Autor Tema: Sifra bolesti F62.0  (Pročitano 8018 puta)

Van mreže maxablueman

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 2
Sifra bolesti F62.0
« poslato: Maj 08, 2012, 07:39:22 posle podne »
zdravo svima ja sam bio na bolovanju nepunih 10 godina kao policajac pod sifrom F 62.0 a prosle godine sam penzionisan sa sifrom F32.2 kao uzrok invaliditeta i odlazak u penziju , sto znaci uzrok je bolest a ne boravak i ucesce u ratnim podrucjima tj ; Postraumatski stresni poremecaj. Inace u policiji sam od 1992 godine a penzija mi je obracunata kao civilnom licu a ne kao uniformisanom licu po posebnim uslovima na sta imamo pravo sa obrazlozenjem da nemam 10 godina uplacivanih benificija. Pronaso sam u zkonu PIO gde kazu za OSL" pod uslovom da su, u skladu sa članom 54 Zakona, na tim poslovima efektivno proveli ukupno najmanje 10 godina, odnosno ukupno najmanje pet godina, ako je utvrđena invalidnost". Resenje mi je privremeno sa pravom zalbe koje sam iskoristio i dobio negativan odgovor sa istim objasnjenjem pa bi zamolio ako ima neko ko bi mogo da mi objasni i pomogne sta dalje da preduzimam ? :n4: :n4:

Hendi-društvo

Sifra bolesti F62.0
« poslato: Maj 08, 2012, 07:39:22 posle podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Sifra bolesti F62.0
« Odgovor #1 poslato: Maj 08, 2012, 08:11:59 posle podne »
nažalost na forumu,koliko znam nemamo pravnika,al evo teme,Besplatna pravna pomoc za osobe sa invaliditetom,pogledajte  :)

http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,4213.0.html

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.