Autor Tema: Nabavka ultra lakih kolica  (Pročitano 23022 puta)

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Nabavka ultra lakih kolica
« poslato: Januar 17, 2012, 01:20:48 posle podne »
Evo ovako problem je malo komplikovan ali valjda ce imati neko da li imam pravo ili ne... Posto u ovoj zemlji svako tumaci pravilnik kako njemu odgovara. Evo ovako uzeo sam ova obicna kolica pre jedno 3.5 godine. I tada je receno da na nova necu imati pravo jos pet godina. Medjutim tada nisam imao polozen vozacki pa nisam mogao da uzmem ultra laka kolica. E sada ja znam ljude ovde u Uzicu koji su ova obicna kolica zamenili ultra lakim iz razloga da nikada nisu uzeli ultra raka kolica. Pa me zanima da li su ultra laka kolica ista kolica kao i ova i da li moram cekati jos 1.5 godinu.

Hendi-društvo

Nabavka ultra lakih kolica
« poslato: Januar 17, 2012, 01:20:48 posle podne »

Van mreže motomed3108

  • Član
  • **
  • Poruke: 29
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #1 poslato: Januar 18, 2012, 02:11:41 posle podne »
Eh,sada pisem mada nisam u potpunosti siguran  :m3:
Mislim da mozes dobiti ultra laka kolica samo ako imas auto na tvoje ime,koji je prilagodjen za tebe,tacnije komande.....
Sve ovo vazi za korisnike civilnog osiguranja.
Po mom saznanju ta lagana kolica mozes dobiti u tvom sl.odmah,nebitno je koliko dugo koristis obicna,ali ponavljam se moras imati auto na tvoje ime.
Bar su meni tako objasnili,ja se takodje raspitujem oko laganih kolica,voznje auta........
Tako da ako neko ima provereniju i tacniju informaciju,nadam se da ce nam pomoci!?

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #2 poslato: Januar 19, 2012, 09:17:39 posle podne »
Imam i auto na moje ime i vozacku. Evo sutra ovde u Uzicu predajem na komisiju pa cu javiti svima pa neka ljudi znaju.

Van mreže motomed3108

  • Član
  • **
  • Poruke: 29
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #3 poslato: Januar 21, 2012, 02:09:27 posle podne »
Nadam se da ce sve biti ok.
Cekamo tvoje iskustvo,odgovor od komisije!

Van mreže Sundjer.Bob

  • Član
  • **
  • Poruke: 30
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #4 poslato: Januar 21, 2012, 03:42:50 posle podne »
Ne mozes dobiti druga kolica dok ne prodje 5 godina za obicna kolica,ili 7 godina za aktivna(laka)I ja sam imao auto na svoje ime i atest rucnih komandi,ali nisam mogao dobiti aktivna kolica dok nije proslo 5 god. od kad sam dobio obicna.Tako je bar bilo,ali naravno da trebas pokusati.

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #5 poslato: Januar 23, 2012, 01:56:49 posle podne »
Evo da javim da je proslo na komisiji naravno treba da imate nekoga da vam malo pomogne (kao i u svemu). Moracu da vratim ova kolica koja sada imam da bih uzeo ultra laka. Pozdrav svima i nadam se da ce nekome pomoci.

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27845
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #6 poslato: Januar 23, 2012, 02:03:40 posle podne »
Evo da javim da je proslo na komisiji naravno treba da imate nekoga da vam malo pomogne (kao i u svemu). 
Nije mi jasno, a da nisi imao nekoga da ti pomogne,da li bi dobio ultra laka kolica?  :m2:


Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #7 poslato: Januar 23, 2012, 02:04:32 posle podne »
Pa bih verovatno. Samo treba traziti i biti uporan.

Van mreže motomed3108

  • Član
  • **
  • Poruke: 29
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #8 poslato: Januar 23, 2012, 05:38:41 posle podne »
Jedna muka manje,dobro je!
Pitanje za -nikolu123- Jel znas kolika suma novca ti je na raspolaganju za kolica?
Naravno ako zna i neko drugi moze odgovoriti!  :ye1:

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #9 poslato: Januar 24, 2012, 10:55:43 pre podne »
Nalog vredi dvestaosam hiljada dinara. Mada kako gledam po sajtovima velika vecina kolica dobrih kolica ulaze u ovu sumu. Opet naglasavam ako mozes potrazi nekoga da ti pomogne oko ovoga. Pozdrav i nadam se da sam pomogao.

Van mreže motomed3108

  • Član
  • **
  • Poruke: 29
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #10 poslato: Januar 24, 2012, 05:15:40 posle podne »
Naravno da si pomogao,veliko HVALA!
Kad budes uzeo kolica,hoces da izbacis za koji model si se odlucio i jel si zadovoljan sa modelom...!
Znaci mora se juriti neko u zavodu,socijalnom da se sve to zavrsi?
Bas sam dosadan :n24:
Gde si prepravljao komande? Ja sam kvadri i morao bih i neki drzac na volanu za ruku napraviti,jel mi je stisak los,naravno i komandu za kocnicu i gas.
Oprosti sto sam dosadan.

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #11 poslato: Januar 24, 2012, 06:31:27 posle podne »
Ma opusteno samo ti pitaj tu smo da pomognemo jedni drugima. Komande sam prepravljao kod coveka u novom sadu u rumenci ako ti bude trebalo moze na pp da ti dam broj telefona.  A kako je menii visoka povreda th2-3 moracu bas da napravim po meri da bih mogao da koristim...

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #12 poslato: Januar 24, 2012, 07:30:14 posle podne »
Gde si prepravljao komande?
evo i teme o tome,verujem da će ti biti od pomoći :D

http://www.hendidrustvo.info/forum/index.php/topic,1236.0.html

Van mreže motomed3108

  • Član
  • **
  • Poruke: 29
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #13 poslato: Januar 25, 2012, 03:41:36 posle podne »
Svaka Vasa informacija je dobrodosla i od koristi je!
Hvala! n32

Van mreže sanjo

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Nabavka ultra lakih kolica
« Odgovor #14 poslato: Januar 26, 2012, 04:35:09 posle podne »
Nije mi jasno, a da nisi imao nekoga da ti pomogne,da li bi dobio ultra laka kolica?  :m2:
moja daso kakva stela :)

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.