Autor Tema: Nabavka ultra lakih kolica  (Pročitano 22970 puta)

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #45 poslato: Jun 06, 2012, 01:05:30 pre podne »
Moraju da se vrate stara kolica. Ja sam vratio jedna a uzeo druga. E za tu proveru ne znam....Ma sta ima da proveravaju vide me po gradu :)

Hendi-društvo

Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #45 poslato: Jun 06, 2012, 01:05:30 pre podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #46 poslato: Jun 06, 2012, 09:52:00 pre podne »

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #47 poslato: Jun 06, 2012, 04:54:28 posle podne »
naco,pre se to nije proveravalo..meni su u Ns,prilikom davanja rešenja (6.05.2012.) napomenuli,a i pisalo je pri dnu rešenja...da u roku 30 dana od isporuke trebam doći ponovo na komisiju radi provere funkcionalnosti (po novom ne treba ići na komisiju već kod lekara koji je prepisao pomagalo i on popunjava obrazac IPF za proveru funkcionalnosti u 3 primerka,od kojih jedan dostavljaju  matičnoj filijali,jedan isporučiocu i jedan korisniku pomagala.)
To i piše i u starom Pravlniku...čl.14,a u novom čl.16. zašto je to potrebno..
 :grr:
Осигурано лице има право на одржавање одређених помагала које обухвата сервисирање помагала, поправку целог или дела помагала и замену дела помагала, на терет Републичког завода у периоду од истека гарантног рока до истека рока трајања помагала, под условом да је претходно извршена провера функционалности издатог помагала у складу са одредбама овогправилника.
Осигурано лице има право на сервисирање одређених помагала које обухвата редован...
To je bitno,jer mnogi to nisu znali i ako se ne izvrši ta funkcionalna provera gube pravo na popravak ili zamenu nekog dela pomagala o trošku fonda...a nekada su ti popravci prilično skupi,posebno kod lako aktivnih kolica  :n12:


Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #48 poslato: Jun 06, 2012, 06:11:37 posle podne »
o Dašo pa tako reci, imaš najsvežije informacije iz prve ruke,ne moramo da čitamo pravilnik,hvala ti   n32

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #49 poslato: Avgust 25, 2012, 08:21:08 posle podne »
...Sada sam primetila da nisam stavila sliku kolica za koja sam se odlučila...
MEYRA X1 Speedster MODELL 3.350 ...zadovoljna sam  :ye1:

Van mreže motomed3108

  • Član
  • **
  • Poruke: 29
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #50 poslato: Oktobar 06, 2012, 12:29:21 posle podne »
Eh,kao da trazimo jahte....a ne kolica,
Evo ja sam civilni osig.Bg. opstine i rekli su mi da imam pravo na lagana kolica samo u sl.da imam auto,dozvolu i komande atestirane,sve sam to ispunio i evo vec mesecima me saltaju tamo vamo.
Mada se nadam da cu uskoro sve to zavrsiti.Intresuje me jel neko zna kolika cifra je dozvoljena za uzimanje kolica.
Jel neko kaze 140 neko 190 000 din.,a kazu da za tu sumu necu moci da uzmem nista sto valja,sta vi mislite?
pozz

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #51 poslato: Oktobar 06, 2012, 08:31:46 posle podne »
... rekli su mi da imam pravo na lagana kolica samo u sl.da imam auto,dozvolu i komande atestirane,sve sam to ispunio i evo vec mesecima me saltaju tamo vamo.
Ako vam piše paraplegija i šifra kolica 128  :n24: nije mi jasno zašto vas šetaju  :m3:
http://www.rfzo.rs/download/pravilnik-pomagala2012.pdf ... str.39

... jel neko zna kolika cifra je dozvoljena za uzimanje kolica.
Jel neko kaze 140 neko 190 000 din.,a kazu da za tu sumu necu moci da uzmem nista sto valja,sta vi mislite?
U pravilniku :grr:  http://www.rfzo.rs/download/pravilnik-pomagala2012.pdf,to ne piše
U junu 2012.  je bilo 224 000 din tj.izabrala sam kolica na kojima je bila ta cena.
Treba otići u prodavaonice ortopedskih pomagala i pogledati koja laka aktivna kolica možete podići na nalog...imate vremena,ne žurite,dobro pogledajte,možda nije loše i posavetovati se sa nekom tko ih ima duže vreme.U Bg imate tri veća ponuđača lakih aktivnih kolica,pa možete pogledati...   :a21m:

Van mreže motomed3108

  • Član
  • **
  • Poruke: 29
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #52 poslato: Oktobar 07, 2012, 10:51:02 pre podne »
Snacicu se vec nekako. Inace sam kvadriplegija.
Hvala ti svakako,znaci mi sto sam to procitao.
Aj posalji mi u pp. nazive tih ortopedija iz Bg.
Hvala :)

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #53 poslato: Oktobar 23, 2012, 11:31:48 pre podne »
Samo vodi racuna koja kolica uzimas... Mnogo puta su ljudima uvaljivali kineska kolica koja kostaju recimo 35000 umesto onih koja kostaju 210000. Najbolje ako imas nekog proverenog ortaka koji drzi ortopedska pomagala toliko te mogu posavetovati.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.