Autor Tema: Pitanje-molba  (Pročitano 5904 puta)

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Pitanje-molba
« poslato: Januar 17, 2012, 12:03:57 pre podne »
Kada umre invalid rada, koji je primao samo neku invalidninu, a nije bio zaposlen već duže godina jer je firma u stečaju, ko može i treba da nadoknadi troškove sahrane...čovek nije bio u penziji, ali je primao, koliko znam samo invalidninu ili naknadu za tel.oštećenje?

***
Molim vas da mi pomognete jer sem neke jednokratne pomoći koju daje Centar za socijalni rad ništa nisam našla, a mom prijatelju su rekli na groblju, da nemaju pravo na troškove sahrane...

Hvala unapred na odgovorima.

Hendi-društvo

Pitanje-molba
« poslato: Januar 17, 2012, 12:03:57 pre podne »

Van mreže naca

  • Global Moderator
  • *****
  • Poruke: 113519
  • Pol: Žena
  • kad porastem,samo će mi se kasti...
  • Dg: MS
  • Grad: NBgd
Odg: Pitanje-molba
« Odgovor #1 poslato: Januar 17, 2012, 12:26:04 pre podne »
Čovek je nekad radio.
Možda,porodica preminulog da se i u PIO raspitaju za naknadu pogrebnih troškova
na sajtu PIO ovo piše :

Naknada za pogrebne troškove

Naknada pogrebnih troškova koja se isplaćuje familijama preminulih penzionera (ili onome ko je platio sahranu) u januaru, februaru i martu 2012. godine iznosiće 36.485,oo dinara za korisnike penzija iz kategorije zaposlenih i vojne penzionere, 34.883,oo za penzionere samostalnih delatnosti i 14.034,oo dinara za penzionisane poljoprivrednike.

U skladu sa članom 75 Zakona o penzijskom i invalidskom osiguranju, na ime pogrebnih troškova isplaćuje se iznos jedne i po prosečne penzije, u prethodnom kvartalu.

Zahtev za isplatu naknade sa detaljima o potrebnoj dokumentaciji može se naći u meniju Obrasci.

sa sajta PIO

u Zakonu nije navedeno ko ima pravo na troškove ...

iz Zakona :

4. Naknada pogrebnih troškova
Član 75
Naknada pogrebnih troškova pripada u visini jedne i po prosečne penzije u fondu u prethodnom kvartalu, u odnosu na dan smrti korisnika.

ne znam da li sam od pomoći,al zaista mislim da bi moglo da se pokuša u PIO ...

Van mreže tatijana

  • Član
  • **
  • Poruke: 11247
  • Amor omnia vincit - Ljubav sve pobeđuje.
Odg: Pitanje-molba
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2012, 08:24:24 pre podne »
citam ovo i razmisljam kako je sve toliko besmisleno  :m3: :n24:Ljudi ni za zivota ,a izgleda ni u smrti nisu jednaki msm ravnopravni  ::)

Van mreže Jellena

  • Član
  • **
  • Poruke: 4515
  • Pol: Žena
  • Nema granica za one koji ih ne vide...
  • Dg: MS
  • Grad: Sokobanja
Odg: Pitanje-molba
« Odgovor #3 poslato: Januar 17, 2012, 10:33:26 pre podne »
Bezobrazni su....kada je baba mog supruga umrla mislili smo da cemo ostvariti to pravo posto je baba primala neku penziju. Medjutim nismo posto je ona primala alimentaciju (deo od dedine penzije), a ne svoju  :n24:

Van mreže Džudi

  • Član
  • **
  • Poruke: 2093
  • Pol: Žena
  • Ex Zbunjena
  • Dg: G80.2
  • Grad: Beograd
Odg: Pitanje-molba
« Odgovor #4 poslato: Januar 17, 2012, 05:00:37 posle podne »
Hvala vam puno. To je jedna tužna porodična priča, moj drug i ne zna za ovu temu, poverio se samo meni, ja vama, on i ne zna za ovaj sajt...mada je i sam imao nekih problema sa zdravljem, i ima još problema...

Boli činjenica da su na groblju bili bezobrazni, grubi, sahrana je koštala ne pitajte koliko i to je još bilo skromno..

Čovek je pošteno radio dok se nije razboleo, potom firma otišla u stečaj i ništa...nema prava...po zakonu PIO Fonda jer nije bio penzioner, već nezaposlen.

Za vašu informaciju, radila sam sa borcima NOB-a, narodnim herojima i RVI...Ministarstvo za te RVI odvaja oko 50-70 hiljada dinara, i porodica nastavlja da prima invalidninu -prosek je oko 40 hiljada...a porodice narodnih heroja su u 2010-toj godini dobijali oko 250 hiljada dinara...Gde je tu pravda-nema je...

Jedino možda pomogne Centar za soc.rad i firma mog druga...ako hoće...privatnik kod koga radi njegova supruga neće...

Tuga i sramota.
   

Van mreže seve

  • Član
  • **
  • Poruke: 2134
  • Pol: Muškarac
  • Dg: G 35 i M10
  • Grad: Beograd
Odg: Pitanje-molba
« Odgovor #5 poslato: Januar 17, 2012, 06:46:36 posle podne »
Stvarno treba proveriti u centru za soc.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.