Autor Tema: Zaposljavanje osoba sa invaliditetom!  (Pročitano 3746 puta)

Van mreže Mija

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 6
Zaposljavanje osoba sa invaliditetom!
« poslato: Avgust 10, 2012, 10:21:46 pre podne »
Zanima me koliko je ovaj zakon o zaposljavanju osoba sa invaliditetom zaista stupio na snagu(ne samo na papiru),jedni pricaju jedno,drugi drugo i da li je tacno da poslodavci slabo traze sa VSS,skoro i da ne traze? Hvala :n23:

Hendi-društvo

Zaposljavanje osoba sa invaliditetom!
« poslato: Avgust 10, 2012, 10:21:46 pre podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Zaposljavanje osoba sa invaliditetom!
« Odgovor #1 poslato: Avgust 12, 2012, 11:57:01 pre podne »
Јесте. Знам једну особу која је тако добила посао али пошто није писала о томе јавно, не могу ни ја. ;)

Van mreže Mija

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Zaposljavanje osoba sa invaliditetom!
« Odgovor #2 poslato: Avgust 12, 2012, 01:59:48 posle podne »
Ok,postujem :)...jel to znaci da ipak traze i sa fakultetom? Hvala :n23:

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110034
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Zaposljavanje osoba sa invaliditetom!
« Odgovor #3 poslato: Avgust 12, 2012, 02:49:42 posle podne »
Хух, не знам која је стручна спрема у питању. Видео сам да је та особа задовољна и то ми је било довољно. Нисам уопште питао о завршеним школама и да ли је радно место адекватно истој.
Са друге стране, у ово време, када толико људи не ради, није лоше узети било какав посао па после тражити и мењати. Психолошки наступ ради запослења није исти код особе која већ има приходе и код оне која нема те сам стога присталица оне теорије коју сам горе написао. ;)

Van mreže Mija

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Zaposljavanje osoba sa invaliditetom!
« Odgovor #4 poslato: Avgust 13, 2012, 03:37:42 posle podne »
Danas sam dobila poziv NSZ i kontakt poslodavca,medjutim savetnik NSZ mi je u razgovoru rekao da se radi o kancelarijskom administrativnom poslu u jednom ministrastvu,dobro poznavanja jezika itd...,a poslodavac da je to vise terenski posao,pa mi nije bas najjasnije ali nema veze ici cu na razgovor :)...s'obzirom da jos nisam imala razgovor sa savetnikom i ne znam kako to funkcionise,jel poslodavac prvo vidi moje resenje o stepenu invalidnosti ili ja prvo odem na razgovor i na osnovu toga pravi selekciju ili nesto trece....? :)

NatasaSevic

  • Gost
Odg: Zaposljavanje osoba sa invaliditetom!
« Odgovor #5 poslato: Septembar 05, 2012, 01:57:07 posle podne »
Pozdrav svima!
Nova sam na forumu s obzirom na to da sam "dobila" status Osobe sa Invaliditetom pre par meseci. Posledice povrede mozga nosim od 92. ali sam se sa stvarnim teškoćama suočila kad je trebalo da se zaposlim. Nikakve povlastice- beneficije nisam trazila od države samo zato što sam mislila da sam ravnopravni član društva, sa teškoćama sam nabavljala lekove, plaćala ih skuplje, placala taxi prevoz kada imam napad,placala školarinu na fakultetu... Ali, kada je trebalo da se zaposlim, na ono malo razgovora na kojima sam bila, rekli su mi da NEMOŽE! Ja sam invalid a oni nemaju dokaz na osnovu kojeg bi dobili povlastice. Toliko o humanom društvu... nema veze.
Sada sam "dobila" status OSI/ prvi stepen ali se nista nije promenilo, tj. opet je sve crno. Bila sam na razgovoru za posao, pokazala sva dokumenta i... rekli su, mi ne primamo invalide da rade sa decom! Samo, ja nisam babica ili dadilja koja se stara o dečijim bazičnim potrebama već Specijalni Pedagog.
Hocu li, kada mi roditelji  više ne budu "tu"ja biti dipl. Socijalni Slučaj.
Molim za SAVET  šta i kako dalje???
                        :(

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Zaposljavanje osoba sa invaliditetom!
« Odgovor #6 poslato: Septembar 05, 2012, 07:46:41 posle podne »
Ne znam kako bih ti pomogao ali i ja cu, nadam se, biti do polovine sl godine  diplomirani specijalni pedagog,dakle bicemo kolege! :cheers:

Van mreže Ljubomir

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 2036
  • Pol: Muškarac
Odg: Zaposljavanje osoba sa invaliditetom!
« Odgovor #7 poslato: Septembar 06, 2012, 10:22:24 posle podne »

Hocu li, kada mi roditelji  više ne budu "tu"ja biti dipl. Socijalni Slučaj.
Molim za SAVET  šta i kako dalje???
                        :(

 nemam savet već samo podršku, svaki problem ima rešenje. Ja već puno (previše) godina tražim posao, ovde i u inostranstvu, status invalida mi uopšte nije pomogao, već odmogao, što na žalost ne mogu da dokažem i da tužim zbog diskriminacije ali kad ti kažu "znaš, ovo je stresan posao", znaš da je tu kraj priče... Oslanjam se na sopstvene snage, znam da moram da razmišljam kako da preživim, da budem jedinstven, živim svoj život kako ja hoću, verujem da se u svakom od nas krije genije samo treba hrabrosti... imam već nešto u vidu ali do realizacije je puno...(pravo da vam kažem male su šanse za uspeh). Samo "u se i u svoje kljuse", od ovakve države nema ništa
  imam 37 godina i izdržava me otac od penzije, u normalnom društvu bila bi me sramota ali sada ovde? ma samo da što duže poživi a posle prodajem očevinu da bih preživeo, a kad sve prodam ili ću da crknem od gladi ili da se spalim ispred parlamenta i tako dati mali doprinos budjenju ovog naroda iz hipnoze.

 nemoj me pogrešno shvatiti, treba da se boriš za svoje bolje sutra, svako ima svoj put i mora poći njime.
pozdrav

Van mreže miosto

  • Član
  • **
  • Poruke: 35
  • Pol: Muškarac
  • M!ko
  • Grad: Savino Selo
Odg: Zaposljavanje osoba sa invaliditetom!
« Odgovor #8 poslato: Novembar 15, 2012, 05:30:43 posle podne »
Meni su u Sluzbi zaposljavanja rekli, da osoba sa invaliditetom mora da zna (poznaje) zakon o radu, akt o invalidnosti. Kazu, bio je javni konkurs, i iskustva su Sluzbe sa poslodavcima losa.
Ja se premisljam, sta cu i kako cu, al probacu, poslodavac je obecao da ce me prijaviti (a meni je licno svejedno, bitno je da se daje redovna isplata, ja sebi mogu placat privatno).
Opet, sve je to dz. kad je poslodavcu niko nista ne moze. Kazu da svaka firma sa preko 20 zaposlenih mora da ima 1 invalida rada. Ko je video da se icija prava rada postuju u Srbiji, niko, ili cast malom broju izuzetaka ....
Ispada da se osobe sa invaliditetom zaposljavaju, reda radi ...

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.