Autor Tema: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?  (Pročitano 8982 puta)

Van mreže pongo

  • Član
  • **
  • Poruke: 47
DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« poslato: Maj 04, 2012, 11:51:37 posle podne »
AKO JE OVO ONO STO JA MISLIM A OCIGLEDNO NIJE,ZAO MI JE STO SAM SE UCLANILA JER ZAISTA MI JE POTREBAN SAVET U VEZI HENDIKEPIRANE DECE.

Hendi-društvo

DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« poslato: Maj 04, 2012, 11:51:37 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #1 poslato: Maj 04, 2012, 11:57:36 posle podne »
još kada bi znali o čemu se radi pa da možemo da damo odgovor koji bi bio smislen.

Sorry, ne razumem o čemu se radi.

Van mreže pongo

  • Član
  • **
  • Poruke: 47
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #2 poslato: Maj 05, 2012, 12:31:32 posle podne »
POKUSACU JOS JEDNOM!OCIGLEDNO JA TO NESTO POGRESNO RADIM!KONKRETNO ME INTERESUJU PRAVA DETETA (DAUNOV SINROM)OSIM TUDJE NEGE I POMOCI MAJKA NISTA NE PRIMA.MALA RUZA KORISTI PELENE,NIJE BILA NA MORU 10 GODINA,IMA OSETLJIVA PLUCA,NE GOVORI,POTPUNO ZAVISI OD DRUGIH.JA POMAZEM MOJOJ DRUGARICI KILIKO MOGU(IMAM DVOJE DECE)ALI TO JE IPAK NEDOVOLJNO.DA LI MALA RUZA PO ZAKONU IMA JOS NEKIH BENIFICIJA?NADAM SE DA SAM SADA USPELA I DOBRO POSLALA PORUKU!

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #3 poslato: Maj 05, 2012, 03:01:07 posle podne »
Poštovana pongo
ne znam da li je vaša drugarica kontaktirala Društvo za pomoć osobama sa Down sindromom Srbije,oni imaju najbolji uvid u to koja prava mogu da ostvare.

http://www.downsindrom.org/index.php?option=com_content&view=article&id=49&Itemid=60&lang=lat

a i prilažem linkove sa sajta grada Beograda,gde takođe ima nekih informacija,pa pogledajte i tamo.

http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=3883
http://www.beograd.rs/cms/view.php?id=3859

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #4 poslato: Maj 05, 2012, 05:23:00 posle podne »
POKUSACU JOS JEDNOM!OCIGLEDNO JA TO NESTO POGRESNO RADIM!KONKRETNO ME INTERESUJU PRAVA DETETA (DAUNOV SINROM)OSIM TUDJE NEGE I POMOCI MAJKA NISTA NE PRIMA.MALA RUZA KORISTI PELENE,NIJE BILA NA MORU 10 GODINA,IMA OSETLJIVA PLUCA,NE GOVORI,POTPUNO ZAVISI OD DRUGIH.JA POMAZEM MOJOJ DRUGARICI KILIKO MOGU(IMAM DVOJE DECE)ALI TO JE IPAK NEDOVOLJNO.DA LI MALA RUZA PO ZAKONU IMA JOS NEKIH BENIFICIJA?NADAM SE DA SAM SADA USPELA I DOBRO POSLALA PORUKU!

Da li ste pregledali ,na forumu http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/board,20.0.html ...Osobe sa Down sindromom ...naći će te  puno zanimljivih informacija

Van mreže pongo

  • Član
  • **
  • Poruke: 47
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #5 poslato: Maj 05, 2012, 06:11:19 posle podne »
DASA,HVALA PUNO.UPRAVO SAM STIGLA KUCI.ODMAH CU DA POGLEDAM!

Van mreže pongo

  • Član
  • **
  • Poruke: 47
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #6 poslato: Maj 05, 2012, 07:47:12 posle podne »
POŠTOVANE DAŠO I NACO,HVALA VAM NA POMOĆI.SVE SAM PRETRAŽILA I SADA MI JE MNOGO LAKŠE.NAIME JA NON STOP INSISTIRAM DA MALU RUŽU VODIMO NAPOLJE,ALI MOJA DRUGARICA SE STRAŠNO BOJI I MALENOJ PROSTO UNOSI NEMIR.KADA SMO NAS DVE SAME ONA SE POTPUNO DRUGAČIJE PONAŠA,SAMA SE OBUČE,HOĆE DA CRTA I DA ŠETA PO STANU.SKORO SMO SE NAS DVE POSVAĐALE JA INSISTIRAM DA JE ZA DETE BOLJE DA SE ŠETA PO KUĆI,A MOJA DRUGARICA KAŽE DA JE TO OPASNO.ZNAM DA JOJ NIJE LAKO DA SE SAMA STARA O NJOJ.VIDELA SAM MALOPRE KAKO SE ISTO TAKVA DECA UKLAPAJU U DRUŠTVO.IDEM SADA DO NJE DA JOJ SVE DETALJNIJE OBJASNIM.HVALA JOŠ JEDNOM!AKO NEKO IMA PRIJATELJSKI SAVET MOLIM DA MI SE JAVI!

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #7 poslato: Maj 06, 2012, 07:16:17 pre podne »
Koliko je stara mala Ruža? Iz posta se vidi da su majci potrebne informacije i podrška...
Po nekim istraživanjima, deca sa Daunovim sindromom mnogo bolje napreduju, ako žive okružena drugom decom. Neki od njih odrastu u osobe koje umeju dovoljno da se staraju o sebi, neki su i radno sposobni.ali to jednim,velikim delom zavisi od sredine gde žive i koliko se radi sa detetom..... :n9:

Van mreže pongo

  • Član
  • **
  • Poruke: 47
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #8 poslato: Maj 06, 2012, 11:05:55 pre podne »
MALA RUŽA IMA 17,5 GODINA.PO CEO DAN LEŽI U KREVETU I VRTI MARAMICE.JA SAM POKUŠALA DA SA NJOM BOJIM I CRTAM,ALI MOJA DRUGARICA KAŽE DA ĆE SE POVREDITI ŠTO NIJE TAČNO.MENI JE JAKO ŽAO DA JE  TAKVU GLEDAM.NA SILU SAM JE NATERALA DA RUŽU PRIJAVIMO U BORAVAK DA BUDE U GRUPI SA D.S. DECOM.EVO,MALOPRE SMO SE ČULE I VEĆ HOĆE DA ODUSTANE!MOŽDA JA ZVUČIM BEZOSEĆAJNO,ALI NAŽALOST BILA SAM U PRILICI DA SPAŠAVAM SVOJE MLAĐE DETE KADA SU I LEKARI DIGLI RUKE OD NJE.DANAS JE ZDRAVA,PAMETNA I OBRAZOVANA DEVOJKA.PREKO VEZE SAM ZAKAZALA ZA SUTRA U 12 SATI KOD DIREKTORKE TOG BORAVKA,NARAVNO TU ĆE BITI I OSTALO STRUCNO OSOBLJE.JA SAM LIČNO U NEDOUMICI DA LI PRETERUJEM.NE ZNAM VIŠE KAKO DA JOJ OBJASNIM DA DETE MORA DA IZLAZI NAPOLJE NA VAZDUH!SMETA JOJ ŠTO JE SVI GLEDAJU.ZNAM DA NIJE PRIJATNO.DOŠLO JE DOTLE DA NEĆE DA JEDE AKO JA NISAM PORED NJE ILI NAZOVEM NA TELEFON I PRIČAM DOK SVE NE POJEDE.MOŽDA VAM ZVUČI DA MNOGO PAMETUJEM,ALI VERUJTE DA SE TRUDIM DA SE ŠTO MANJE MEŠAM,A IPAK NE MOGU HLADNOKRVNO DA BUDEM NEMI POSMATRAČ.ONA IMA STARIJEG SINA I PROSTO KAO DA ODRAĐUJE POSAO OKO RUŽE.LIČNO MISLIM DA JE NJOJ POTREBNO MNOGO VIŠE PAŽNJE I LJUBAVI.KADA ME VIDI SVA SE OZARI PRUŽA RUKE DA JE ZAGRLIM I POLJUBIM.ONDA SE JA KOD SVOJE KUĆE SITA ISPLAČEM.IMA JOŠ PUNO TOGA.MENE INTERESUJE DA LI DA ODUSTANEM I PRESTANEM SA PRITISKOM NA DRUGARICU

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #9 poslato: Maj 06, 2012, 11:21:11 pre podne »
Pongo,ja bih vas zamolila da ne pišete velikim slovima,isključite caps lock,znam da vam nije namera,al velika slova,tj takav način pisanja na internetu predstavljaju viku. ;)

pogledajte http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,1808.msg76573.html#msg76573

Van mreže pongo

  • Član
  • **
  • Poruke: 47
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #10 poslato: Maj 06, 2012, 11:26:55 pre podne »
Naco,izvinjavam se nisam znala!Isključila sam.Hvala.

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #11 poslato: Maj 06, 2012, 11:29:22 pre podne »
nema problema  :)

Van mreže pongo

  • Član
  • **
  • Poruke: 47
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #12 poslato: Maj 06, 2012, 11:38:05 pre podne »
Pročitala uputstva!Da li imate još neki savet za mene?

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110029
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: DA LI JE OVO OZBILJAN FORUM ILI SAM JA NA DRUGOM KOLOSEKU?
« Odgovor #13 poslato: Maj 07, 2012, 08:46:51 posle podne »
Ova tema je zatvorena. Poslednja poruka je prebačena u deo namenjen Down sindromu http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,5036.msg403189.html#msg403189

Molim Vas da pisanje nastavite tamo jer ovaj deo foruma ima drugačiju namenu.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.