Autor Tema: Morala sam da se promenim  (Pročitano 4352 puta)

Van mreže V.Sanja

  • Član
  • **
  • Poruke: 368
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Morala sam da se promenim
« poslato: Mart 29, 2013, 07:09:15 posle podne »
Citam ove teme "LJuti ste", "Depresija" itd.
U toku ove bolesti sam i zaboravila kako izgleda biti ljut npr. Kad je bilo ono najgore doktor mi je rekao bas ovim recima "moras da se promenis".
Prvo sam krenula da menjam svoje iscrpljujuce navike, i psihicke i fizicke. Zivot mi je bio kao formula 1.
Bilo je tesko, ali eto u tome sam uspela.

E onda je dosao onaj drugi tezi deo kad kazu "nemoj da se nerviras". Dugo mi je trebalo da to postignem. Ne nerviram se. Cak mi je bilo cudno kad sam videla temu Ljuti ste? i shvatila da se zapitah kako to bese izgleda.

Mislim da sam dosta postigla, a i moja bolest je prestala da bude nesto na sta cesto mislim. Trudim se da uvek nadjem nacin da sve uradim na najlaksi moguci nacin.

Shvatam, da sve ovo mnogo zavisi i od porodicne i finansijske situacije svakog i pretpostavljam da je nekom teze nekom lakse, ali da li ste bar pokusali da se promenite i kako, da biste se izborili sa MS?

Hendi-društvo

Morala sam da se promenim
« poslato: Mart 29, 2013, 07:09:15 posle podne »

Van mreže Cvija01

  • Član
  • **
  • Poruke: 1157
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ataxia sinocerebellaris tip 1 :)
  • Grad: Beograd
Odg: Morala sam da se promenim
« Odgovor #1 poslato: Mart 29, 2013, 07:49:41 posle podne »
Ja uskladjujem svoj zivot mojoj bolesti i pokusavam da budem sto produktiviji (moja dg. je prvih godinu dve ista kao ms i simtomi...)...dosta stvari sam prestao da radim ali teko mora(najteze mi pada sto ne mogu da se bavim nekim sportom)

p.s. pre ovoga zivot i obaveze sam obozavao tako da se nadam da ce tako biti opet...volja i samopouzdanje su najbitniji :ye:

Van mreže barbika

  • Član
  • **
  • Poruke: 25023
  • Pol: Žena
  • Da vec danas bude bolje , daj nam Boze malo volje
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Morala sam da se promenim
« Odgovor #2 poslato: Mart 29, 2013, 10:24:26 posle podne »
samo malo usporila,
inace nista promenila nisam po pitanju g-dje MS u mom zivotu  :n14:
nekako guramo zajedno sve ,i posao i bes i ljutnju i obaveze  :m2:

Van mreže maja

  • Član
  • **
  • Poruke: 116
  • Pol: Žena
Odg: Morala sam da se promenim
« Odgovor #3 poslato: Mart 30, 2013, 07:38:39 posle podne »
ja uvek imamo osecaj grize savesti da ne radim dovoljno za sebe...i uvek imam dobro opravdanje...sve imam osecaj da treba vise sebi da se posvetim i fizicki i mentalno ...jos uvek nisam nasla svoju ms filozofiju opstajanja

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Morala sam da se promenim
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2013, 04:28:04 posle podne »
Citam ove teme "LJuti ste", "Depresija" itd.
U toku ove bolesti sam i zaboravila kako izgleda biti ljut npr. Kad je bilo ono najgore doktor mi je rekao bas ovim recima "moras da se promenis".
Prvo sam krenula da menjam svoje iscrpljujuce navike, i psihicke i fizicke. Zivot mi je bio kao formula 1.
Bilo je tesko, ali eto u tome sam uspela.
E onda je dosao onaj drugi tezi deo kad kazu "nemoj da se nerviras". Dugo mi je trebalo da to postignem. Ne nerviram se. Cak mi je bilo cudno kad sam videla temu Ljuti ste? i shvatila da se zapitah kako to bese izgleda.
Mislim da sam dosta postigla, a i moja bolest je prestala da bude nesto na sta cesto mislim. Trudim se da uvek nadjem nacin da sve uradim na najlaksi moguci nacin.

 :ye1:  ... vidim da mi  uspjeva i ono što je crno obojiti u ružičasto  :n13:...to mnogima koji me duže poznaju, nije jasno kako to postići. Shvatila sam da treba raditi na sebi i mjenjati sebe,a ono što ne možeš promeniti u životu,ne vredi se zbog toga nervirati.  :n12: Radije to vreme utrošiti na nešto što vas relaksira i opušta. :n13:

Van mreže Cika Djura

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 13
Odg: Morala sam da se promenim
« Odgovor #5 poslato: Avgust 19, 2016, 03:54:27 posle podne »
 :m3: Hmm... i meni su isto rekli : morate da radite na sebi" , "think pink" , " imaj pozitivan stav" .... Pokusavam ali tesko. Iznerviraju me stvari koje su me uvek nervirfale ali sam polako podigao prag nervoze pa se manje nerviram nego pre dijagnoze.

Ima li neko neki praktican savet KAKO da se otarasimo stresa/nerviranja ? Video sam ovde na forumku da nekako uspevate da se nosite sa time pa reko da pohvatam fazone i malo " ubrzam"  svo preobrazaj  :n10:


Van mreže Brat

  • Član
  • **
  • Poruke: 4089
  • Pol: Muškarac
  • MS
  • Dg: M S
  • Grad: Doboj, BiH
Odg: Morala sam da se promenim
« Odgovor #6 poslato: Avgust 20, 2016, 08:39:05 pre podne »
Ja sam se odrekao mnogih stvari, a trudim se da uuradim sve što mogu.
Ono što sam u stanju  učiniti, ja zovem "akrobacije", a poostao sam stručnjak  za "inovacije". Za svoje stanje okrivljujem sve, počev od planete Zemlje (naročito dok sam još hoao i padao na razne načine). Nemam (nažalost) savjeta protiv stresa, jer mi sve smeta.  :( :n6:

Van mreže musoki

  • Član
  • **
  • Poruke: 2739
Odg: Morala sam da se promenim
« Odgovor #7 poslato: Avgust 20, 2016, 08:33:46 posle podne »
:m3: Hmm... i meni su isto rekli : morate da radite na sebi" , "think pink" , " imaj pozitivan stav" .... Pokusavam ali tesko. Iznerviraju me stvari koje su me uvek nervirfale ali sam polako podigao prag nervoze pa se manje nerviram nego pre dijagnoze.

Ima li neko neki praktican savet KAKO da se otarasimo stresa/nerviranja ? Video sam ovde na forumku da nekako uspevate da se nosite sa time pa reko da pohvatam fazone i malo " ubrzam"  svo preobrazaj  :n10:




https://www.manifestiranje.com/stres

http://www.airpano.ru/files/Everest-Nepal/2-2

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.