Autor Tema: Luxacija ramena  (Pročitano 3860 puta)

Van mreže kvisko08

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 3
Luxacija ramena
« poslato: Februar 08, 2013, 12:51:07 pre podne »
Kao sto sam napisao u predstavljanju :) "Ja sam Milos, profesionalni vojnik jos koji mesec. Imam 26godina, po tablici imam "habitualno iščašenje ramenog zgloba koje se često ponavlja i koje je prouzrokovalo trajno smanjenje funkcije prema stepenu umanjenja funkcije zgloba" (bar ja mislim da tu pripadam) zbog povrede na radu, odbio sam artroskopiju jer ne zelim da se izlazem riziku da bude jos gore (mozda gresim, ali kad mi kazu da moram da potpisem tamo za operaciju znaci da to nije bas za igranje). Uz to sam zbog raznih uslova na radnom mestu zaradio i Bronhijalnu Asthmu koja je po proceni VVLK lakseg oblika, mada koliko sam citao postoji dobro i lose kontrolisana asthma... "
danas mi je stiglo resenje sa vanredne ocene sposobnosti od VVLK na koju su me uputili ortopedi jer nisam pristao na artroskopiju.
U resenju pise:
Citat
OGRANIČENO SPOSOBAN YA SLUŽBU U VOJSCI SRBIJE, NA 1 (JEDNU) GODINU
NESPOSOBAN ZA DUŽNOST ZA KOJU JE PRIMLJEN U SLUŽBU PO UGOVORU NA ODREDJENO VREME

ovde je onaj deo na sta se odnosi ogrničenje

Dg: Luxatio art. h/s 1.sin. rec.
      Contractura art h/s 1.sin
      St post op. retentio testis bill. aa XX.
      Asthma bronchiale-kontrolisana

-Ograničena sposobnost za službu u VS posledica je povrede u vršenju službe.
E sad posto je ograničenje na godinu dana, a meni ističe ugovor septembra i u mojoj brigadi nema "lakše" dužnosti od ove na koju sam primljen personalac mi reče da će mi ugovor biti prekinut.
Šta činiti? Ako može bilo kakvo uputstvo bio bih zahvalan. Da li se žaliti na rešenje (mada mislim da nema svrhe)? Bilo šta... Uh, preterah   :n6:  :D

Hendi-društvo

Luxacija ramena
« poslato: Februar 08, 2013, 12:51:07 pre podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Luxacija ramena
« Odgovor #1 poslato: Februar 08, 2013, 09:50:29 pre podne »
Kvisko :)
Koliko ja znam,iz ličnog iskustva, svaka operacija,pregled, koji se radi pod opštom anestezijom,se potpisuje,za maloletna lica-roditelj,staratelj,punoletni za sebe.

Artroskopija ramena

Na ramenu artroskopija se koristi u lečenju nestabilnosti ramena (ponavljanih iščašenja), oštećenja tetiva u predelu ramena, oštećenja hrskavice i slobodnih zglobnih tela i lečenju bolnog ograničenja pokreta izazvanog suženjem prostora izmedju gornjeg okrajka nadlakatne kosti i akromioklavikularnog zgloba, takozvanog “impingement” sindroma.

više na http://www.zdravljenadlanu.rs/za-pacijente/hirurgija/ortopedija/151-artoskopija

A što se tiče raskida ugovora,jedino mi pada na pamet,da nađeš (vojnog ,jer on se najbolje razume u zakon o VS)pravnika u tvojoj komandi,i da se s njim posavetuješ i raspitaš u vezi s tim  :n14:

Nadam se da sam donekle bila od pomoći :)

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Luxacija ramena
« Odgovor #2 poslato: Maj 01, 2013, 09:53:56 posle podne »
Čitala sam dosta o artroskopiji, jer mi je urađena na oba kolena. Meni operacija nije pomogla jer se posle dve godine dogodila luksacija patele desnog kolena.

Koliko sam informisana artroskopija pomaže samo kada je u pitanju luksacija ramena . Stepen potpunog izlečenja je veliki.

Puno sreće i nadam se da sam bar malo pomogla.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.