Dg > Multipla Skleroza

Šta je Multipla skleroza?

<< < (24/25) > >>

tatijana:
Potpuno se slazem sa sklerom..a i sa ostalima.U mom slucaju moze biti da i stresna situacija prouzrokovala ms,ali je naisla bas kada su stvari pocele da se sredjuju/udala sam se ,dobila dete/pitanje je koliko je ms bila prisutna i pritajena  :n14:

hannah:

--- Citat: Sisko  Oktobar 07, 2012, 12:47:44 pre podne ---Samo da napomenem da slucaji MSa su registrirani i kod dece manjih od 10god.

--- Kraj citata ---
Ovo bih zelela da prokomentarisem.
Cini mi se da ovo nije sasvim tacno. Moguce da slucaj dijagnostikovanog MS-a nije registrovan kod dece mladje od 10 god, ali ne MS-a uopste. Tako maloj deci i ne rade dijagnostiku, uglavnom, izuzev ako je neki progresivni tip ili tako nesto-pretpostavljam. Kod tako male dece se uglavnom javljaju senzitivni ispadi, eventualno neka blaza ataksija ili tako nesto, i to se vrlo cesto povlaci spontano posle nekoliko nedelja. Uglavnom kod tako male dece, lekari cekaju ili jos koji relaps, ili da prodje pubertet ili tako nesto, pa opnda rade dijagnostiku kojom potvrdjuju ili odagnavaju sumnju.
Mozda gresim, ali mi se cini da je to procedura. :m1:

Sisko:
Uvek se cekaju bar 2 relapsa prije uspostavljanje dijagnoze, i u pravo si da mnogi slucajevi kod dece su MS-ovi lazni simptomi zbog promene kao rezultat puberteta, ili se radi za neka druga dijagnoza. al ipak ima dece koji su potvrdjeni MS slucajevi, mislim da statistika kaze da oko 5% obolenjih su dece. MRI se radi i na pedijatriski slucajevi, samo nisam siguran da to rade na nasim prostorima jer ipak se trazi malo veci senzibilitet sa ovu grupu pacijenata, opremu, itd.
http://www.msrc.co.uk/index.cfm/fuseaction/show/pageid/2869
evo tu ima i neke price o dece sa MSom
To za dece sam spomenuo samo u prilogu moje mislenje o psiholoskog stanju kao uzrok MSa :)

Rina:
meni sve ove teorije deluju kao horoskop u nedeljnom casopisu  :n24: od toliko ljudi u istom horoskopskom znaku,nekom ce sigurno pogoditi...tj neko ce se vec pronaci ... ::)

U prvom licu:
TOP 10 mita o MS:

http://abcnews.go.com/Health/top-10-myths-multiple-sclerosis/story?id=19752065#1

Navigacija

[0] Indeks poruka

[#] Sledeća strana

[*] Prethodna strana

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.
Idi na punu verziju