Autor Tema: Mokrenje  (Pročitano 37567 puta)

Van mreže sanjo

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
Mokrenje
« poslato: Januar 06, 2012, 10:54:36 posle podne »
Na koji nacin rjesavate problem mokrenja?

Hendi-društvo

Mokrenje
« poslato: Januar 06, 2012, 10:54:36 posle podne »

Van mreže motomed3108

  • Član
  • **
  • Poruke: 29
Odg: Mokrenje
« Odgovor #1 poslato: Januar 07, 2012, 04:00:05 posle podne »
Ja nosim urinar-kondom kateter!

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Mokrenje
« Odgovor #2 poslato: Januar 17, 2012, 03:58:19 posle podne »
Ja na vise nacina urinar praznjenje lupkanjem zavisi kako mi sta odgovara uglavnom nije problem. Urinar mi najvise koristi kada idem negde na put a kada sam kuci retko...

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Mokrenje
« Odgovor #3 poslato: April 21, 2012, 11:10:40 posle podne »
Botox dobijes u mokracni mjehur i tako pomocu jednokratnih katetera se ispisavas.  Drzi oko 6-8 mjeseci ...To je najbolji nacin ,ali mislim da se tu jos ne praktikuje

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Mokrenje
« Odgovor #4 poslato: April 24, 2012, 02:33:25 posle podne »
Hajde molim te malo pojasni - botox opusti misice mokracne besike pa ona moze da se puni ali zar ne opusti i sfinktere? Mozda nisam dobro shvatila... Mogu li i zene tako da rese problem mokrenja?

Van mreže desant

  • Član
  • **
  • Poruke: 139
  • Pol: Muškarac
Odg: Mokrenje
« Odgovor #5 poslato: April 24, 2012, 04:18:55 posle podne »
Botox opusti mokracnu besiku i ona moze primiti vise mokrace nego obicno...mada urolozi ne preporucuju preko pola litre u mjehuru,da se mokraca nebi vracala nazad prema bubrezima...Ja ovo koristim vec 6-7  godina i prezadovoljan sam sa tim..Ne opusta sfintere ,ti sa kateterom se ispraznis,mislim na jednokratni kateter...

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Mokrenje
« Odgovor #6 poslato: April 24, 2012, 10:34:02 posle podne »
Nikada sama sebi nisam ubacila kateter... Kome da se obratim za botox u svrhu resavanja mokrenja? Logicno - urologu. Probacu da se informisem.
Desant, hvala ti za ovu informaciju. Ja iaonako imam velikih problema s urinarnim infekcijama ovo bi mozda moglo pomoci.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Mokrenje
« Odgovor #7 poslato: April 24, 2012, 10:35:55 posle podne »
Mozes li da mokris bez katetera? Da isprovociras Lupkanjem ili naprezanjem?

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Mokrenje
« Odgovor #8 poslato: April 27, 2012, 01:35:09 posle podne »
Kako stavis samom sebi kateter. Mislim sve ok ali covece nije to bezazleno pogotovo sto i kateteri izazivaju urinarne infekcije vrlo lako. Tako da ne znam. Roxy ako imas urinarne infekcjije moja ti je preporuka da uzmes odmenjsku vodu ja sam pre morao ici kolima na neko brdo sa nekim pa da tocim u kante. Sada je imas u balonima od po 5 l. Stvarno je dobra meni je barem pomogla. Isto tako ja pijem neke kapi od divljeg origana i uopste nemam problema hvala bogu. A ovo sa botoxom ne znam meni ovo mnogo lose izgleda....

Van mreže sanjo

  • Novi član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Mokrenje
« Odgovor #9 poslato: April 27, 2012, 01:59:21 posle podne »
roxi koja ti je dg.??

Van mreže miloskg

  • Član
  • **
  • Poruke: 382
Odg: Mokrenje
« Odgovor #10 poslato: April 27, 2012, 04:02:57 posle podne »
I ja generalno imam problem sto cesto idem u wc. Medjutim devojka se proveravala i ustanovi da ima u urinu eserihiju. Ja dao moj urin i imam bakterije, tako da sad ide urino kultura!

U pocetku sam mislio da je to od MS sto idem cesto, ali izgleda da se ipak bakterije u pitanju!


Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Mokrenje
« Odgovor #11 poslato: April 28, 2012, 12:13:22 pre podne »
Ovo vec ide u urinarne infekcije. Ali nema veze ja nisam za ovu stvar sa botoksom iz mnogo razloga. Neke od njih sam vec naveo. Ja sam imao problema sa urinarnim infekcijama i ono sto je bitno jeste ukoliko se ne kreces puno da pijes tecnosti. Najmanje 1.5 litar. Ne govorim ovo zato sto to doktori govore vec iz licnog iskustva. Ako mozes vise super.

Van mreže Roxi

  • VIP
  • ***
  • Poruke: 3526
  • Pol: Žena
  • MS
Odg: Mokrenje
« Odgovor #12 poslato: April 28, 2012, 05:18:10 posle podne »
Moja dg. je MS ali sam generalno fizickog stanja kao paraplegicar. Noge ne "rade" ruke su u redu.
Imam problem sa urinarnim infekcijama, godinama. Probala sam mnogo toga ali uspeh je slab i kratkotrajan.
Ja se necu upustiti u probu botoxa jer nema sanse da se samostalno kateterizujem. Kao zeni meni je to vrlo problem, a i infekcije su ucestalije plasiranjem katetera. Mislim da je muskima lakse. Mada, mislim da je bolje resenje za muskarce urinar-kkondom. No, svak zna sta mu najvise odgovara.

Prvi put cujem za odmenjsku vodu. Ima je u slobodnoj prodaji? Od kad koristis kapi origana? Gde ih nabavljas?

Van mreže nikola123

  • Član
  • **
  • Poruke: 88
  • Pol: Muškarac
  • Dg: Paraplegija
Odg: Mokrenje
« Odgovor #13 poslato: April 28, 2012, 10:10:47 posle podne »

Da odmenjske vode ima gde hoces. U balonima po 5 l. Ulje origana odes u apoteku i pitas ulje od divljeg origana i dace ti http://www.origanoulje.com/ evo link ja koristim ovo sada da li ima nekih vise vrsta ja stvarno ne znam. Malo je gadno da se  pije ali ok. Ma kakava kateterizacija to urinarna infekcija u najavi:).

Van mreže Daša

  • Član
  • **
  • Poruke: 27845
  • Pol: Žena
  • Dg: MS
  • Grad: NS
Odg: Mokrenje
« Odgovor #14 poslato: April 28, 2012, 10:12:17 posle podne »
„Odmenjska” se prodaje u ambalaži od 5l, 1,5l, 0,5l, 0,25l   :grr: http://www.ekofarm.rs/index.php/sr/odmenjska-voda
Odmenjska voda se moze kupiti u mnogim  trgovinama u Novom Sadu.
Meni je bio veliki problem ucestalo mokrenje (svakih 10-15 min),koje se poslije  terapije Mitoxantrona dosta popravilo, iako sam i dalje  pila veoma malo tečnosti,iz straha,da ne bih morala često mokriti i normalno je da sam imala  bakterije. To se stalno vrtilo u krug, sve dok mi nije urinokultura pokazala da imam bakteriju morganella  morgani,(to je bilo pre nekoliko godina ,sećam se ,patronažna sestra koja mi je dolazila 2x na dan dati injekciju,prokomentarisala je"morganella morgani, pa to je kao glumica") :)hah...posle tih injekcija...konačno mogu izdržati 2h bez odlaska u toalet.

 

Tekstovi objavljeni na ovom sajtu su autorsko delo korisnika i vlasništvo sajta www.hendidrustvo.info. Svaki korisnik ovog sajta je odgovoran za sadržaj svoje poruke koju objavi na sajtu. Sajt se odriče svake odgovornosti za sadržaj tih poruka. Dalja distribucija tekstova dozvoljena je isključivo u nekomercijalne svrhe i uz jasno citiranje izvora i autora poruke, kao i internet adrese na kojoj se original nalazi. Ako su u pitanju tekstovi, koji prenose lične događaje i sudbine korisnika ovog sajta, za njih morate dobiti dozvolu od autora. Takođe, za ostale vidove distribucije, obavezni ste da prethodno zatražite odobrenje od administratora www.hendidrustvo.info sajta ili autora teksta.