Autor Tema: Ateroskleroza  (Pročitano 4189 puta)

Van mreže davidenko

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 3
Ateroskleroza
« poslato: Decembar 30, 2012, 03:13:02 posle podne »
Pozdrav svima na ovome forumu, tek sam novi, nisam siguran dali AS spada u demencije.. ako ne ispricavam se sto sam temu napisao ovdje.

Imam veliki problem.

Molim vas puno da procitate ovaj post cijeli i da nam date koji savjet.

Moja baka koja sada 70 godina boluje od ateroskleroze.

Dijagnosticirana joj je vec prije dugo vremena, ali sada je pocela dolaziti do izrazaja.

Sve je pocelo tada kad se jedan dan probudila i svoga muza zamijenila sa drugom osobom (s njenom pokojnom majkom, pa s pokojnom bakom itd..)
Odmah smo se pokrenuli i poceli traziti pomoc kod doktora.

Snimala je krvne zile i na osnovu toga dobila je opasni lijek Olandix koji moze u nekim slucajevima i u vecim kolicinama izazvati mozdani udar i Eglonyl koji takoder nije bezopasan.. i cak moze stvoriti ugruske krvi.
Te lijekove pije vec nekoliko tjedana ali medutim promjena nema. Bio je period i po 4 dana kad se nije nista dogadalo ( prije nekih 10 dana) i evo zadnjih 6 dana se izmjenjuje tako da jedan dan nije svoja a drugi dan je.

Htio bih stim naglasiti da ona nije luda ili da nezna sto prica, jer njoj se vracaju stare slike i osobe.
Nakon sto je prestala mijenjati muza, doslo je do toga da je pocela govoriti da ne zivi u kuci u kojoj u stvari zivi..
Govori da joj je sve isto kao iz kuce u kojoj ona "zivi" a to je zapravo jedna te ista kuca. Prvi dan kad je pocelo s tim se jako uzrujala, pogotovo zbog toga jer je i nas izludila pa smo vikali tu i tamo na nju. Jucer kad se to dogodilo nakon pustih uvjerenja i bez nervoze i uzrujavanje nje, sto smo joj rekli da se ne brine za kucu i da nam je data na cuvanje, smirila se i cak salila kasnije. Mi ukucani smo je smirivali s pricama da nam je netko ostavio tu kucu i tako smo je 2 dana po 7 sati uvjeravali jer je non stop postavljala pitanja gdje je sto a sve zna. Neznamo dali je to ispravno ali je pomoglo puno, jer je upravo sada u tom stanju ali radi sve normalno i prica... Interesantno je to da prekjucer dok je bila u tom stanju, pa dan nakon kad je bila normalna je tvrdila da je to sanjala... to je odmah ujutro pocela pricati. Cudno je i to da izgleda kao da ce svaki tren shvatiti da to sve umislja.. jer jedan tren kaze da je ona ovu kucu podizala svojim rukama, a drugi tren da joj je kuca negdje drugdje.. zapravo spominje mjesto u kojem mi zivimo i kucu u kojoj se nalazi ali optet to nije njena kuca.. ako me shvacate. Sada evo vec 3 dana nije dosla sebi, cak i kad se probudi iz rana jutra (inace bi se izgubila oko podne svaki dan pa do veceri dok ne ode u krevet.. i stalno hoce ici u tu kucu..

Obisli smo dvije neuro psihijatrice koje POJMA NEMAJU o nicemu doslovno, jedna govori ovako druga onako, a treca osoba muski neuropsihijatar opet govori trece..
Jedna od njih je cak rekla da joj damo 2 Olandixa navecer, pa smo sutradan doznali koliko je to zapravo opasno. O prehrani nista nisu spominjali.
Takoder bi htio naglasiti da se ceka jos CT mozga do kojeg je nemoguce doci, pa ce se navodno sve znati kako doktori kazu.

Sreli jos jednu psihijatricu koja nam je rekla da za AS postoje sada novi lijekovi koji se narucuju izvana i skupi su.

Pa moja pitanja glase:

1. Dali vi znate ista o takvim lijekovima i eventualno cijena jednog da bar okvirno znamo...?
2. Kako se pravilno ponijeti prema njoj kad je u tom stanju?
3. Sto biste vi preporucili za njezina sina koji to tesko podnosi (strah od toga i velika napetost i nervoza)? Dali postoji nesto na biljnoj bazi da se bar malo opusti?
Naglasujem da je on u tom stanju sada vrlo cesto cak i kada je ona normalna jer ocekuje od nje da svaki tren pocme pricati o tim stvarima iz proslosti i nebuloze.


davidenko

Hendi-društvo

Ateroskleroza
« poslato: Decembar 30, 2012, 03:13:02 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Ateroskleroza
« Odgovor #1 poslato: Decembar 30, 2012, 03:26:52 posle podne »
Tema ne spada ovde po imenu odnosno, po postojećoj dijagnozi ali po simptomima bi se moglo reći da je na ispravnom mestu.
Mislim da je trebate odvesti kod dobrog neurologa.

Van mreže Ljubomir

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2036
  • Pol: Muškarac
Odg: Ateroskleroza
« Odgovor #2 poslato: Decembar 30, 2012, 06:39:32 posle podne »



Moja baka koja sada 70 godina boluje od ateroskleroze.

Dijagnosticirana joj je vec prije dugo vremena, ali sada je pocela dolaziti do izrazaja.


Obisli smo dvije neuro psihijatrice koje POJMA NEMAJU o nicemu doslovno, jedna govori ovako druga onako, a treca osoba muski neuropsihijatar opet govori trece..

Sreli jos jednu psihijatricu koja nam je rekla da za AS postoje sada novi lijekovi koji se narucuju izvana i skupi su.




nismo mi ovde da dajemo medicinske savete, najbolje da se opet obratite lekarima sa istim ovim pitanjima.
  Inače, ateroskleroza, koliko mi je poznato, je bolest krvnih sudova i jedina veza sa simptomima koje navodite je poremećaj prokrvljenosti mozga - "šlog".
  Takodje, kao i Sklerozica mislim da je to oblast neurologije. 
  Još jednom - ipak idite ponovo kod lekara.

Van mreže davidenko

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Ateroskleroza
« Odgovor #3 poslato: Decembar 31, 2012, 01:49:35 posle podne »
Zar sam ja napisao negdje da mi date medicinski savjet?

Ja sam samo htio da mi netko AKO je imao takvo iskustvo kod kuce kaze sto se moze napraviti da se to umanji koliko toliko.. danas je napravljen CT mozga, u nalazu se spominju rijeci periventrikularna hipoenza i grublji kalcifikati, sto se tice negativnih rijeci, sve ostalo pise uredno, sinoc bila dosla sebi, danas opet isto.

A sto se tice neurologa, naravno da cemo opet ici k njemu i pokazati mu ovo sve.. dakle to je njegovo podrucje a na ovaj forum sam dosao pisati u vezi kucnih stvari koje se dogadaju.

Ali kako god hvala svejedno.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.