Autor Tema: Nabavka ultra lakih kolica  (Pročitano 22856 puta)

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #15 poslato: Januar 31, 2012, 12:13:00 posle podne »
Evo danas sam uzeo mere. Za cetiri nedelje dolaze kolica. Pa cu slikati i postaviti ovde...

Hendi-društvo

Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #15 poslato: Januar 31, 2012, 12:13:00 posle podne »

Van mreže motomed3108

  • Član
  • **
  • Poruke: 29
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #16 poslato: Januar 31, 2012, 09:16:42 posle podne »
Mnogo hvala,jako SMO ti zahvalni,na zelji i trudu da nam pomognes!!!
Ocigledno je malo takvih koji zele da podele iskustvo i znanje sa drugima!
 :ye1:
  :ye1:
    :ye1:

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #17 poslato: Februar 19, 2012, 04:01:04 posle podne »
Nikola123, mozes li napisati za koji model kolica si se odlucio?

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #18 poslato: Februar 21, 2012, 02:10:49 posle podne »
Model je halley mehanicka ultra laka. Nisam siguran za oznaku ali znam da su halleyeva.

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #19 poslato: Februar 21, 2012, 03:38:32 posle podne »
Komande sam prepravljao kod coveka u novom sadu u rumenci ako ti bude trebalo moze na pp da ti dam broj telefona. .
Da li si imao auto sa običnim menjačem?(koji) Gde si vrsio atest?

Model je halley mehanicka ultra laka. Nisam siguran za oznaku ali znam da su halleyeva.

Kolika je ukupna tezina kolica i da li mozda znas visinu sklopljenih kolica?Da li si mozda uslikao,da vidimo kako izgledaju...

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #20 poslato: Februar 25, 2012, 10:01:17 posle podne »
Kolika je ukupna tezina kolica i da li mozda znas visinu sklopljenih kolica?Da li si mozda uslikao,da vidimo kako izgledaju...
Nasla sam ovu informaciju...kolica imaju jako lep dizajn...pa normalno, talijanski proizvođač  :)hah

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #21 poslato: Februar 28, 2012, 10:51:25 posle podne »
Da li si imao auto sa običnim menjačem?(koji) Gde si vrsio atest?

Kolika je ukupna tezina kolica i da li mozda znas visinu sklopljenih kolica?Da li si mozda uslikao,da vidimo kako izgledaju...
Nisam dolazio neko vreme na forum tako da se izvinjavam.
Evo ovako.
Vozio sam auto i sa manuelnim i sa automatskim menjacem.  Sada to je sve vise pitanje stila i ukusa. Trenutno vozim sa automatskim i ne planiram da se vracam na manuelni. Jednostavno je mnogo lakse. Prve komande sam stavljao u kragujevcu (ne znam kako se zove firma). I nisam bio zadovoljan. Ove druge sam ugradio kod coveka u Novom Sadu i prezadovoljan sam. Kolica bi trebalo da stignu ovih dana pa cu slikati. Ja sam morao da uzimam siroko sedno mesto. Jer su mi noge ostale bas krupne kao da trcim maraton a ne sedim u kolicima. Ali ok. Kada dodju slikam i saljem.E i da sto se tice atesta policija mi to nikada nije trazila, ja ga i nemam ali to ne znaci da ga ne treba imati. Tako da to je opet od coveka do coveka.
PS. nije Italijanski nego Nemacki   :n23:. Barem su meni tako rekli.

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27841
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #22 poslato: Februar 29, 2012, 12:09:51 pre podne »
Predpostavljam da mislimo na ista kolica,nasla sam na netu,razgovarala sam sa dir.firme iz Bg ,koji mi je rekao da su talijanska.(vidim da imaju prodavnicu i u Pozegi).

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #23 poslato: Februar 29, 2012, 10:33:22 pre podne »
Predpostavljam da mislimo na ista kolica,nasla sam na netu,razgovarala sam sa dir.firme iz Bg ,koji mi je rekao da su talijanska.(vidim da imaju prodavnicu i u Pozegi).
Da to su ta. Ne znam meni ovi iz Bg rekli da su Nemacka mada nema veze koja god da su. I da smao jedna napomena ovi plastificirane zice na tockovima se doplacuju.

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #24 poslato: Mart 14, 2012, 04:40:22 posle podne »
Evo stigla su kolica ja sam prezadovoljan hvala bogu pa je sve ovako ispalo. Ja nemam bas neki balans ali bez stranica sedim bolje nego sa stranicama u starim kolicima. Slikao sam ali ne vidim ovde kako da okacim slike. Nadam se da ce ljudi uzeti dok mogu kolica ko zna do kada ce ih davati....

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #25 poslato: Mart 14, 2012, 05:19:38 posle podne »

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #26 poslato: Mart 14, 2012, 10:19:53 posle podne »
Evo slike ...










Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #27 poslato: Mart 15, 2012, 09:19:55 posle podne »
To je najvaznije da ti odgovaraju,samo budi nezan da se nebi izvrnuo na ledja,mnogo su lagana.
Jel uspevas sam da ih ubacis u auto?

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #28 poslato: Mart 15, 2012, 09:56:55 posle podne »
To je najvaznije da ti odgovaraju,samo budi nezan da se nebi izvrnuo na ledja,mnogo su lagana.
Jel uspevas sam da ih ubacis u auto?
Mora da se vodi racuna poprilicno.... U kola nisam ni probao. Ali na primer ja sam juce presao sa njima jedno 2 km. I nisam se zamorio sa onim starim 2km kao sa ovim 20. I kao sto sam vec rekao da sam se plasio zbog balansa jer mi nije bas najbolji i nosim ovaj mali mider jer mi je bas visoka povreda da bi me malo drzao. Ali mnogo bolji balans imam u ovim kolicima nego u onim velikim sa stranicama.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #29 poslato: Mart 16, 2012, 10:45:02 pre podne »
Sjajno Nikola, e sad sledi uzivancija. To ti govrim iz iskustva. Ti si zdrav iznad povrede, a ja imam MS po celom telu :) a ipak sam vrlo unapredila svoje telo od kako koristim laka kolica. Samo nastavi da ih vozis i to svaki dan. Ide nam jako lepo vreme pa ces moci. Ulazqk u auto ce ici bez problema, kad mogu ja onda ti to mozes bez problema. Samo treba da uvezbas nacin i tehiku koja tebi najvise odgovara.
 Jako mi je drago sto si ih nabavio. Sad ces vreme meriti od dana kad si seo u ta kolica (kao ja).
Javi po nekad kako napredujes.

Pozdrav i srecno!

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.