Autor Tema: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2  (Pročitano 441844 puta)

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1620 poslato: Decembar 04, 2017, 04:31:45 posle podne »
Opet igranje oka. Vec 15 dana traje, igra mi deo ispod levog oka, levi obraz i levi deo usne. Tesko drugi primecuju, samo kad im kazem primete. Mada mi je kao malo otekla leva strana lica. Bio na klinickom, dobio Rivotril par dana da pijem, nije pomoglo. Onda mi dali Tegretol, par dana pola ujutru i uvece i onda cela tableta ujutru i uvece. Kad sam poceo punu dozu da pijem, drugi dan sam ceo prespavao bukbalno i prestao da pijem. Danas mi rekli da opet nastavim da pijem po pola doze. Nema poboljsanja niti pogorsanja, intenzitet je isti. Jel ima neko iskustva sa ovakvim problemom?

Hendi-društvo

Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1620 poslato: Decembar 04, 2017, 04:31:45 posle podne »

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10209
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1621 poslato: Decembar 04, 2017, 05:39:02 posle podne »
e jbg somi87.
nikada nisam imao sličan problem i ne mogu da ti savetujem ništa.
drži se, valjda će uskoro proći

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1622 poslato: Decembar 04, 2017, 06:50:46 posle podne »
Pa drzim se, ne boli nista hvala Bogu, ali pocinje da nervira polako... :m3:

Van mreže raca

  • Moderator
  • ***
  • Poruke: 15229
  • Pol: Žena
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1623 poslato: Decembar 04, 2017, 07:49:55 posle podne »
To su blaže poteškoće u odnosu na neke druge probleme kod ove bolesti. Zato izdrži još malo, valjda će uskoro proći.  ;)

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1624 poslato: Decembar 05, 2017, 10:44:17 pre podne »
Proći će, kako raca kaže 
Meni posle oka i lica, nekada titrao i butni mišić. Tada su mi obično prepisali Karbamazepin (Tegretol), malo B6 ili OHB12  .
Proći će  :m3: sa ili bez leka
Ne znam zašto Rivotril???

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1625 poslato: Decembar 05, 2017, 12:40:43 posle podne »
Ni meni nije jasno zasto... Pitanje kako ce Tegreretol tj. koliko dugo ce mu trebati da deluje na pola doze.

Van mreže ZoricaB

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1626 poslato: Decembar 14, 2017, 12:53:10 posle podne »
Kako resavate problem prolaska struje kroz stopalo, ako vam se desavalo, od juce ne popusta, obicno bude malo pa prodje, ne mogu ni na poslu da se koncentrisem?
Rivotril ja pijem vec godinu dana, to je za opustanje misica, za spazam ili trzanje, tremore....Samo polako sa skidanja sa njega.

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1627 poslato: Decembar 15, 2017, 10:28:03 pre podne »
To mi se nije desavalo, presao sam na punu dozu Tegretola cr i spavam kao medved po ceo dan. Oko jos uvek igra, mozda za malu nijansu manje od kada sam na punoj dozi.

Van mreže Bandzula

  • Član
  • **
  • Poruke: 851
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1628 poslato: Decembar 21, 2017, 09:31:58 posle podne »
Tokom cele godine me najviše zezao stomak i ravnoteza, pritisak u gornjem delu, mucnina u stomaku kad je leto, kad je zima bolovi i pritisak u donjem delu i specifičan osećaj na koži (kao da nije moja). Problemi sa stolicom uobičajeni, preko cele godine sve u redu al kad krene zima onda haos, nikad kraja kad se zaleti. Nego, jedno pitanje, da li ima veze ms sa gubitkom težine? u roku od godinu dana sa 89 kg na 69 kg, jedino što sam izbacio gazirano, slano, grickalice.
Da li neko ima problema sa stomakom (navedenih gore) zimi i šta koristiti po tom pitanju? Trenutno koristim probiotik, cajevi maticnjak, kantarion. Svaki savet dobrodošao :)


Hvala unapred  :n1:

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1629 poslato: Decembar 25, 2017, 07:29:17 pre podne »
Ja sam isto skinuo jedno 6-7kg, ali nista  nisam izbacio, jedem sve kao i pre. Hoce stomak da zeza isto... :m3:

Van mreže Sisko

  • Član
  • **
  • Poruke: 138
  • Pol: Muškarac
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1630 poslato: Februar 23, 2020, 01:56:14 posle podne »
Dobar vam dan dragi saborci, nisam bio davno na ovaj forum, nadamse da nije prakticno mrtav :( hteo sam da pitam kako se spravljate sa ovu vrucinu i ova nenormalna svetlost za ovu doba godine? Mene sve mnogo smeta kao nikad dosad u zivotu :((( nadamse da ste dobri, puno pozdrava svima!z5f

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.