglavnom spava na leđima. Doduše, dugo smo svi u porodici spavali bez jastuka, ali joj sada prilagođavam visinu jastuka ubacivanjem i izbacivanjem vatelinskih kuglica.

Ja sam problem jastuka resila sa onim anatomskim ali ne volim sto je od sintetike. Volela bih da imam heljdin ali ne znam kakav je!

U CentruSM  nam je rečeno da ne sme da radi trbušnjake sa ispruženim nogama, već samo sa savijenim. To mi je logično, jer kad malo isprobam i sama, lakše se radi. Po toj logici joj stavljam više jastuka kada leškari i odmara popodne.

Uh ...... trbusnjaci! Trbusnjaci se rade savijenim nogama ali nikako ne sme da se podize u sedeci polozaj! Dovoljno je 10 cm od poda, polako, uz izdisaj (da ne govorim da moze i da radi u mestu, da ne ustaje, samo da napregne misice jer je tako mnooogo efektnije i misici vise "rade")! Eventualno da 2-3 sekunde ostane u tom polozaju ali da dise ravnomerno (tj. da nikako ne prekida disanje!)! Svaki drugi nacin rada moze biti cak jako stetan za kicmu!
Ovo ti pricam iz, kao sto rekoh, 25-ogodisnjeg iskustva! Pored ove skolioze od preko 100 stepeni imam i jos veci problem sa srcem tako da sam morala dobro prouciti i nauciti sve sto se tice vezbi! Mnogo toga sam probala i citala da bih na kraju znala sta donosi najvece rezultate!
Sad se setih, postoji jedna knjiga, zove se Joga za kicmu i u njoj su opisane fantasticne vezbe koje se mogu iskoristiti i za skoliozu (tu knjigu su svi moguci fizioterapeuti iskopirali od mene). Ako uspes da nabavis bila bi od koristi da je ima u zivotu i da koristi neke vezbe odatle (ako ne ja cu ti je iskopirati i poslati)! I kad pricam o Jogi, ne pricam o religiji, sekti, veri, produhovljenju ili bilo cemu slicnom, pricam o nacinu vezbanja koji je najzdraviji i najbolji i najefektniji! Hocu da kazem da je stvar u tome da se vise postize kada se vezba radi polako, pravilinim disanjem i koncentracijom na to sto se radi nego snagom!
Izvini ako ti ovo vec znas a ja ti sada pricam, ali osecam potrebu da ti prenesem svoje iskustvo, onakvo kakvo je, pa bolje i da cujes nesto sto vec znas nego da nesto propustimo!

Kada kažeš da se problem može potpuno korigovati da li misliš na vežbe ili na sve skupa? U stvari Šta si tačno htela da kažeš? Ako znaš imena pouzdanih lekara ili već stručnjaka ili ordinacija napiši, ili ovde ili privatno, svejedno...

Šta se postiže laserom?

Mislim na problem sa kicmom! Ona je jako mala i ako bude fizicki aktivna mislim da ce problem potpuno nestati! E da, sad se setih, jedan od razloga sto se meni kicma toliko iskrivila bio je i to sto sam ja bila jako mrsava! Bilo bi dobro da ne bude zgoljava (ko sto sam ja bila) da bi imala misice koji ce da drze kicmu pravo! U pubertetu ce jos rasti i razvijati se i bitno je samo da ima jake misice da drze kicmu i da joj vezbe postanu stil zivota, nesto kao hrana ili kupanje, potreba!
Ovde sad dolazi i prica o pravilnoj ishrani .....

Sto se lekara tice ja ti jedino mogu preporuciti moju doktorku posto se ona pokazala kao jedina sposobna da se uhvati u kostac sa ovako ekstremnom krivinom kao sto je moja. Na Banjici su mi dali bensedine i rekli da idem kuci i da ce mi biti jos gore a oni mi ne mogu pomoci jer oni mogu samo da operisu a posto mene ne smeju .... dakle- idi kuci i drogiraj se! Mozda vi sve vec znate, ne znam, ali ako zelite mogu vas spojiti sa mojom doktorkom kad dolazite u Bg. Dacu ti njeno ime i adresu samo moram da je pitam koje joj je novo prezime :) i koja je tacna adresa!

Laser-smanjenje bola, upale, zapaljenja, poboljsanje cirkulacije, energije celija itd.

A podršku ima, i najviše volimo plivanje. Sada želi na ples, na karate, ide u muzičku školu... Ja smatram da je to previše, ali dok njoj prija, ja sam ZA!!!! I jedina sam MAMA iz komšiluka koja se igra sa klincima. Najviše volim lastiš i odbojku. U stvari, najviše volim kad klinci kažu Miciki da joj je mama super, i kad me komšinice gledaju sa terasa. Kad imaš klince, možeš da se igraš i u pesku do mile volje!!!!

Nemas pojima koliko mi je drago sto ovo citam  :D :D :D :cheers:! I ja mislim da si ti super mama i da tvoja cerka ima srece sto si takva! Neka vam svo troje Bog da svako dobro :D!

Ples, plivanje, karate (sin moje prijateljice koji ima skoliozu isto trenira karate), muzicka, sve je to super. I ako pocne da menja zelje na 6 meseci nema veze, samo nek je aktivna!

A ovo za pesak, super ti je izgovor da se igras  mali1 mali1 mali1! Sigurno uzivas i u luna parkovima  :D!

Hvala što si dojavila kompijuterskom manijaku za problem.

Hahahaha, mislim da je nas drug Sklerozica taj kompjuterski manijak   ;) mali1!

Volela bih da ostanemo u kontaktu i da razmenjujemo iskustva  :)

Van mreže Mama

  • Član
  • **
  • Poruke: 348
  • Pol: Žena
  • Kakav radostan dan!!!!
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #4 poslato: Februar 11, 2008, 03:31:55 posle podne »
Prvo, IZVINJENJE što sam vam napravila haos ovde, ali dobro. Čovek se uči (logici) dok je (mozak) živ.

Sklerozica nije samo drug. On je i "Ooo SVEMOĆNI" drug-manijak. Bez njega ne bih bila MAMA. Mogli bi da se dogovorimo i o kompijuterskom "Kursu za manijake". To bi bila praaava dobit. Obostrana, nadam se. Ondak bih mogla da metim Garfildovu sličicu sa celim pečenim piletom na viljušci i rečenicu KISS THE COOK!!!!

Miciki se inače mnogo sviđa tvoja kuca sa cvetićem. Ona ludi za kucom sa reklame za Pronto Piumini. Ako bude imala ljubimca, kaže, on mora da izgleda samo kao ta kuca.

AND NOW WEATHER AND SPORTS!!!!

Cena uložaka i kompijuterskog pregleda - BAROPODOMETRIJA je bila 9000 din. u avgustu prošle godine. NJihov telefon je 011 3444 888, Smiljanićeva 4, BG, e-mail: footpcen@eunet.yu, a  doktor specijalista (i vlasnik) Ivan Butković. Naša iskustva sa njima su zaista divna. Razgovor sa doktorom je bio edukativan, realan, ali umirujuć. Pravo univerzitetsko predavanje i retorika.

Što se joge tiče, sve je OK!! Knjigu ćemo pokušati da pronadjemo, samo još napiši ime autora ili izdavačke kuće. Ako ne bude uspeha , lako ćemo da se dogovorimo.

Znam da je skolioza nepredvidiva. Ali kako to ne smeju da te operišu? Stvarno ne smeju zbog deformiteta unutrašnjih organa ili im je potrebna "podrška". Ništa ne razumem. A sa koliko to stepeni oni SMEJU da se uhvate u koštac? Kako je taj gips malo pomogao? Je li tvoja doktorka hirurg? Hoće li te ona operisati? I jesam li ja suviše radoznala? Još uvek malo znam o BONTONU vezanom za osobe sa hendikepom, ali eto dobre ideje za novu temu i prilike da nešto novo naučim. Nama su rekli na Banjici, ako vežba, to može pomoći, ali ne mora da znači. Ako je stavimo u te džidžu-bidže, to može pomoći, ali ne mora da znači. Prema tome - dabome. U se i u svoje kljuse....

Hvala za savete, bićemo u kontaktu, a za sve što nije u redu, odbij na neznanje!!!!

 :a2:
 

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #5 poslato: Februar 24, 2008, 03:00:38 pre podne »
Izvini Mama sto ne stizem nikako da ti odgovorim na pitanje, i sad sam samo na brzinu dosla samo da ti se javim da sam procitla odgovor i da ne brines za nista, odgovoricu ti na sva pitanja ali to zahteva malo vremena za sedeti ispred kompa a ja sam trenutno u jaakoo velikoj guzvi (koja ce se nadam se uskoro i zavrsiti ili cu ja flipnuti  :-\).

Knjiga se zove- YOGA ZA KICMU, autora: PARAMHANSA SWAMI MAHESHWARANANDA
E sad, ne mogu da nadjem gde pise ko je izdao, al evo nekih podataka sa kraja knjige:
Uredio i priredio:
S. Milicevic
Štampa:
NIŠRO "Dnevik", Novi Sad 1987
 Oslobodjeno placanja poreza na promet na osnovu Misljenja Pokrajnskog komiteta za obrazovanje i kulturu Br. 413-844 od 17.12.1986 i 9.02.1987

Van mreže Mama

  • Član
  • **
  • Poruke: 348
  • Pol: Žena
  • Kakav radostan dan!!!!
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #6 poslato: Mart 20, 2008, 10:17:03 pre podne »
Uja, Tia gde si?

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #7 poslato: Mart 22, 2008, 02:50:13 posle podne »
Preseljavam se, sredjujem stan, krecim, gradim, rusim, perem ....... i mnogo sam umorna  :'(

Van mreže Kića

  • Član
  • **
  • Poruke: 762
  • Кића
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #8 poslato: Mart 22, 2008, 07:53:19 posle podne »
Хоћу и ја да се играм у пескууууууууууу :cheers:

Чим Тиа заврши са својим обавезама (што ће надам се бити ускоро), долазимо нас двоје код вас и правац ПЕСАК!!! Реквизите (кантице, сита, лопатице, грабуље и остали пропратни материјал) ћемо свакако понети са собом! За то не бригајте! ;)

Ох, једва чекам тај дан да осване!
Само се питам ко ће имати храбрости да ме изведе из тог песка! Чик да видим и ту барабу! :-X


(извинте на офтопику) Слаб сам на песак! Млого ;)

ЈииииииииииииииииииииииПииииииииииииии :cheers:

Van mreže Mama

  • Član
  • **
  • Poruke: 348
  • Pol: Žena
  • Kakav radostan dan!!!!
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #9 poslato: Mart 24, 2008, 02:07:34 posle podne »



Ipiiiiiiiiiiiiii-jeeeeeeeeeeeeeee!!!!!!  :cheers: :cheers: :cheers: :cheers:
Obožavamo peskarenje!!! Dobro nam došli!!!!!

Samo da znaš Ki... neće baraba da te udalji od peska ;D.... Glavni konstruktor - Micika, će sigurno da nam naredi da donosimo vodu za kule!!!  sys Tako da po komandi, a i po starosnoj hijerarhiji naređenja moraju da se izvršavaju!!!  sys sys sys Ako ne volEš vodu, moraćeš da tražiš cveće za park!  ;D Al' dođe mu na isto - iz peska se ponekad M O R A ! ! ! !    ;)

Van mreže Tia

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 4918
  • Pol: Žena
  • Master of the Universe
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #10 poslato: April 26, 2008, 05:57:46 posle podne »

Znam da je skolioza nepredvidiva. Ali kako to ne smeju da te operišu? Stvarno ne smeju zbog deformiteta unutrašnjih organa ili im je potrebna "podrška". Ništa ne razumem. A sa koliko to stepeni oni SMEJU da se uhvate u koštac? Kako je taj gips malo pomogao? Je li tvoja doktorka hirurg? Hoće li te ona operisati? I jesam li ja suviše radoznala? Još uvek malo znam o BONTONU vezanom za osobe sa hendikepom, ali eto dobre ideje za novu temu i prilike da nešto novo naučim. Nama su rekli na Banjici, ako vežba, to može pomoći, ali ne mora da znači. Ako je stavimo u te džidžu-bidže, to može pomoći, ali ne mora da znači. Prema tome - dabome. U se i u svoje kljuse....

Hvala za savete, bićemo u kontaktu, a za sve što nije u redu, odbij na neznanje!!!!

 :a2:
 


Preselih se, izrintah se i juce mi je fizioterapeut i ucitelj yoge zabranio da rintam. Posto sam bila u fazonu -samo jos malo pa cu da odmorim, samo da zavrsim ovaj poslic, jos samo danas, nije to puno posla ..... par meseci, racun je, naravno stigao. Na racunu je pisalo: uzasni bolovi, nemogucnost da se ispravim, da dugo (par minuta) stojim i malaksalost! I tako, sad sam prinudjena da odmaram.
U odmor spada da napokon sednem i radim nesto i za kompom a ne da protrcim 10 minuta po forumu!
Napokon da ti odgovorim na pitanja!

Skoliozu su hteli da operisu jos kad je imala 50-ak stepeni ali nisu smeli jer mi kardiolog nije dao. Pored skolioze imam i urodjenu srcanu manu i trebala bih opet da je operisem, cetvrti put, ali hirurg koji treba da operise vec godinu dana-samo sto nije dosao, posto je svajcarac i vrlo trazen hirurg pa nikako da stigne! Poslednja informacija je da dolazi u junu ali ja to nikako ne bih volela, uzasava me i sama pomisao na operaciju leti   :'( i nadam se da ce odloziti za jesen.
Sto se midera tice, nosila sam ih ali mi nisu pomogli sto se tice zaustavljanja i smanjivanja skolioze. Sad imam jedan plasticni mider i kad ga obucem jako mi prija jedno sat-sat i po, malo rastereti misice!
Gips sam takodje nosila 2 puta po 3 meseca ali kad su mi ga stavili vec je bilo kasno pa je on samo malo usporio krivljenje kicme (a tad sam vec i prestala da rastem).
E sad, ovo je moje iskustvo i ne mora da bude uvek tako, pogotovu sto je Micika mala i sto ce jos ihahaj da raste! Licno mislim da je mnogo bolje da vezba i jaca misice nego da joj oni potpuno oslabe za vreme nosenja gipsa (ovde se moram ograditi kod slucajeva kad se krivina rapidno povecava i mora se po svaku cenu zaustaviti). I bitno ja da ima misice a ne da bude zgoljava kao sto sam ja bila, pa kicmu nije imalo sta ni da drzi i krivila se, krvila ....!

Proslo je dosta vremena, javnite nam kako ste i pitaj sta ti srce iste!
Pozdravi drustvo i napisi koju rec o sebi, kako si, kako odmice trudnoca ...

VELIKI POZDRAV ZA MICU
 :a7: :a10: :a7: :a10: :a7: :a10:

ps. evo par slicica kako sam se ja prosle godine na moru igrala u pesku, tek toliko da vidite da sam ozbiljan igrac i racunate na mene ;) :D!

                  

Van mreže Mama

  • Član
  • **
  • Poruke: 348
  • Pol: Žena
  • Kakav radostan dan!!!!
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #11 poslato: Jul 01, 2008, 07:05:12 posle podne »
Svaka ti čast!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! Ove rukotvorine su milota od života. Samo mi je krivo što i mi nismo bili sa tobom!!! :a8:

Nama je rsnuo kompijuter pre nekog vremena, a dijagnoza je bila valjda "Matična ploča mortus mortikus"! Bilo mi je došlo da sve :a18: Rekli su nam da im se to "Jednostavno dogodi". Na svu sreću sve je sačuvano, osim onog što je meni najvažnije: kolekcija e-mailova sa fotografijama moje mame i njenih rođaka iz Bosne, koje nije videla sto godina. Fotografije, na žalost, nisam prebacila na disk. Ja ni dan danas ne znam kako samo to nisu spasili, ali to spada u domen kompijuterski potkovanijih.  E sad, pošto ja mrzim da trošim vreme na kojekakva kompijuterska podešavanja, to je meni jako teško palo...mislim da sam zapala u kompijutersku depresiju.... Nisam pipala ništa danima. Pa, pošto su sada vrućine, a noge počele da otiču i bebac da pleše, volim da što više mirujem i uživam u bebinom ritmu i svom trbušnom plesu, učeći i "čavrljajući" sa raspoloženima sa druge strane ekrana (ili kako god se to kaže u ovim krugovima).

Tici kreće na plivanje 7. jula. Ovo je treći put da odlažu početak i već je nervozna. Dobro je, na pregledu nisu primetili pogoršanje, ali nisu ni radili Rg.

Prvi razred smo završili, naravno, opisno, dobili knjigu i cvet  :a5:(od mame i tate, NEGO ŠTA!) i proslavili sa, molim te, momkom i njegovim roditeljima na fancy mestu u gradu, uz piće :a2:, sladoled i, nezaobilazno, tortu. Sve je to ovekovečeno a19

Sada tražimo stan, al slaba vajda. Ovde gde želimo ponuda je očajna, a agencije saleću samo da prodaju naš stan, jer je na odličnom mestu i mali je. I tako...

Nego, dok sam pregledala ove tvoje divne fotografije, pojavio mi se prozor sa čestitkom da sam osvojila zelenu kartu na godinu dana u Amerikama. Je l to neka marketinška fora, virusi, šta li, ne bih da se aplajnem???

Pozdrav od nas za Vas.... :a10: :a7: :a10:

Van mreže Mama

  • Član
  • **
  • Poruke: 348
  • Pol: Žena
  • Kakav radostan dan!!!!
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #12 poslato: Mart 02, 2009, 02:59:15 posle podne »
Tia, možeš li mi pomoći oko informacija za infantilnu skoliozu? Hvala.

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #13 poslato: Mart 03, 2009, 01:06:11 pre podne »
Za slučaj da ti se Tia ne javi ubrzo .... malo je u gužvi ali čim stigne, biće i odgovora.

Van mreže Mama

  • Član
  • **
  • Poruke: 348
  • Pol: Žena
  • Kakav radostan dan!!!!
Odg: Problemi mame čije dete ima skoliozu
« Odgovor #14 poslato: Mart 03, 2009, 12:25:25 posle podne »
Hvala ti!!!

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.