Autor Tema: ms italija  (Pročitano 10534 puta)

Van mreže ms italija

  • Član
  • **
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • Slobodan je SLOBODAN
Odg: ms italija
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 02, 2010, 10:37:58 pre podne »
Hvala vam ljudi na lepim zeljama,i ja zelim svima vama sve najbolje i svima koji nisu uradili ovu intervenciju da je sto pre urade!

Hendi-društvo

Odg: ms italija
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 02, 2010, 10:37:58 pre podne »

Van mreže ms italija

  • Član
  • **
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • Slobodan je SLOBODAN
Odg: ms italija
« Odgovor #16 poslato: Februar 28, 2012, 09:48:59 posle podne »
@Skler
Ja nigde nisam krio da uzimam interferon to moze da se vidi i u mojim postovima samo mi se ucinilo da ja mojim postovima iritiram Bencia, a meni nije u interesu bilo koga da iritiram, meni je u interesu da pomognem ljudima ako mogu!

Van mreže ms italija

  • Član
  • **
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • Slobodan je SLOBODAN
Odg: ms italija
« Odgovor #17 poslato: Mart 05, 2012, 06:19:42 posle podne »
Evo izvestaja radiologa magnetne rezonance koja mi je uranjena 13.02.2012.

*Napominjem da je ovo bukvalni prevod i da cd i izvestaj sa MR tek treba da odnesem kod neurologa!

"Izvestaj:
U poredjenju sa prethodnom MR koja je uradjena 19.02.2010. doslo je od delimicne do potpune demielinizacije i danasnji snimak pokazuje samo jednu aktivnu leziju koja je ovalna 3,5mm iza bocnog zida desno od trece komore koja je na prethodnom snimku bila velicine od 7mm!
Bez ostalih promena!
ULSS 7 dr Stefania Gava 15/02/2012 19:42 "

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: ms italija
« Odgovor #18 poslato: Mart 05, 2012, 06:40:10 posle podne »
Bravo Italijano  :cheers:
Lezija se smanjila yes. :ye:

Obavezno reci šta je rekao neurolog. :ok:

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: ms italija
« Odgovor #19 poslato: Mart 05, 2012, 08:08:27 posle podne »
Odlicno! Zaista odlicno!  :ye1:
E, kad bi i ovde odradili takvo objasnjenje snimka. Sta vredi samo snimanje kad nemamo informciju o tome sta je na snimku. Ja sam skeptik cak i u tome da oni zaista pazljivo citaju snimke i uporedjuju s prethodnim. Kad kazem oni, mislim na doktore u Nisu koji citaju nase nalaze posle intervencije.
Moguce je da gresim ali ako gresim neka me neko demantuje.  :n7:

Van mreže ms italija

  • Član
  • **
  • Poruke: 210
  • Pol: Muškarac
  • Slobodan je SLOBODAN
Odg: ms italija
« Odgovor #20 poslato: Mart 05, 2012, 08:25:50 posle podne »
U Italiji magnetnu rezonancu snimaju na cd tako da je veoma jednostavno za uporedjivanje, kada sam bio na inervenciju nosio sam snimak ali nije bilo potrebe jer mi u Nisu nisu radili magnetnu!

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: ms italija
« Odgovor #21 poslato: Mart 05, 2012, 08:35:31 posle podne »
Meni su uradili 2 puta, na dve kontrole i naravno jednom pre intervencije i, niko nista nema da kaze. Mislim da to nije u redu. Ne moraju reci istog dana ali kada dodjemo posle 3 meseca na ponovnu kontrolu trebali bi dati neki komentar, poredjenje predhodnih snimaka ili barem poredjenje sa snimkom pre intervencije.
Nismo mi bas apsolutne neznalice, tj. ovce!

Van mreže Lili123

  • Član
  • **
  • Poruke: 21456
  • Pol: Žena
  • Grad: NS
Odg: ms italija
« Odgovor #22 poslato: Mart 05, 2012, 08:38:21 posle podne »
U Italiji magnetnu rezonancu snimaju na cd tako da je veoma jednostavno za uporedjivanje, kada sam bio na inervenciju nosio sam snimak ali nije bilo potrebe jer mi u Nisu nisu radili magnetnu!

U NS-u na urgentnoj su meni CT glave snimili isto tako i dali mi CD i izveštaj pre nekih pola godine kada sam imala neku alergiju i kada mi je jako natekla glava, a nisu znali od čega je... (ne znaju ni sada, ispitivanja još nisu okončana) :a21m:

Inače, drago mi je da ti se lezija smanjila...!  Predivno...!  :ye1:

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: ms italija
« Odgovor #23 poslato: Mart 05, 2012, 08:43:20 posle podne »
Upravo to, kad bi svi MR snimkom imali dokazano smanjene lezije onda ne bi bilo prepreka u kategorizaciji validnosti intervencije. Onda bi to bio dokaz uspesnosti intervencije. To sto ja konkretno, nemam veliki boljitak to je od predugog trajanja bolesti, a ne neuspesnosti intervencije. Moze se dobrano pomoci ljudima koji su u bolesti par godina...

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133499
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: ms italija
« Odgovor #24 poslato: Mart 05, 2012, 09:59:30 posle podne »
Meni su uradili 2 puta, na dve kontrole i naravno jednom pre intervencije i, niko nista nema da kaze.
Meni je rađen magnet samo jednom i to pre intervencije.Ni na jednoj kontroli više,pa čak ni na godišnjoj. :m1:

Van mreže Anaid

  • Član
  • **
  • Poruke: 110
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Always look on the bright side of life
Odg: ms italija
« Odgovor #25 poslato: Novembar 29, 2016, 02:30:34 posle podne »
Italija napisi i ovdje kako trcis maratone :)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.