Autor Tema: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2  (Pročitano 444864 puta)

Van mreže Bandzula

  • Član
  • **
  • Poruke: 851
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1575 poslato: Jul 27, 2016, 12:40:06 posle podne »
Dragi forumasi,moram da se pohvalim da sam danas dobio zvancino dijagnozu od neourologa MS  :)hah,i na papiru,tako da je sad lakse,sad znam sta mi je,jer najgore coveku kad mu fali nesto a ne zna sta mu je.
Nego sam hteo da vas pitam da li imaju neke olaksice u vidu racuna ili povlastice za prevoz ili jos bolje da li postoji tema za to?


Pozdrav   :n23:

Hendi-društvo

Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1575 poslato: Jul 27, 2016, 12:40:06 posle podne »

Van mreže Машинка

  • Član
  • **
  • Poruke: 3437
  • Pol: Žena
  • Dg: МС
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1576 poslato: Jul 27, 2016, 01:47:25 posle podne »
...danas dobio zvancino dijagnozu od neourologa MS
Тај папир чувај, копирај, скенирај, ... шта год можеш да га заувек сачуваш јер ти се од данас рачуна бенифицирани радни стаж. Запамти то кад једном решиш да идеш у пензију.
Citat
Nego sam hteo da vas pitam da li imaju neke olaksice u vidu racuna ili povlastice za prevoz ili jos bolje da li postoji tema za to?
http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/board,6.0.html

Ја поуздано знам да можеш да добијеш бесплатно бусплус (можда само да платиш картицу) на основу последње отпусне листе (ако си био у дневној болнци) и то где ти експлицитно пише МС. Однеси им копије (провери на сајту да ли треба још нешто) и оригинале на увид (да те не шетају бзвз)

Такође, знам ако ниси прималац туђе неге и помоћи немаш право на бесплатног зубара, тако да ти се приватни више исплати, кад збројиш, дође прибилижно исто, а бар не боли и не чекаш по 3 недеље за сваки чач по зубу.

Остало још нисам стигла да проверим, па не знам из искуства  :n14:

Van mreže Bandzula

  • Član
  • **
  • Poruke: 851
  • Pol: Muškarac
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1577 poslato: Jul 27, 2016, 04:48:24 posle podne »
Hvala puno Masinka   :n1:

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1578 poslato: Jul 28, 2016, 03:44:18 posle podne »
Danas me ponovo pregledali, primicu jos ustra 1gr pa za vikend pronison jer dnevna bolnica nesto nece davati terapije preko vikenda. Pa onda u ponedeljak i utorak jos po gram i ostala tri dana po O.25gr. Jaka utrnulost je prisutna u nogama, vibro senzitivinost na prstima na nogama ravna nuli... Mislim da mi je ovo najgore pogorsanje do sad.

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1579 poslato: Avgust 06, 2016, 11:37:39 pre podne »
Primio 5 pulsnih od 1gr, preko vikenda pio pronison 60gr, pa onda jos tri puslne od 250gr. Sad preko vikenda pronison 40gr pa u ponedeljak kontrola za dalju terapiju. Noge jos uvek utrnule, mozda za nijansu bolje ali nista specijalno, valjda ce pronison da deluje jos malo.....

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10217
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1580 poslato: Avgust 06, 2016, 01:26:10 posle podne »
somi87, meni su stopala utrnula pre tri ipo godine, više i ne obraćam pažnju na to, trudim se da živim normalno, kao da je sve OK, a na pulsnu i ne pomišljam  :ok:

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1581 poslato: Avgust 06, 2016, 03:46:19 posle podne »
Meni su prosle godine isto utrnula bila ali noge od pojasa do dole. Povuklo se posle terapija neko vreme i nije se vracalo do sad, valjda ce i sad tako da bude. Isto je utnulo od pojasa na dole ali kao da se polaoko vraca osecaj ali bas polako.

Van mreže Машинка

  • Član
  • **
  • Poruke: 3437
  • Pol: Žena
  • Dg: МС
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1582 poslato: Avgust 06, 2016, 08:32:44 posle podne »
Шоми, биће боље сигурно. Чим се враћа осећај значи да реагујеш на пулну. Тај део тела означава упалу на кичменој мождини што мнооооого спорије пролази, али пролази (тако мени рече др прошли пут). И прошло ми је све  ;) Значи само стрпљења, мени је почело нешто осетније да пролази после више од месец дана од терапије. Стрпљења. Читај. Гледај тв, ... Ленствуј мало  ;)

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1583 poslato: Avgust 06, 2016, 09:18:16 posle podne »
Isto je i meni receno prosle godine. Ne mogu da lenstvujem, poceo sam da radim na novom poslu i posle 10 dana sam otisao na odsustvo zbog terapija, u utorak se vracam na posao. A ocekujemo i prinovu uskoro, termin je 28 avgust pa je to bas blizu! :n16:

Van mreže Čorba

  • Član
  • **
  • Poruke: 8360
  • Pol: Muškarac
  • Dg: ms,diskus henrija
  • Grad: POZEGA
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1584 poslato: Avgust 06, 2016, 09:42:57 posle podne »
konacno da napisa nesto lepo :ok:
calac :ye:

Van mreže Машинка

  • Član
  • **
  • Poruke: 3437
  • Pol: Žena
  • Dg: МС
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1585 poslato: Avgust 06, 2016, 10:13:16 posle podne »
Шомиии   :cheers: :cheers: :cheers:

Van mreže senna

  • Član
  • **
  • Poruke: 10217
  • Pol: Muškarac
  • "ja sam dečak iz vode" Milan EKV
  • Dg: MS
  • Grad: Kragujevac
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1586 poslato: Avgust 07, 2016, 12:39:44 pre podne »
somi87  :ye:

Van mreže enadedic

  • Član
  • **
  • Poruke: 59
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1587 poslato: Avgust 07, 2016, 01:02:02 posle podne »
Masinka ili bilo ko ko to zna, zanima me u vezi besplatnog zubara, ako se ima tudja pomoc i nega.
Da li moze da se ode sa resenjem o tud. pom. u bilo koji dom zdravlja u Bgd  ili postoji neka druga procedura?
Hvala

Van mreže somi87

  • Član
  • **
  • Poruke: 419
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Ms
  • Grad: Simanovci
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1588 poslato: Avgust 07, 2016, 01:09:41 posle podne »
Hvala drugari! :n1:

Van mreže Машинка

  • Član
  • **
  • Poruke: 3437
  • Pol: Žena
  • Dg: МС
Odg: Pogoršanja i trenutna stanja ~ 2
« Odgovor #1589 poslato: Avgust 07, 2016, 09:47:20 posle podne »
Masinka ili bilo ko ko to zna, zanima me u vezi besplatnog zubara, ako se ima tudja pomoc i nega.
Da li moze da se ode sa resenjem o tud. pom. u bilo koji dom zdravlja u Bgd  ili postoji neka druga procedura?
Hvala

enadedic идем сутра у ДЗ по неке папире питаћу па јављам  ;)
У сваком случају, спреми се да их учиш њиховом послу. Ја кад сам питала, нису знали ни о чему причам (наравно да нису знали ни шта је МС). После силиних консултација напокон ми рекоше да немам никаква права ако немам право на ТНП.  :n14:

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.