Autor Tema: Devic  (Pročitano 25161 puta)

Van mreže Mišica

  • Član
  • **
  • Poruke: 7492
  • Pol: Žena
  • Dg: MS-Devic
  • Grad: zemun
Devic
« poslato: Februar 09, 2012, 12:46:25 pre podne »
Devikov sindrom do skora samo grana multiple skleroze,danas bolest sa imenom i sifrom.Devik i ako je po mnogo cemu isti kao MS razlikuje se u dijagnostici,terapiji pa i u simptomima.
Dijagnostikuje se
MR glave i cervikalnog dela kicme a razlikuje se po segmentima koji su obuhvaceni kod MS 2 a kod Devica 2-4
Lumbalna punkcija kod MS Ig trake samo u likvoru kod Devica u likvoru i serumu.Anti tela nisu ista tako da beta iteferon nepomaze,ako pacijent nereaguje na kortiko steroide jedino resenje je plazma fereza.
Devic je bolest koja u progresiji napada prvo ocni nerv i obicno jednu nogu.sto je i moj slucaj.nedovoljno ispitan ali se drzi pod kontrolom imunosupresivima i periodicnim izmenama plazme.

Hendi-društvo

Devic
« poslato: Februar 09, 2012, 12:46:25 pre podne »

Van mreže Daca

  • Član
  • **
  • Poruke: 18037
  • Pol: Žena
Odg: Devic
« Odgovor #1 poslato: Februar 09, 2012, 06:57:52 posle podne »
E bas lepo  :'( Jos '96 su mi prvi put nasli trake u likvoru i krvi.Tada mi je Z.Levic tadasnji nacelnik (sada vec pok.)objasnio da takav slucaj nisu imali.Dolazila sam iz JA da ambulanto provere iz krvi,nalaz je uvek bio isti.Sve moje "papire" je nosio i u inostransvu i nista konkretno.Jedinstven slucaj!I dan-danas ih imam i u likvoru i u krvi...ne znam sta da kazem  :m2:

Van mreže Mišica

  • Član
  • **
  • Poruke: 7492
  • Pol: Žena
  • Dg: MS-Devic
  • Grad: zemun
Odg: Devic
« Odgovor #2 poslato: Februar 11, 2012, 12:08:14 pre podne »
Moj slucaj
U prvoj trudnoci 2004g pocinju i prvi simptomi vrtoglavice,zamucenog vida i gubitka osecaja desne strane tela.Tada to povezuju sa trudnocom.Simptomi posle porodjaja nestaju.2007 druga trudnoca bezproblema i nakon godinu dana 2008 pogorsanje vid,otezan hod,smanjen osecaj opet desne strane.Dijagnoza postavljena u KBC zEMUN.Multipla skleroza.MR,plakovi na mozgu i kicmenoj mozdini u likvoru ig trake u likvoru i manji broj u serumu.Tada niko nije spomenuo da je to nesto cudno.Otpustena polu pokretna kuci bez ikakve terapije.Dalje lecenje u KBC Srbije kod pr.Todorovic,neurologa pedijatra.Do 2011 tri pogorsanja i sva tri puta derapija dexazonom i to vrlo uspesno me dovodi do remisije.Vid na levom oku ostaje zamucen a na desnom ocuvan,neobracam paznju na levo oko i to traje do proslog leta kada vec primecujem da nevidim da citam i da vid se gubi sve vise.Javljam se u KBC i kod neurooftamologa dobijam rezultat vid na levo,samo 3 metra ispred sebe na desno 20 posto.primaju me na hitno i 15 pulsnih,17 urbazona i 5 plazma fereza.poboljsanja nema,nerv nije samo upaljen nego i ostecen jer se nisam javila na vreme lekaru.Tada mi dijagnostikuju Devic po starim snimcima MR I ponovo vade likvor.cim su videli da su na k. mozdini plakovi na 4 segmenta rekli su mi da imam devicov sindrom.Radili su mi imunologiju koja je bila ok.I eto taman se navikla na gdju MS kad ono Devik.8.marta ponovo plazma fereza pa videcemo koliko je ovaj Devic uporan.

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133563
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Devic
« Odgovor #3 poslato: Februar 11, 2012, 12:11:58 pre podne »
Milka ne daj se. :n29:
Meni isto sumnjaju na tu dg ali još niko ne traži dodatno ispitivanje.pa kad zagusti valjda će onda.

Van mreže Mišica

  • Član
  • **
  • Poruke: 7492
  • Pol: Žena
  • Dg: MS-Devic
  • Grad: zemun
Odg: Devic
« Odgovor #4 poslato: Februar 19, 2012, 03:58:46 posle podne »

Van mreže Mišica

  • Član
  • **
  • Poruke: 7492
  • Pol: Žena
  • Dg: MS-Devic
  • Grad: zemun
Odg: Devic
« Odgovor #5 poslato: Februar 19, 2012, 09:07:10 posle podne »
i ovo http://www.blogovanje.com/desetka/komentari.php?id=377

Van mreže barbika

  • Član
  • **
  • Poruke: 25023
  • Pol: Žena
  • Da vec danas bude bolje , daj nam Boze malo volje
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Devic
« Odgovor #6 poslato: Februar 20, 2012, 12:31:48 pre podne »
 :n29: :n20: :sad:

Van mreže Ena

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 133563
  • Pol: Žena
  • Zivot je izazov.Ne gubi vreme uzivaj u njemu...
  • Dg: MS
Odg: Devic
« Odgovor #7 poslato: Februar 20, 2012, 10:22:21 pre podne »
Mišice meni sumnjaju da imam NMO još samo da se neko seti pa da me pošalje na ispitivanje,a ne krv da šalju u strane zemlje.
Dr mi je rekla "svejedno ti trebaju i za to kortikosteroidi,a ti nisi ni na poslednje odreagovala".
Tako da je tu sada ona:MS dok se ne dokaže da je prisutan i on:Devic  :m1:
Mogu kao i uvek da ti kažem,samo hrabro guraj. :n20:

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Devic
« Odgovor #8 poslato: Februar 20, 2012, 12:06:00 posle podne »
Misice ,samo hrabro i  :n20: :n29:

Van mreže Mišica

  • Član
  • **
  • Poruke: 7492
  • Pol: Žena
  • Dg: MS-Devic
  • Grad: zemun
Odg: Devic
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 23, 2012, 07:31:19 posle podne »
za godinu dana 14 plazma fereza i idem i dalje  :m2:

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Devic
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 23, 2012, 07:37:12 posle podne »
ima li pomaka mišu  :n20:

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Devic
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 23, 2012, 10:42:08 posle podne »
Kako oči?

Van mreže barbika

  • Član
  • **
  • Poruke: 25023
  • Pol: Žena
  • Da vec danas bude bolje , daj nam Boze malo volje
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Devic
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 23, 2012, 10:53:00 posle podne »
super su joj,
vidi kao krtica  :)hah :)hah :)hah

Van mreže Sklerozica

  • Administrator
  • *****
  • Poruke: 110100
  • Pol: Muškarac
    • HENDI-DRUŠTVO
  • Dg: MS
  • Grad: Beograd
Odg: Devic
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 23, 2012, 11:01:42 posle podne »
Sad si ...  :sad:

Van mreže Mišica

  • Član
  • **
  • Poruke: 7492
  • Pol: Žena
  • Dg: MS-Devic
  • Grad: zemun
Odg: Devic
« Odgovor #14 poslato: Novembar 02, 2012, 08:17:33 posle podne »
nema poboljsanja,cak je vid slabiji nego pre god. kad sam krenula sa terapijom i izmenama plazme.oni nece obostaviti izmene jer misle da mi ipak pomazu pre god dana su bili sigurni da se necu izvuci.ocekivali su totalno slepilo i sad se nebi kockali a ni ja.dr Dackovic mi je rekla da se izmene plazme kod devika rade samo u jednoj bolnici u SAD i sada kod nas.dve bolnice na celom svetu.tako da znam da bolju terapiju nebi nigde imala i verujem da rade sve sto je u njihovoj moci.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.