Autor Tema: Sistematski pregled za posao!?  (Pročitano 9041 puta)

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Sistematski pregled za posao!?
« poslato: Februar 27, 2012, 07:27:09 posle podne »
Elem, hocu da promenim posao koji trenutno radim, inace sam primljen za stalno i u postojecoj firmi znaju za moj problem! Medjutim mislim da su problem shvatili previse bukvalno i postalo mi je ponizavajuce da radim neke glupe stvari za male pare! Otvorila se sansa da predjem na bolji i placeniji posao, koji ne verujem da ce da bude nesto posebno tezak ( radi se o kontroli kvaliteta u manjeti mareli firmi koja ce da proizvodi auspuh sisteme za novi fiatov model, moj posao bi bio da radim u takozvanoj quality room, gde bi merio gotove auspuhe i jos neke kancelarijske stvari)!
Samo sto me brine je taj sistematski koji bi generalno trebalo da prodjem bez problema, ali opet da cujem vase misljenje!?
Inace sam trenutno u fazi remisije, i nemam gotovo ni jedan simtom da sam bolestan od ms-a!

Genaralno koliko sam ja upoznat na sistematskom se vadi krv, radi se neki opsti neuroloski pregled, ide se kod pulmologa....

Hendi-društvo

Sistematski pregled za posao!?
« poslato: Februar 27, 2012, 07:27:09 posle podne »

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110104
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #1 poslato: Februar 27, 2012, 07:43:57 posle podne »
Које је твоје питање? Рећи или не?

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #2 poslato: Februar 27, 2012, 07:54:41 posle podne »
Pitanje je da li mogu da prodjem sistematski bez problema!?

Mozda neko ne zna, ja sam u svemu ovome tek pocetnik, prvi napad je bio avgusta 2011 duple slike, a posle toga u oktobru je bilo malo zesce sa tezim pomeranjem desne noge i trnjenjem ruku!

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110104
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #3 poslato: Februar 27, 2012, 08:13:51 posle podne »
Ко то зна? Можда и можеш али шта ако ти се нешто деси па се после установи да си прећутао врло битну информацију о свом здрављу?

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #4 poslato: Februar 27, 2012, 08:36:46 posle podne »
A pazi generalno niko ne moze da predvidi tok bilo cega! Mozda mi se i ne desi nista mozda se i desi! Ja sam ipak spreman da rizikujem, jel ne zelim da se zatupljujem na postojecem poslu, jer ipak zavrsavam masinstvo, a radim poslove nekog sa osnovnom skolom!

Uvek ostaje prica da je bio samo jedan "klinicki izolovan slucaj" i da niko sa sigurnoscu nije mogao da tvrdi da je u pitanju ms ili bilo koje hronicno oboljenje!

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110104
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #5 poslato: Februar 27, 2012, 08:39:27 posle podne »
Шта да кажем, покушај. Ово је ситуација "ако не пробаш, кајаћеш се. Ако пробаш, можда ћеш се кајати." ;)

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #6 poslato: Februar 27, 2012, 08:47:00 posle podne »
hehe generalno je fazon da se ugovor potpisuje za stalno, stim da je probni rad 3-6 meseci! Znaci cilj je izdrzati 6 meseci bez problema i bolovanja! Mada opet ako se pokazem da sam dobar radnik, i pored bolovanja mogu da ostvarim dobar odnos sa poslodavcem :D

U sustini fazon je u tome da trenutno nemam porodicu, ne placam kiriju i ostalo, pa i ako ostanem bez posla nemam neke troskove da bi mi stalni izvor prihoda bio neophodan! :D

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110104
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #7 poslato: Februar 27, 2012, 08:48:41 posle podne »
U sustini fazon je u tome da trenutno nemam porodicu, ne placam kiriju i ostalo, pa i ako ostanem bez posla nemam neke troskove da bi mi stalni izvor prihoda bio neophodan! :D

Онда, терај напред.  :ye1:

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #8 poslato: Februar 27, 2012, 10:24:07 posle podne »
Pitanje je da li mogu da prodjem sistematski bez problema!?
Mozda neko ne zna, ja sam u svemu ovome tek pocetnik, prvi napad je bio avgusta 2011 duple slike, a posle toga u oktobru je bilo malo zesce sa tezim pomeranjem desne noge i trnjenjem ruku!

Ako si u remisiji,sistematski ces verovatno proci bez problema.Ti sam moras odluciti sto zelis,posao koji je na neodredeno,ali koji te nezadovoljva ili novi bolje placen,trenutno, na odredeno.
Procitala sam,studiras masinstvo...kada zavrsis,verovatno bi dobio i bolje placen posao u sadasnjoj firmi.Oni te znaju,laksi dogovor oko izostanka sa posla zbog ispita.
Ako se odlucis za novi posao i kazes za dijagnozu,verujem da nebi prosao,jer su poslodavci nespremni zaposliti takvo lice ...ako presutis...da te to  neopterecuje?
Najbitnije da nisi pod stresom,jer bi to bilo lose ... ne razmisljaj o  "cilj je izdrzati 6 meseci bez problema i bolovanja",jer se vec time podsvesno opterecujes...a to je nepotrebno :m2: (od mog prvog napada je proslo13 god normalnog zivota i onda STRES i sve se pokrenulo,sta bi bilo da sam se opterecivala tih 13 god sa pitanjem da li cu izdrzati 3 mj bez bolovanja...to bi bio pakao. :m2:
Lepo je rekao
Ово је ситуација "ако не пробаш, кајаћеш се. Ако пробаш, можда ћеш се кајати." ;)
:n29:

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #9 poslato: Februar 27, 2012, 11:05:52 posle podne »
A vidi generalno si upravu! Medjutim gledano u ovoj postojecoj firmi i kad zavrsim faks dobio bi malu povisicu i ostao da radim i dalje glupav posao! U novoj firmi dobijam sadasnju platu x2! Inace nisam lik koji je spreman da se nervira svadja i ostalo! Kod mene je uglavnom kulijana :D Novi poslodavac, tj novi direktor je skroz ok lik, nismo pricali na temu bolesti, ali generalno znam da posao nece ni u kom slucaju da mi bude naporan i stresan!

Van mreže barbika

  • Član
  • **
  • Poruke: 25023
  • Pol: Žena
  • Da vec danas bude bolje , daj nam Boze malo volje
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #10 poslato: Februar 27, 2012, 11:17:50 posle podne »
Milose,ti si vec odluci   :n14:

uradi onako kako ti mislis da je naj bolje,a ja ti od srca zelim da uspes  :ye1:

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #11 poslato: Februar 28, 2012, 08:52:08 pre podne »

Barbi je napisala ono sto bih i ja.... jos dodajem ...Zelim ti da sto pre zavrsis fakultet i SREĆNO! :n13:

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #12 poslato: Februar 28, 2012, 11:26:06 posle podne »
Ipak sam izvagao da ostanem na postojecem poslu :D

Sve u svemu, rizik je veliki da mogu da ostanem bez posla ako prihvatim novi a drmne me ovo nase cudo na 2-3 meseca!

Sa druge strane plata nije 2x postojeca, vec je samo 30% veca, ali bi imao 100% vece obaveze nego sto ih imam na postojecem poslu!

A ipak na postojecem poslu imam manje obaveza i lakse cu zavrsiti faks ( kud sam polozio 33 ispita jos ova 3 cu da izguram )

Hvala u svakom slucaju na misljenju koje ste mi dali :D

Van mreže Fiona81

  • Član
  • **
  • Poruke: 17
Odg: Sistematski pregled za posao!?
« Odgovor #13 poslato: Jun 24, 2015, 12:48:29 posle podne »
Zanimljiva tema...
Ja mislim da sama činjenica da neko ima ms ne znači da je radno nespoban ili smanjeno sposoban. Neko ima ms vise od 20 godina, a da nikada nije osjetio nikakve smetnje sem povremene blage utrnulosti (lično znam zenu koja je pred penzijom, sa upravo takvom pricom). Radi puno radno vrijeme, nocne smjene i sve ostalo kao i njene kolege, iako, obzirom da radi u zdravstvu, svi znaju da ima ms jer joj je ta dijagnoza i postavljena u zdravstvenoj ustanovi u kojoj radi.

Ja bih licno otisla na sistematski i podvrgla se istim testovima kojima podvrgavaju i ostale. Ako prodjem, radno sam sposobna i tu se prica zavrsava. Da li ce neko poslodavcu reci ili ne da ima dijagnozu ms, je njegovo pravo, osim ukoliko se ugovorom o zaposlenju obavezao da mora iznijeti sve informacije o svom zdravstvenom stanju.

Meni se cini da je lakse kada je poslodavac upucen u to (naravno ne moras to odmah podijeliti sa njim). Recimo ja sam jutros propustila vazan sastanak jer sam morala uraditi MRI (nisam krila gdje idem), u septembru namjeravam u banju Trepca, iako cu u avgustu koristiti godisnji...Zbog toga sto je moj poslodavac upoznat da imam nekih zdravstvenih problema, pun je razumjevanja i podrzava me u tome da je zdravlje na prvom mjestu.
E sad...ako neko misli da nece naici na takav odnos kod poslodavca, bolje da i ne govori. Bar ja ne bih rekla.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.