Autor Tema: molim vas za savet. hitno.  (Pročitano 2876 puta)

Van mreže nevena

• Novi član
  • *
molim vas za savet. hitno.
« poslato: Jun 02, 2012, 08:23:54 posle podne »
Molim vas za savet. Moj otac je dobio resenje da mu se dodeljuje pravo na tudju negu i pomoc u iznosu od 14.630 din.. Na drugom resenju pise da smo odbijeni za nesto sto bas ne razumem, ali mislim da se radi o dodatnoj naknadi i da je ne dobija zato sto je telesno ostecenje nastalo kao posledica bolesti. Stoji da imamo 15 dana za zalbu i ja bih da se zalimo zbog te sume koju je dobio.Naime, utvrdjeno je da postoji telesno ostecenje u visini 100% 1. stepena . Tata ima levostranu hemiplegiju i ne moze nista sam, vezan je za nas i za kolica. Molim vas da mi neko posalje primerak kako zalba treba da izgleda i da mi kaze gde se ona predaje. I da li ima sanse da se zalimo? Hvala mnogo!

Hendi-društvo

molim vas za savet. hitno.
« poslato: Jun 02, 2012, 08:23:54 posle podne »

Van mreže naca

• Global Moderator
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: molim vas za savet. hitno.
« Odgovor #1 poslato: Jun 02, 2012, 08:37:02 posle podne »
Nevena,vaš otac nema pravo na novčanu nadoknadu za telesno oštećenje,jer je nastalo kao posledica bolesti,ne kao posledica povrede na radu ili profesionalnog obolenja.

Naknada za telesno oštećenje

Pravo na novčanu naknadu za telesno oštećenje imaju osiguranici kod kojih je, zbog povrede na radu ili profesionalnog oboljenja, došlo do gubitka ili bitnijeg oštećenja pojedinih organa ili delova tela.

http://www.pio.rs/lat/novcane-naknade.html

ne verujem da bi išta promenili žalbom,jer je zakon jasan po tom pitanju  :m1:

Van mreže nevena

• Novi član
  • *
« Odgovor #2 poslato: Jun 02, 2012, 08:46:50 posle podne »
Ok. Sad mi je jasno:) Hvala, Naco!

Van mreže naca

• Global Moderator
« Odgovor #3 poslato: Jun 02, 2012, 08:49:24 posle podne »
nema problema  :) ,žao mi je što nije drugačije

Van mreže snezanica

• Novi član
  • *
« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2013, 12:43:19 posle podne »
treba mi savet     ja sam korisnik  uvecane nocane pomoc predala sam papire  u centru rakovice jos u septembru korisnik sam godinama sa mojim  resenjem od penzije redovno primam penziju    medjutim  obavestila me soc radnik da je to nevazeci  resenje i da je privremeno da ne vazi  hvala u napred snezanica

Van mreže naca

• Global Moderator
« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2013, 01:08:58 posle podne »
koliko znam na forumu nemamo pravnika,pa samo mogu da preporučim,da se obratite nekom od stručnijih,evo linka

http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,4213.msg263441.html#msg263441

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.