Autor Tema: Broj lezija i trenutno stanje  (Pročitano 3655 puta)

Van mreže Nensy035

  • Član
  • **
  • Poruke: 3638
  • Pol: Žena
  • Zivot je cudesno lep.
  • Dg: MS
Broj lezija i trenutno stanje
« poslato: Jun 05, 2013, 09:47:38 pre podne »
U prici sa ljudima koji imaju MS shvatila sam da je nebitno koliko lezija imate vec gde se nalaze.Pitam se da li sam ja to dobro skontala?Da li se nekima od vas broj lezija smanjio ili se samo povecava?Da li je uopste moguce povratiti ostecena mesta?

Hendi-društvo

Broj lezija i trenutno stanje
« poslato: Jun 05, 2013, 09:47:38 pre podne »

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Broj lezija i trenutno stanje
« Odgovor #1 poslato: Jun 05, 2013, 10:18:31 pre podne »
Dugo nisam bila na magnetnoj,ali se secam jos na pocetku bolesti,da nekih lezija ,koje su bile na 1. magnetu,na drugom snimku ih nije bilo ..

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Broj lezija i trenutno stanje
« Odgovor #2 poslato: Jun 05, 2013, 10:21:39 pre podne »
Na svakom magnetu nisam imala aktivnih lezija, a kontala sam da treba da budu aktivne da bi dolazilo do pogorsanja, ali ocigledno da ni to nema nikakve veze. U sustini smenjuju se i kod mene kao i kod Tajci

Van mreže dusicacs

  • Član
  • **
  • Poruke: 1996
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: Sremski Karlovci
Odg: Broj lezija i trenutno stanje
« Odgovor #3 poslato: Jun 05, 2013, 10:28:23 pre podne »
Presudno je koliko je stručan onaj koji tumači magnetnu, za isti snimak 3 neurologa su tvrdila da je broj lezija povećan,
posebno na *mostu* (pons) u mošdanoj masi, a jedan je tvdio da nema mnogo novih ležija I da su stare *ublažene*
(šta god da mu to znači).Dugo sam izbegavala magnetnu, ali moraću, najesen, ponovo zbog tumora -*meningioma*
(naravno I tumor je na moždanim ovojnicama ).

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110109
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Broj lezija i trenutno stanje
« Odgovor #4 poslato: Jun 05, 2013, 02:33:16 posle podne »
razmak između snimaka je oko 10 godina i koliko sam video, ima i više na poslednjem.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133570
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Broj lezija i trenutno stanje
« Odgovor #5 poslato: Jun 05, 2013, 04:33:30 posle podne »
Na poslednjem magnetu imam lezija po celom mozgu,nema gde ih nema.Tako su mi rekli.

Van mreže Nensy035

  • Član
  • **
  • Poruke: 3638
  • Pol: Žena
  • Zivot je cudesno lep.
  • Dg: MS
Odg: Broj lezija i trenutno stanje
« Odgovor #6 poslato: Jun 06, 2013, 11:41:01 pre podne »
ah...hvala na odgovorima...znaci opet nema pravila...ne znam sta sam ja ocekivala kada sam svesna toga da je pravilo da nema pravila  n31 ah da...doktor mi je rekao i to da sve zavisi od sposobnosti mozga da nadje nove puteve,prebaci impulse na neku drugu stranu pa verovatno i zato broj lezija nije od neke vaznosti.....mislim ja se stvarno trudim da skontam ovu dijagnozu   :n3:   :n3:   :n3:     :n16:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.